Προς το περιεχόμενο

WD TV Mini media player Μόνο 9.90Ε


gherudos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ πάλι είχα το wd live tv hd και ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Μέχρι και torrents το έβαζα να κατεβάζει κι έτσι είχα τον υπολογιστή κλειστό, αυτή τη λειτουργία βέβαια μόνο με custom firmware του b-rad.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με λιγότερο από €23 αγοράζεις Android TV Box με HDMI που παίζει και KODI και κάνει παπάδες...

 

http://www.ebay.com/itm/272138645723

 

Γιατί να πετάξει κάποιος €10 για αυτή την αρχαιότητα;

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι καλο προιον για τους νοσταλγους της εξελιξης της τεχνολογιας, η οποια μας προσπερναει αν δεν την ακολουθουμε.

 

Εχω επισης απο παλαια ενα egreat που εως τωρα επαιζε τα παντα και ετσι δεν ειχα ενδωσει στον πειρασμο καποιων φθηνων πια  android tv boxes που εβλεπα και στο θεμα προσφορων κατα καιρους, αραιη και η χρηση μου, δεν ειχα προβλημα, λεω, δεν χρειαζομαι κατι αλλο.

Εε, πριν 2 βδομαδες στο προτελευταιο επεισοδιο των Vikings σε mkv, δεν το αναγνωριζε. Τα προηγουμενα mkv τα επαιζε, προφανως δεν αναγνωριζει καποια νεα συγκεκριμενη εσωτερικη κωδικοποιηση mkv (φυσικα παιζει στο Η/Υ).

Εκει καταλαβα, οτι "εμεινα πισω" πλεον...

Καποια στιγμη θα ψαξω πως και τι γινεται για αναβαθμιση λογισμικου του egreat, αλλα ομολογω οτι σκεφθηκα αμεσως, γιατι να μην ειχα παρει ενα android tv box και σαν εναλλακτικο player και για να δω τις νεες δυνατοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγνοούσα παντελώς την ύπαρξη αυτού του player χωρίς hdmi.

Για 10 € ίσως και να το αγόραζα για μια παλιά τηλεόραση χωρίς hdmi ή για αναπαραγωγή αρχείων ήχου.

Αν του δώσεις να παίξει "εύκολα" αρχεία δεν θα έχει πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια hd ready του 2005-06 με καμενο hdmi & vga port οποτε το χτύπησα και εγω και ελπιζω να κανει τη δουλεια του οπως υποσχεται... μεχρι τωρα προσπαθούσα με το εξωτερικό δεκτη mpeg4 αλλα δεν επαιξε τον ηχο (dts) - αυτό θα τον παίξει ή ειναι τελειως αχρηστο;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω μια hd ready του 2005-06 με καμενο hdmi & vga port οποτε το χτύπησα και εγω και ελπιζω να κανει τη δουλεια του οπως υποσχεται... μεχρι τωρα προσπαθούσα με το εξωτερικό δεκτη mpeg4 αλλα δεν επαιξε τον ηχο (dts) - αυτό θα τον παίξει ή ειναι τελειως αχρηστο;;;;

 

Υποστηριζόμενα Αρχεία Μουσικής: MP3, WAV/PCM/LPCM, WMA, AAC, FLAC, MKA, OGG, APE

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρομαι στον ήχο των ταινιών

 

Αυτές οι συσκευές δεν περνάνε ήχο πέρα από 2.0. Ακόμα και το κινέζικο που προτάθηκε παραπάνω ως εναλλακτική σε αυτά τα λεφτά downmix κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θελω 5.1 κλπ απλα ισα να παιζει τον ηχο απο ταινίες... Εν πασει περιπτωση, το πηρα το πληρωσα το πολυ πολυ να το κανω σφηνα για την πορτα να αντικαταστησει τα μοντεμ που εδινε η συγχωρεμενη η αλτεκ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με λιγότερο από €23 αγοράζεις Android TV Box με HDMI που παίζει και KODI και κάνει παπάδες...

 

http://www.ebay.com/itm/272138645723

 

Γιατί να πετάξει κάποιος €10 για αυτή την αρχαιότητα;

 

είναι καλό το συγκεκριμένο?

το έχει πάρει κάποιος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Ειναι καλο προιον για τους νοσταλγους της εξελιξης της τεχνολογιας, η οποια μας προσπερναει αν δεν την ακολουθουμε.

 

Εχω επισης απο παλαια ενα egreat που εως τωρα επαιζε τα παντα και ετσι δεν ειχα ενδωσει στον πειρασμο καποιων φθηνων πια  android tv boxes που εβλεπα και στο θεμα προσφορων κατα καιρους, αραιη και η χρηση μου, δεν ειχα προβλημα, λεω, δεν χρειαζομαι κατι αλλο.

Εε, πριν 2 βδομαδες στο προτελευταιο επεισοδιο των Vikings σε mkv, δεν το αναγνωριζε. Τα προηγουμενα mkv τα επαιζε, προφανως δεν αναγνωριζει καποια νεα συγκεκριμενη εσωτερικη κωδικοποιηση mkv (φυσικα παιζει στο Η/Υ).

Εκει καταλαβα, οτι "εμεινα πισω" πλεον...

Καποια στιγμη θα ψαξω πως και τι γινεται για αναβαθμιση λογισμικου του egreat, αλλα ομολογω οτι σκεφθηκα αμεσως, γιατι να μην ειχα παρει ενα android tv box και σαν εναλλακτικο player και για να δω τις νεες δυνατοτητες

Νεκτάριε,λογικά θα το έχεις υπόψιν σου,αλλά σε περίπτωση που σου διέφυγε,μήπως κατέβασες το επεισόδιο σε x265/hevc format;Αν ναι αυτό φταίει,τελευταία που ανεβάζουν πολλές σειρές και σε x265 με έχουν "ενοχλήσει" αρκετοί γνωστοί με media players για παρόμοιο θέμα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μηχάνημα αυτό μπορεί να χρησιμοποιηθεί μονο για παιδικά καθώς και για αναπαραγωγή μουσικής και φωτογραφιών. Δεν κάνει για κάτι άλλο. Το προσεξατε οτι παίζει μόνο αρχεία standard definition και όχι high definition ?

Το 1080 I αναφέρεται μόνο στο upscale

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...