Προς το περιεχόμενο

Tronsmart Ara IZ37 2G/64G Windows 10 @75$ @geekbuying


Agathoklis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα και χρονια πολλα...

 

Το 2/64 Tronsmart Ara IZ37 Windows 10 με κουπονι 25$iz37 στα 75$

 

 

Εχει κλεισει χρονο το μηχανημα αλλα για τα περιπου 65 ευρω που ζηταει ειναι σουπερ για kodi και απλες εργασιες

 

 

http://www.geekbuying.com/item/Tronsmart-Ara-IZ37-Windows-8-1-Android-Dual-OS-TV-Box-Intel-Z3735F-Quad-Core-HDMI-2G-64G-802-11-b-g-n-BT4-0-LAN-OTA-349479.html

 

 

Windows10 Home&Android 4.4(Android Support OTA Function)

Intel Bay Trail-T Atom Z3735F(1.33~1.83Ghz)

Intel HD Graphics(311~646Mhz)

DDR3 2GB Onboard eMMC Flash 64GB

 

 

 

Αντε και καλο γυρισμα...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω το pipo x7 & x7s έχουν λίγο καλύτερο επεξεργαστή αλλά έχουν εξαφανιστεί ή έχουν γίνει πολύ ακριβά, οπότε αυτό το παρηγγειλα x2 σήμερα για δώρα για media centers.

Θεωρητικά δεν θα πρέπει να έχουν κάποιο πρόβλημα μέχρι και 1080 videos και από ότι είδα έχει το μηχάνημα heatsink το οποίο λογικα θα μπορούσες να το εμπλουτίσεις για καλύτερες επιδόσεις, αφού ο εχθρός αυτών των επεξεργαστών είναι κυρίως η υπερθέρμανση που βάζει κοφτές στις επιδοσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέλω για webtv (skai, antenna κτλ) και 720p mkv. Λογικά δεν θα σκαλώνει, σωστά;

 

@Agathoklis: Thanks! :D

Πάρε ενα φθηνό android tv box με 2gb ραμ ,βάλε kodi και ενα addon για όλα τα ελληνικά κανάλια και είσαι έτοιμος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε αντιθεση με τα φθηνα android μηχανακια που πρεπει να ψαξεις και να εισαι και τυχερος για να πετυχεις κατι που να παιζει απροβληματιστα, συνηθως τα windows tv box δεν εχουν προβληματα και παιζουν καλα..

Αυτο σε συνδυασμο με το οτι θα παιρνουν σχεδον για παντα την τελευταια εκδοση του kodi και απλα θα παιζουν σωστα..κανουν το συγκεκριμενο καλη περιπτωση..

Αν και προσωπικα θα προτιμουσα καποιο με x5 atom.. Γυρω στα 85-90 δολλαρια παιζουν τα φθηνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ενα φθηνό android tv box με 2gb ραμ ,βάλε kodi και ενα addon για όλα τα ελληνικά κανάλια και είσαι έτοιμος

 

Sry που θα στο χαλασω.... αλλα ακομη και για kodi, android tv box vs windows ειναι σαν να συγκρινεις τρικυκλο με φορτηγο... τεραστικ χασμα...

 

Σε αντιθεση με τα φθηνα android μηχανακια που πρεπει να ψαξεις και να εισαι και τυχερος για να πετυχεις κατι που να παιζει απροβληματιστα, συνηθως τα windows tv box δεν εχουν προβληματα και παιζουν καλα..

Αυτο σε συνδυασμο με το οτι θα παιρνουν σχεδον για παντα την τελευταια εκδοση του kodi και απλα θα παιζουν σωστα..κανουν το συγκεκριμενο καλη περιπτωση..

Αν και προσωπικα θα προτιμουσα καποιο με x5 atom.. Γυρω στα 85-90 δολλαρια παιζουν τα φθηνα.

