Προς το περιεχόμενο

Laptop Asus X556UB-XX030D, 15.6", Intel Core i5-6200U, nVidia GeForce 940M 2GB, χωρίς λειτουργικό 459 €


zacharis1955

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για μηχανάκι των 460 ευρώ καλά πάει.

 

Για πρόχειρες συγκρίσεις:

 

http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-6200U-vs-Intel-Core-i5-5200U

 

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-6200U-vs-Intel-Core-i5-5200U/m36796vsm22169

 

Αν κάποιος χρησιμοποιεί Avid, Compositor και Premiere δεν ασχολείται με σειρά U...

Με edius όμως μια χαρά θα τα πάει η 530 ;)

Τίμιο κ όμορφο μηχανάκι,χωρίς κάτι το πολύ ιδιαίτερο αλλα μην ξεχνάμε ότι η Asus έχει Ευρωπαϊκή Εγγύηση και ανανεώνει την εγγύηση στα κομμάτια που αλλάζει,(προσωπική εμπειρία)

Σαφώς υπάρχουν καλύτερα (όχι σε αυτή την τιμή) σαφώς υπάρχουν χειρότερα σαφώς εχει κάποιο δίκιο το παλικάρι σε αυτά που λέει για τους U αλλά κάτι κερδίζεις όπως αυτονομία και κάτι χάνεις πάντα σε κάθε περίπτωση.

Ίσως δεν το πιστέψετε αλλα αυτό που μ'ενοχλει εμένα είναι ότι πρέπει να κολλήσω αυτοκόλλητα στο keyboard.. :D :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Με edius όμως μια χαρά θα τα πάει η 530 ;)

Τίμιο κ όμορφο μηχανάκι,χωρίς κάτι το πολύ ιδιαίτερο αλλα μην ξεχνάμε ότι η Asus έχει Ευρωπαϊκή Εγγύηση και ανανεώνει την εγγύηση στα κομμάτια που αλλάζει,(προσωπική εμπειρία)

Σαφώς υπάρχουν καλύτερα (όχι σε αυτή την τιμή) σαφώς υπάρχουν χειρότερα σαφώς εχει κάποιο δίκιο το παλικάρι σε αυτά που λέει για τους U αλλά κάτι κερδίζεις όπως αυτονομία και κάτι χάνεις πάντα σε κάθε περίπτωση.

Ίσως δεν το πιστέψετε αλλα αυτό που μ'ενοχλει εμένα είναι ότι πρέπει να κολλήσω αυτοκόλλητα στο keyboard.. :D :lol:

Ναι αλλα δε πρεπει να Στειλεις το λαπτοπ στην Τσεχια με δικα σου εξοδα συν χρονο αναμονης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα δε πρεπει να Στειλεις το λαπτοπ στην Τσεχια με δικα σου εξοδα συν χρονο αναμονης;

O χρόνος αναμονής είναι συντομότερος των περισσότερων Ελληνικών καταστημάτων,ναι τα έξοδα ειναι δικά σου να το στείλεις,αλλα κατα την γνωμη μου αξίζει ο κόπος,αφού ανανεώνεται η εγγύηση,αλλά δεν το περιγράφω ως πανάκεια,ως δεύτερη εναλλακτική το περιγράφω που αλλα notebook δεν έχουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οσους προλαβαν, με την μπαταρια οταν μετα απο 3-4 χρονια ( στην καλη περιπτωση) που δεν θα κραταει φορτιο, υπαρχει στην αγορα μπαταρια για αυτο το μοντελο; Λιγο που εψαξα δεν βρηκα τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσέξτε το αυτό δεν είναι το ίδιο σασί.. μοιάζει καταπληκτικά,αλλά ανοίγει διαφορετικά.

Άτομα χωρίς ανάλογη εμπειρία καλύτερα να μην το τολμήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα, πηρα και εγω το συγκεκριμενο λαπτοπ αλλα ειμαι απογοητευμενη απ' την οθονη. ολα τα χρωματα φαινονται χλωμα και ελαφρως μπλε.

Πραγματικα φαινονται χαλια.

Συνδεσα το λαπτοπ με θυρα hdmi στην τηλεοραση και τα χρωματα ηταν μια χαρα, αρα εχει οντως θεμα η οθονη.

Το ερωτημα ειναι μπορω να το διορθωσω η πρεπει να το παω για επιστροφη?

Ειμαι απελπισμενη λιγη βοη8εια θα την εκτιμουσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιστροφή άμεσα για να κάνεις χρήση του doa. Μη χάνεις καθόλου χρόνο και απαίτησε αντικατάσταση ή επιστροφή χρημάτων μη δεχτείς να το επισκευάσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...