Προς το περιεχόμενο

Integral P Series 120GB SSD ~32.34 ευρώ @MyMemory


plpapadopoulos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 Υπαρχει 250 αλλα ειναι πολυ πιο ακριβος. http://www.amazon.co.uk/gp/offer-listing/B00GWKYNB4/ref=dp_olp_new?ie=UTF8&condition=new

 

Σε σχεση με καποιους απο Ελλαδα οπως https://www.skroutz.gr/s/7356755/Patriot-Blast-120GB.html πως τα παει?

Ναι ξερω οτι υπαρχει απλα ειπα μηπως τον βγαλουν κι αυτον σε καμια καλη προσφορα μιας και ψαχνεται ο paylidis.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 227
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και ο 240GB βγαίνει γύρω στα 62 ευρώ με μεταφορικά (με τη χρήση του voucher): http://www.mymemory.co.uk/SSD-Drives/Integral/Integral-240GB-P-Series-4-SATA-III-2.5INCH-SSD-Drive νομίζω φθηνότερα από οποιονδήποτε άλλο 240GB στην Ελλάδα. Και ας μην ξεχνάμε ότι είναι MLC σε αντίθεση με τους φθηνούς TLC.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και εγω οτι μετα την πρωτη αγορα σου ερχεται ενας κωδικος στο mail,που αν τον βαλεις στον ιδιο δισκο αντι του αλλου κωδικου που προτειναν τα παιδια,η τιμη πεφτει στα 24.24 pounds.

η σελιδα παντως δεν εχει και τις πιο χαμηλες τιμες απο οτι τσεκαρα,αλλα η προσφορα αυτη ειναι αρκετα καλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προσθεσω και εγω οτι μετα την πρωτη αγορα σου ερχεται ενας κωδικος στο mail,που αν τον βαλεις στον ιδιο δισκο αντι του αλλου κωδικου που προτειναν τα παιδια,η τιμη πεφτει στα 24.24 pounds.

η σελιδα παντως δεν εχει και τις πιο χαμηλες τιμες απο οτι τσεκαρα,αλλα η προσφορα αυτη ειναι αρκετα καλη.

Ναι +1,95 λίρες μεταφορικά.. Το κουπόνι που βάλαμε καλύτερο ήταν οπότε :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μεταφορικα μου δειχνει free και στις 2 περιπτωσεις,αλλαζει στην πορεια με το checkout,οταν βλεπει ελλαδα?

τωρα βλεπω οτι με το κουπονι του insomnia ειναι στα 23.74,αντι του 24.24 με το welcome κουπονι.

καπου θα μπερδευτηκα εγω μαλλον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στα μεταφορικα μου δειχνει free και στις 2 περιπτωσεις,αλλαζει στην πορεια με το checkout,οταν βλεπει ελλαδα?

τωρα βλεπω οτι με το κουπονι του insomnia ειναι στα 23.74,αντι του 24.24 με το welcome κουπονι.

καπου θα μπερδευτηκα εγω μαλλον.

Ακριβώς... Για Ελλάδα έχει 1,95 λίρες μεταφορικά.

Εμένα μου έστειλαν αυτό το κουπόνι σε email : MMWILK (το γερμανικό Mymemory για κάποιο λόγο :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ξερω οτι υπαρχει απλα ειπα μηπως τον βγαλουν κι αυτον σε καμια καλη προσφορα μιας και ψαχνεται ο paylidis.

 

Τσου. Δυστυχώς δεν έχει βγεί 250 MLC σε προσφορά τον τελευταίο καιρό.

 

Αν και κάτι πήρε το μάτι μου προχτές κάπου για έναν Sandisk Ultra Plus κάπου, αλλά ειλικρινά δε θυμάμαι γιατί δεν έδωσα ιδιαίτερη σημασία για κάποιο λόγο κάτι δε με τράβηξε στο όλο deal. Αν το βρώ ξανά πάντως θα το ποστάρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβώς... Για Ελλάδα έχει 1,95 λίρες μεταφορικά.

Εμένα μου έστειλαν αυτό το κουπόνι σε email : MMWILK (το γερμανικό Mymemory για κάποιο λόγο :P)

το ιδιο κουπονι πηραμε ολοι,απλα εμενα ειναι στα αγγλικα αντι για γερμανικα.

δεν παει χαμενο βεβαια,ισως σε καποια αλλη αγορα να το χρησιμοποιησουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ο 240GB βγαίνει γύρω στα 62 ευρώ με μεταφορικά (με τη χρήση του voucher): http://www.mymemory.co.uk/SSD-Drives/Integral/Integral-240GB-P-Series-4-SATA-III-2.5INCH-SSD-Drive νομίζω φθηνότερα από οποιονδήποτε άλλο 240GB στην Ελλάδα. Και ας μην ξεχνάμε ότι είναι MLC σε αντίθεση με τους φθηνούς TLC.

 

Αυτό μου διέφυγε.

Μέχρι πρότεινος τον είχαν στις 62 λίρες, σήμερα πρέπει να τον έριξαν αυτόν!

 

Ωραίος :)

 

Σε σχεση με καποιους απο Ελλαδα οπως https://www.skroutz.gr/s/7356755/Patriot-Blast-120GB.html πως τα παει?

 

Έχω απαντήσει στο αρχικό μου πόστ (Q&A 2 και 3).

 

Ο Blast είναι TLC ισάξιος με τον A-Data που βγαίνει κάθε 1-2 εβδομάδες σε "προσφορά".

Ο Blaze είναι MLC (και End Of Life πλέον μοντελο).

 

 

Η μόνη πιο σοβαρή λύση (κι ελάχιστα πιο ακριβή) σε MLC είναι ο Sandisk Z400s σε 128GB και 256GB αντίστοιχα. Θα τον προτιμούσα περισσότερο κι από αυτόν που ανέφερα στην προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλη προσφορα, την οποια ειχα δει που ανεφερε καποιος πριν κανα 20ημερο σε αλλο θεμα και ειχα παραγγειλει 3 για να μοιραστουν τα μεταφορικα (χωρις κουπονι τοτε). Ηρθαν σε μια βδομαδα στο νησι, εχω βαλει εναν σε φορητο, μια χαρα παει.

Δεν ασχοληθηκα περισσοτερο λογω υποχρεωσεων, αλλα σε αυτην την τιμη, δεν το πολυσκεφθηκα, οτι πρεπει για παλαια ή δευτερευοντα  μηχανηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζει να το είχα αναφέρει εγώ αν ήταν στην προσφορά με τους AData τότε...

 

Απλα ξαναμπήκε και είπα επιτελους να το βγάλω σε ανεξάσρτητο πόστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...