Συμφωνω εκτος απο την τελευταια γραμμη :P

Τα 8500 ξεκινανε απο 130 ευρω + και δεν εχουν καμμια ιδιαιτερη υπεροχη εναντι των z3735-6 που να δικαιολογει τα χρηματα.... το μονο ειναι οτι μπορουν να παρουν πανω απο 2 gb ram, αλλα εκει ξεφευγει η τιμη

Για τους 8300 δεν υπαρχει καν λογος συζητησης

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ενα φθηνό android tv box με 2gb ραμ ,βάλε kodi και ενα addon για όλα τα ελληνικά κανάλια και είσαι έτοιμος 

 

Έχω μπει πολλές φορές στον πειρασμό να πάρω android box, αλλά πάντα σκεφτόμουν ότι θα ήθελα να είχα και την επιλογή των Windows. Άσε που για 20-30€ δεν μπαίνω καν στο δίλλημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Sry που θα στο χαλασω.... αλλα ακομη και για kodi, android tv box vs windows ειναι σαν να συγκρινεις τρικυκλο με φορτηγο... τεραστικ χασμα...

 

Συμφωνω εκτος απο την τελευταια γραμμη :P

Τα 8500 ξεκινανε απο 130 ευρω + και δεν εχουν καμμια ιδιαιτερη υπεροχη εναντι των z3735-6 που να δικαιολογει τα χρηματα.... το μονο ειναι οτι μπορουν να παρουν πανω απο 2 gb ram, αλλα εκει ξεφευγει η τιμη

Για τους 8300 δεν υπαρχει καν λογος συζητησης

Δεν μου το χαλάς αλλά η πρόταση μου ήταν για συγκεκριμένη περίπτωση. Δεν νομίζω ότι χρειάζεσαι κάτι παραπάνω απο ένα tvbox των 40 δολαρίων για να βλέπεις webtv .

Προσωπικά έχω απογοητευτεί απο τα win boxes, 2 είχα (Pipo & Ainol Mini PC) και τα 2 τα ξεφορτώθηκα.

Αν θα ξανα έπαιρνα ποτε win box θα ήθελα σίγουρα να έχει 4gb ram 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ειδικά μετά απο κάνα 20λεπτο που άρχιζαν να ζεσταίνονται.... 

Ειδικά το ainol με ταλαιπώρησε πολύ (Σερφάρισμα απαράδεκτο, Wifi αργό κτλ κτλ), τελικά το έστειλα πίσω στον Κινέζο.... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά από ότι διάβασα σε φόρουμ freaktab.com/forum/tv-player-support/intel-based-tv-players/496155-tronsmart-ara-iz37-dual-boot έχει θέμα μεβτην θερμοκρασία. Όλα αυτά έχουν θέμα με την θερμοκρασία. Στο pipo πάντως χρειάστηκε μία επένδυση 6€ για ανεμηστηρακι και ψυχτρες από το ebay και τρέχει και παίζει κανονικά...

Λογικά ίδια φάση θα παίζει και εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ενα φθηνό android tv box με 2gb ραμ ,βάλε kodi και ενα addon για όλα τα ελληνικά κανάλια και είσαι έτοιμος

Συμφωνούμε θα παιξει μια χαρά.

Δεν θα δει διάφορα αν έχει windows η android ειδικά γι'αυτό που του το προτείνεις.

Το vfm ειναι υπερ του Android.

Ο μόνος λόγος για να περάσω σε windows οταν παίζουν αυτές οι τιμές σε android θα ηταν για να του βάλω ενα ποντίκι και μια οθόνη.

Αλλά και πάλι θα σκεφτόμουν σοβαρα οτι στα 5+ tab ανοιχτά στον firefox θα άρχιζαν τα κολλήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω το pipo x7 και x9. Το x7 ζεσταινόταν και σε βαριά χρήση έκανε throttling αλλά με ένα μικρό μοντάρισμα έγινε μια χαρά. Τα επόμενα x7 η εταιρία τα έβγαζε με το μοντάρισμα και δεν είχαν πρόβλημα. Το x9 εξ αρχής δεν είχε θέμα υπερθέρμανσης. Απόλυτα ευχαριστημένος και απο τα 2. Μια χαρά ικανά pcάκια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...