Προς το περιεχόμενο

Oppo F1 επίσημο ευρωπαικό κατάστημα της Oppo 159 ευρω τελική τιμή


Red21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 131
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Προσπαθω να καταλαβω αν ειναι καλυτερη αγορα απο το Xiaomi Redmi 3 Note Pro

 

Mονο απο αποψη κατασκευής και rom που θα ειναι normal international και δεν θα χρειαστείς να τρεχεις να το μοντάρεις και να παρακαλας σε κινέζικα φορα για ξεκλειδωματα. 

Η τιμή του πάντως ειναι πολύ καλή (του oppo)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τώρα που τα χει κλειδώσει κ η xiaomi θέλει περισσότερη ενασχόληση , προσοχή κ υπομονή.

Δεν είναι για όσους δεν ψάχνονται με rom εγκατάσταση ή αναβάθμιση κλπ .

Εκτός αν μείνει κάποιος με την εργοστασιακή rom.

Όσο για το oppo αρκετά καλή συσκευή κ τιμή, δεν βρίσκεις εύκολα από Ευρώπη κ με υποθετικά εγγυημένο σέρβις στην Αγγλία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή το σκέφτομαι για την γυναίκα μου, σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάτι καλύτερο;;

Πχ Redmi 3 (5αρα οθόνη);

Υπόψιν δεν αλλάζει εύκολα τηλέφωνο, τώρα έχει το s3 και άρχισε να κολλάει ολίγον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλυτερο ειναι σχετικο και το redmi 3 ειναι αξιολογη επιλογη, και γω για την γυναικα μου το πηρα. Το θεμα "εγγυησης" και out of the box χρησης ειναι ενα βασικο κυριως για ατομα που δεν ασχολουνται και πολυ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες επειδή το σκέφτομαι για την γυναίκα μου, σε αυτά τα χρήματα υπάρχει κάτι καλύτερο;;

Πχ Redmi 3 (5αρα οθόνη);

Υπόψιν δεν αλλάζει εύκολα τηλέφωνο, τώρα έχει το s3 και άρχισε να κολλάει ολίγον...

Από Ευρώπη δε νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα

Οι βασικές διαφορές με το Redmi 3 (αξιόλογο κι αυτό στα λεφτά του) είναι ότι το Redmi έχει πολύ μεγαλύτερη μπαταρία (4100mAh vs 2500mAh), αλλά δεν έχει την αμεσότητα της αγοράς και την εγγύηση από την Oppo στην Ευρώπη, έχει 1GB RAM λιγότερο (2GB vs 3GB) και κλασσικά δεν έχει την 800αρα μπάντα 4G

Και πιθανώς να θέλει και λίγο πείραγμα με τις κινέζικες εφαρμογές κτλ το Redmi

Διαλέγεις και παίρνεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από Ευρώπη δε νομίζω να υπάρχει κάτι καλύτερο σε αυτά τα χρήματα

Οι βασικές διαφορές με το Redmi 3 (αξιόλογο κι αυτό στα λεφτά του) είναι ότι το Redmi έχει πολύ μεγαλύτερη μπαταρία (4100mAh vs 2500mAh), αλλά δεν έχει την αμεσότητα της αγοράς και την εγγύηση από την Oppo στην Ευρώπη, έχει 1GB RAM λιγότερο (2GB vs 3GB) και κλασσικά δεν έχει την 800αρα μπάντα 4G

Και πιθανώς να θέλει και λίγο πείραγμα με τις κινέζικες εφαρμογές κτλ το Redmi

Διαλέγεις και παίρνεις

Άριστα τα λέει ο φίλος τραμπακουλας!!!

 

Από εκεί και πέρα το redmi 3 (επειδή το είχα για λίγο) είναι τέρας από πλευράς μπαταρίας....

 

Δεν συγκρίνετε με ΚΑΜΙΑ συσκευή που κυκλοφορεί γενικά στην αγορά σήμερα (ευρωπη και Κινα)!!

 

+2 μέρες ΑΝΕΤΑΑΑΑ με φουλ χρήση κρατάει!!

 

 

Όμως το oppo έχει και αυτό τα θετικά του όπως αναφέρουν τόσοι φίλοι πιο πάνω!!

 

Εγγύηση, 1gb ram παραπάνω, ελληνικά out of the box χωρίς πειράγματα....ολα αυτα στα 159 ευρώ!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ips vs amoled, ποια η μεγαλύτερη διαφορποιηση τους. Εχω το s3 neo και παρηγγείλα το oppo λογω εμφανισης κ 3gb θα δω μεγαλη διαφορα σε φωτο και οθονη;

ναι, προς το χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως πότε θα ισχύει το flash sale?

 

Αν προλάβει και παραλάβει κανείς ας γράψει παρακαλώ εντυπώσεις. Έχει μέσα τζαμάκι και θηκούλα; Δουλεύει το Dirac μόνο με τα δικά του ακουστικά τα οποία είναι χάλια; Είναι η κάμερα καλή όπως λέγεται;

 

Και στα αρνητικά: Κάνει 3 ώρες να φορτίσει, ζεσταίνεται εύκολα, δεν έχει γυροσκόπιο, είναι ψιλομέτρια η οθόνη, δεν υπάρχει root, είναι τόσο τραγικό το ColorOS όσο διαβάζουμε;

 

Εγώ έδειξα στη δικιά μου το Redmi 3 (και Pro) και δεν της άρεσε το design. Σκέφτομαι να της πάρω το Meizu Blue Charm Metal (5.5" FHD) πάλι σε άσπρο-χρυσό, βγαίνει στα 169€ από Vick γιατί το φοβάμαι λίγο το Oppo. Άλλο το R9 άλλο το F1. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...