Προς το περιεχόμενο

Το Xperia Marshmallow Βeta επιτρέπει την μεταφορά εφαρμογών στη microSD


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την δοκιμαστική έκδοση Xperia Marshmallow (beta) 23.5.A.1.203 θα διαθέσει από την ερχόμενη εβδομάδα η Sony, η οποία θα περιλαμβάνει περίπου 400 διορθώσεις και βελτιστοποιήσεις του λειτουργικού συστήματος Android.

Η σημαντικότερη από τις βελτιώσεις αυτές, είναι η δυνατότητα μεταφοράς εφαρμογών στην κάρτα microSD, ιδιαίτερα χρήσιμη για τους κατόχους συσκευών με επεκτάσιμο αλλά μικρό εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, απελευθερώνοντας ζωτικό - για την ομαλή λειτουργία του συστήματος - χώρο.

 

Επιπλέον, η Sony θα διορθώσει σφάλματα (bugs) όπως το “Unknown call/private number” το οποίο εμφανίζεται για αριθμούς οι οποίοι βρίσκονται ήδη αποθηκευμένοι στις επαφές σας, καθώς και για την εφαρμογή του Ημερολογίου (Calendar), η οποία κρασάρει σε αρκετά μεγάλο βαθμό.

 

Το “roll-out” θα διατεθεί σε όσους συμμετέχουν στο πρόγραμμα Xperia Beta και απευθύνεται σε συσκευές όπως το Sony Xperia Z2 (D6503), το Sony Xperia Z3 (D6603) και το Sony Xperia Z3 Compact (D5803).

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 31
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Εμείς που τρέχουμε κανονικό ΜΜ μήνες τώρα στα φθηνά moto g έχουμε να πούμε ότι με μία γρήγορη sd μεταφέρεις τις περισσότερες εφαρμογές στην sd και δεν σε νοιάζει αν το κινητό είναι 8gb μόνο εσωτερικός χώρος ....τώρα που θα το δούν ....κάποια στιγμή κ οι κάτοχοι ξεχασμενων σονυ (έστω κ σε μπεεε-τα) να χαρούν ! Θα πάρουν κανονικό ΜΜ όταν οι άλλοι θα τρέχουν Ν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πρεπει να αισθανεσαι πολυ γαματος ε?
ασχετως που οσοι εχουν οποιοδηποτε κινητο μπορουν να τρεξουν cm mod και να κανουν οτι κανεις και εσυ με το κινητο των 8gb σου.

εκτος απο τα ios/winmobile/android vs εχουμε και τους μοτο να πεταγονται να κραζουν τα αλλα αντροιντ...

τι να πω... κομπλεξ.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

πρεπει να αισθανεσαι πολυ γαματος ε?

ασχετως που οσοι εχουν οποιοδηποτε κινητο μπορουν να τρεξουν cm mod και να κανουν οτι κανεις και εσυ με το κινητο των 8gb σου.

εκτος απο τα ios/winmobile/android vs εχουμε και τους μοτο να πεταγονται να κραζουν τα αλλα αντροιντ...

τι να πω... κομπλεξ.

Πες τα ρε φίλε. Παρόλο που δεν είμαι της Apple, οι Android fanboys είναι ο,τι χειρότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς που τρέχουμε κανονικό ΜΜ μήνες τώρα στα φθηνά moto g έχουμε να πούμε ότι με μία γρήγορη sd μεταφέρεις τις περισσότερες εφαρμογές στην sd και δεν σε νοιάζει αν το κινητό είναι 8gb μόνο εσωτερικός χώρος ....τώρα που θα το δούν ....κάποια στιγμή κ οι κάτοχοι ξεχασμενων σονυ (έστω κ σε μπεεε-τα) να χαρούν ! Θα πάρουν κανονικό ΜΜ όταν οι άλλοι θα τρέχουν Ν.

φίλε μπορεις να μου πεις ποια καρτα μνημης εχεις γιατι εγω που δοκιμασα με το συγκεκριμενο συστημα κολλαει το συμπαν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω ios εχω απλα δε μπορω τετοια σχολια. πρεπει να εισαι 12 χρονων για να υποστηριζεις τοσο φανατικα μια αγορα σου "φθηνη" (μην παρεξηγηθω κι εγω το φθηνο κοιταω) πως ειναι καλυτερη μιας ακριβοτερης ενω στην τελικη ο καθενας μπορει να περασει το ιδιο λειτουργικο

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android... Χαχαχαχαχαχα

Το "ανοιχτό" λειτουργικό που ΠΡΕΠΕΙ να κανεις root για να ειναι "ανοιχτό"

 

μαλλον δεν εχεις καταλαβει την εννοια του root. αν μπορουσες να κανεις οτι θες χωρις root τοτε θα υπηρχαν εφαρμογες που θα σου εσβηναν το partition για την πλακα τους. (απλα ενα παραδειγμα, θα μπορουσαν να κανουν πολλα αλλα πραγματα).

 

και το desktop linux ανοικτο ειναι αλλα θες δικαιωματα root για να πειραξεις σημαντικα αρχεια. το ιδιο πραγμα ειναι.

 

ανοικτο σημαινει "παρε το κλειδι και κανε οτι θες", δεν σημαινει "ας αφησουμε ανοικτα να μην χρειαζεσαι καν κλειδι".

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω ένα ταπεινό Windows Phone 10, γιατί μπορώ και μεταφέρω τις εφαρμογές μου στην SD εδώ και 1.5 χρόνο;

Εσύ που έχεις ένα ταπεινό Windows Phone 10 έχεις πιο σημαντικά πράγματα να ασχοληθείς όπως το αν θα υποστηρίζεται το λειτουργικό σου τον επόμενο μήνα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android... Χαχαχαχαχαχα

Το "ανοιχτό" λειτουργικό που ΠΡΕΠΕΙ να κανεις root για να ειναι "ανοιχτό"

καποιος δεν εχει ιδεα τι ειναι το open source και τι το root. κανε ενα καλο στον εαυτο σου και googlare αυτα τα δυο..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σε αυτά τα κινητά μπορείς να κάνεις move το cd (όχι όλες αλλά αρκετές εφαρμογές) μήπως εννοεί ότι τώρα μπορείς να μεταφέρεις τα πάντα? δεν το διευκρινίζει!

 

update 

στο gsmarena γραφει όλες! άρα η διαφορα είναι ότι τα πάντα μπορεί να μεταφερθούν στην cd γιατί μέχρι τώρα δεν μπορούσες όλες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Android... ΧαχαχαχαχαχαΤο "ανοιχτό" λειτουργικό που ΠΡΕΠΕΙ να κανεις root για να ειναι "ανοιχτό"

Μάλλον δεν έχεις κατανοήσει την έννοια του ανοικτού κώδικα. Δεν είναι κακό

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικα ολα τα κινητα με androoid 5.0.1 και μετα δεν μπορουν να μεταφερουν τις εφαρμογες τους στη καρτα microsd?

 

Νομιζω οτι μπορεις να το κανεις σχεδον σε ολες τις εκδοσεις android.

 

Αν εχω λαθος σας παρακαλω πολυ να με διορθώσετε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...