Προς το περιεχόμενο

Η PowerColor "κολάζει" με την Devil Box external-GPU


Rubenstilchkin

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ανακοινώθηκε από την ταϊβανέζικη PowerColor η εξωτερική μονάδα γραφικών Devil Box, βασισμένη στην τεχνολογία AMD XConnect με υποστήριξη καρτών PCI-Express x16, για τη σύνδεση της οποίας απαιτείται διεπαφή Thunderbolt 3 (40Gbps).

Η Devil Box είναι συμβατή με τις AMD Radeon R9 Fury, Radeon R9 Nano, Radeon R9 300 Series, Radeon R9 290X, Radeon R9 290, Radeon R9 285 και NVIDIA GeForce GTX Titan X, GeForce GTX 980 Ti, GeForce GTX 980, GeForce GTX 970, GeForce GTX 960, GeForce GTX 950, GeForce GTX 750 Ti και τέλος, GeForce GTX 750 - αν και σίγουρα, στα συμβατά μοντέλα, θα συμπεριληφθούν και όλες οι νεότερες GPUs των δύο μεγάλων κατασκευαστών.

 

Οι διαστάσεις της είναι 310 x 140 x 50 mm και την τροφοδοσία αναλαμβάνει ένα εσωτερικό τροφοδοτικό των 500Watt (με το μέγιστο ωφέλιμο φορτίο να κυμαίνεται στα 375W). Το σύστημα προσφέρει επίσης τέσσερις θύρες USB 3.0, μία θύρα USB Type-C (USB3.1 Gen.1), μία θύρα Gigabit Ethernet και υποδοχή SATA 3 για την τοποθέτηση HDD/SSD 2.5".

 

Λεπτομέρειες, σχετικά με την τιμή λιανικής πώλησης και τη διαθεσιμότητα της, δεν έγιναν γνωστές.

 

Link.png Site: PowerColor

Επεξ/σία από Rubenstilchkin
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω, για να συνδεθει η εξωτερικη καρτα γραφικων με το pc πρεπει το pc να εχει υποδοχη thunderbolt 3;

"για τη σύνδεση της οποίας απαιτείται διεπαφή Thunderbolt 3 (40Gbps)."

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω, για να συνδεθει η εξωτερικη καρτα γραφικων με το pc πρεπει το pc να εχει υποδοχη thunderbolt 3;

 

Ναι. Λεπτομέρειες εδώ: http://www.amd.com/en-us/innovations/software-technologies/technologies-gaming/xconnect

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ψιλοαδιαφορο απευθυνεται κυριως σε λαπτοπ οποτε με αυτο η φορητοτητα παει περιπατο ,εως τωρα παντως δεν θεωρω τετοιες λυσεις ικανοποιητικες ,θα πρεπε να βγει κανα προτυπο mx3 για ολα τα λαπτοπ ωστε να μπορεις να αλλαξεις καρτα ευκολα και ανετα χωρις να κουβαλας ακομα μια βαλιτσα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτό? Δλδ για να το συνδέσω στην μονάδα μου πρέπει να έχω είδη μια καλή GPU? Και thunderbolt? Εάν εχω καλή gpu τότε γιατί να πάρω αυτή την Gpu? Μάλλον κάτι δεν κατάλαβα σωστά ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά είναι επανάσταση για αυτούς που έχουν high end φορητά συστήματα. Δεν είναι για αυτούς που έχουν έτσι και αλλιώς πυργο ή δεν τους νοιάζει το μέγεθος. Θα μπορείς να έχεις ένα καλό ultra book όπως το asus που παρουσιάστηκε σήμερα πιο κάτω να είσαι όλη μέρα στο δρόμο και να κάνεις όλες σου τις εργασίες με αρκετή υπολογιστική ισχη και αυτονομία και όταν πας σπίτι σου θα συνδέεις την κάρτα και θα έχεις και ένα monitor και τελος

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή στο Case μου έχω εξαντλήσει όλες τις PCI-e για εμένα η συγκεκριμένη λύση είναι υπερβολικά χρήσιμη. Γλυτώνω ζέστη μέσα στη μονάδα και έχω μια παραπάνω επεκτασιμότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γενικα ειναι καλη ιδεα. εχεις ενα καλο λαπτοπ και οταν πας σπιτι το κοτσαρεις πανω σε αυτο + οθόνη + το αγαπημένο σου gaming mouse και ειαι ready to rumble. βεβαια ολο και περισσοτερη επεξεργαστικη ισχύ ζητανε τα παιχνιδια οποτε θες και δυνατο λαπιτοπι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Τι πιθανότητες υπάρχουν ένα τέτοιο (με μία GTX 970 π.χ.) να μπορεί να συνδεθεί με ένα Macbook Pro; Θα μπορεί να δουλέψει άραγε με τους υπάρχοντες drivers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι πιθανότητες υπάρχουν ένα τέτοιο (με μία GTX 970 π.χ.) να μπορεί να συνδεθεί με ένα Macbook Pro; Θα μπορεί να δουλέψει άραγε με τους υπάρχοντες drivers;

 

Γιατι  ποιο macbook pro εχει thunderbolt 3? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι διαστασεις μαλλον ειναι σε cm. στην αρχη ψαρωσα παντως

Όχι φίλε, σωστά είναι σε mm. 310mm είναι 31cm ενώ 310cm είναι 3,1 μέτρα. Έχει δηλαδή διαστάσεις 31x14x5 cm

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...