Προς το περιεχόμενο

Η τέταρτη γενιά του Moto G παρουσιάζεται στις 17 Μαΐου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το νέο Moto G πλησιάζει, και η Motorola ήδη ξεκίνησε την αποστολή προσκλήσεων για την παρουσίαση που θα διεξαχθεί στις 17 Μαΐου.

Η παρουσίαση της τέταρτης γενιάς του οικονομικού και δημοφιλές smartphone θα διεξαχθεί φέτος στην Ινδία αντί της Βραζιλίας όπως είχε συμβεί πέρσι και αναμένεται με ιδιαίτερο ενδιαφέρον. Αν και η πρόσκληση δεν φανερώνει κάποιο από τα νέα χαρακτηριστικά της συσκευής, εντούτοις πρόσφατες διαρροές φανερώνουν σημαντικές αλλαγές και προσθήκες στα τεχνικά χαρακτηριστικά, κάτι που θα κάνει τη συσκευή ακόμα πιο προσιτή ειδικά αν η τιμή κρατηθεί κάτω από τα €200 όπως συνέβη με τα προηγούμενα μοντέλα.

 

Μία από τις διαρροές αναφέρει την ύπαρξη οθόνης 5,5 ιντσών με Full HD ανάλυση έναντι 5 ιντσών στο περσινό μοντέλο αν και δεν έχει ξεκαθαριστεί αν πρόκειται για αλλαγή που θα ισχύσει για το βασικό μοντέλο ή αν η Motorola ετοιμάζεται να παρουσιάσει και ένα Plus μοντέλο, μια τακτική την οποία ακολουθούν ολοένα και περισσότεροι κατασκευαστές το τελευταίο διάστημα. Σίγουρη πάντως θεωρείται η παρουσία αναγνώστη δακτυλικού αποτυπώματος στο εμπρόσθιο μέρος, ενώ η ανάλυση της κάμερας θα παραμείνει στα 13MP τουλάχιστον για το βασικό μοντέλο με πιθανή παρουσία Laser autofocus συστήματος.

 

Δεν περιμένουμε σημαντικές αλλαγές στο σχεδιασμό ο οποίος διακρίνεται για τη χαρακτηριστική ελλείπτική "κορνίζα", ενώ όπως και στο περσινό μοντέλο έτσι και το νέο Moto G αναμένεται να υποστηρίζει αδιαβροχοποίηση μέσω του προτύπου IPx7.

 

Link.png Site: PhoneArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν λίγα χρόνια μου άρεσαν σχεδιαστικά τα Motorola, αλλά τελευταία έχω την εντύπωση πως επαναλαμβάνεται χωρίς σημαντικές βελτιώσεις,την ίδια ώρα που μέχρι και η Samsung άλλαξε σχεδιαστική γραμμή από το S6 και πέρα. Πλέον τα κινητά της Μοτο μου φαίνονται βαρετά και παρωχημένα,τόσο σε σχεδιασμό όσο και σε πρωτοτυπία νέων τεχνολογιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν στην βασικη  εκδοση  ανεβασει  λιγο  τον επεξεργαστη  (snap 600  και πανω)  και  την ram  στα 2 τοτε  σιγουρα θα  κανει θραυση μιας και  η τιμη θα  ειναι  σιγουρα  ανταγωνιστικη..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και κάτοχος Samsung περιμένω πως και πως να βγει η 4η γενιά για να τρελαθούμε. Ελπίζω να μην απογοητεύσει την ιδέα που έχω για την 4η γενιά και να είναι σε προσιτή τιμή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα είναι μια πολύ καλή επιλογή κι αυτό στη κατηγορία των κάτω των 200 ευρώ.. Για μένα βέβαια το ότι δεν έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης μου το χαλάει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος πια με της οθόνες που όσο πάνε μεγαλώνουν... 
έχω το 1ο moto g με 4,5" και δεν μπορώ να βρω να πάρω καινούργιο κινητό σε τέτοιες διαστάσεις....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεος πια με της οθόνες που όσο πάνε μεγαλώνουν... 

έχω το 1ο moto g με 4,5" και δεν μπορώ να βρω να πάρω καινούργιο κινητό σε τέτοιες διαστάσεις....

 

Ακριβώς το ίδιο συμβαίνει και με εμένα...κοίτα τα compact της Sony...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικά θα είναι μια πολύ καλή επιλογή κι αυτό στη κατηγορία των κάτω των 200 ευρώ.. Για μένα βέβαια το ότι δεν έχει υποδοχή για κάρτα μνήμης μου το χαλάει...

Moto G3 και έχω χώσει 32GB κάρτα SD. Νομίζω μια χαρά είμαι. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά γουστάρω τη σειρά Moto G. Ανυπομονώ. Ελπίζω βέβαια, να υπάρχει και έκδοση με 5" ... διότι είναι το όριό μου. Όπως είπε και ο φίλος από πάνω, "Από παντόφλες έχει βρωμίσει ο τόπος" και συμφωνώ απολύτως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...