Προς το περιεχόμενο

100 εκατομμύρια φωνητικές κλήσεις πραγματοποιούνται με το WhatsApp καθημερινά


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις αρχές Φεβρουαρίου έγινε γνωστό ότι το WhatsApp ξεπέρασε τους 1 δισεκατομμύριο ενεργούς χρήστες, αριθμός ορόσημο για την υπηρεσία messaging που όπως είναι γνωστό ανήκει στο Facebook.

Μετά από αρκετές δοκιμές, το WhatsApp τελικώς ανακοίνωσε την διάθεση του χαρακτηριστικού φωνητικών κλήσεων για όλους τους χρήστες του Android τον Μάρτιου του 2015, και ένα μήνα μετά το διέθεσε και στους χρήστες iPhone.

 

Από ότι φαίνεται, η συγκεκριμένη προσθήκη ήταν ιδιαίτερα επιτυχημένη για το WhatsApp, αφού σε διάστημα λίγο μεγαλύτερου του ενός χρόνου, η υπηρεσία messaging έδωσε στην δημοσιότητα ένα ακόμη νούμερο ορόσημο: ότι πραγματοποιούνται 100 εκατομμύρια φωνητικές κλήσεις σε καθημερινό επίπεδο! Αυτό σημαίνει ότι το WhatsApp διαχειρίζεται περίπου 1100 κλήσεις το δευτερόλεπτο, όλη την μέρα, κάθε μέρα.

 

Η εταιρεία λέει ότι είναι συγκλονισμένη από τον τρόπο που υποδέχτηκαν οι χρήστες το νέο αυτό χαρακτηριστικό, και δεσμεύτηκε να εργαστεί σκληρά για να το κάνει ακόμα καλύτερο μέσα στους επόμενους μήνες.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Αν και φανατικος οπαδος Viber, το Whatsapp σε ποιοτητα ηχου ειναι αξεπεραστο, Μακράν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και με το viber Μια χαρα ειμαι. παντως το χρημα το πληρωνεις ετσι κι αλλιως! 25ε/μηνα για απλο 8mb ιντερνετ στο σπιτι δεν το λες λιγο!

 

Το χρήμα το ... πληρώνεις ή το γλιτώνεις ανάλογα το μέσο επικοινωνίας και το τι θα πλήρωνες με μία άλλη μορφή σε δεδομένη πάντα στιγμή.

Π.Χ. επιλέγω τις μορφές επικοινωνίας τύπου VoIP όταν επικοινωνώ με άτομα στο εξωτερικό. Πρακτικό, άμεσο και με μικρή απώλεια στην ποιότητα επικοινωνίας. Επιπλέον με τις υπηρεσίες αυτές μπορείς άμεσα και πολύ εύκολα να στείλεις και μηνύματα με επισυναπτόμενα αρχεία διαφόρων τύπων.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το whatsapp ρε γαμωτο αν κ πολυ καλο το εχουν 4-5 γνωστοι κ φιλοι μου, ενω στο viber ειναι σχεδον ολοι

 

skype δυστυχως ειναι πολυ βαρυ στο iphone 4s μου, ενω το messenger αν κ το χρησιμοποιω δεν μου αρεσει η φιλοσοφια του και ειναι κι εξαιρετικα βαρυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως παίδες με viber/skype/whatsapp έχω καταργήσει σχεδόν όλες τις απλές κλήσεις... 1.5gb ίντερνετ το μήνα στο κινητό (πληρώνω ~18 ευρώ) και μιλάω πάνω απο 3000 λεπτά / μήνα + αβέρτα τα μηνύματα.

Ούτε καν το σκέφτομαι.. έχω και 300 λεπτά προς όλους από τα οποία κάθε μήνα καταναλώνω γύρω στα 50 λεπτά.. είτε όταν είμαι σε περιοχή που δεν ποιάνει 3g/4g είτε να καλέσω μερικούς φίλους που δεν χρησιμοποιούν τέτoια apps...

Το να τα σκάς στις εταιρίες απλά για κάτι που μπορείς να το έχεις και σχεδόν free.. (μισοτιμής) μου φαίνεται άσκοπο...

 

Απλά αναβαθμηστείτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ρε φιλε 18 ευρω ειναι παρα πολλα γι αυτα που εχεις...

 

πχ σε γουατςαπ και φ2γ που ξερω (και η βοδα λογικα πανω κατω τα ιδια εχει) με καθε 10ευρω ανανεωση σου δινουν 1 gb δωρο και σου μενουν και τα λεφτα...μετα με 5 ευρω βαζεις αλλο μισο με 1 γιγα αναλογα την εταιρια, ενω με τα reload it και τα log n win δωρα παιρνεις και τον δωρεαν χρονο ομιλιας, ενω στη wind εχεις και τα 1500 λεπτα προς 3 νουμερα wind

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

^ ρε φιλε 18 ευρω ειναι παρα πολλα γι αυτα που εχεις...

 

πχ σε γουατςαπ και φ2γ που ξερω (και η βοδα λογικα πανω κατω τα ιδια εχει) με καθε 10ευρω ανανεωση σου δινουν 1 gb δωρο και σου μενουν και τα λεφτα...μετα με 5 ευρω βαζεις αλλο μισο με 1 γιγα αναλογα την εταιρια, ενω με τα reload it και τα log n win δωρα παιρνεις και τον δωρεαν χρονο ομιλιας, ενω στη wind εχεις και τα 1500 λεπτα προς 3 νουμερα wind

Βρες μου εσύ σήμα με την WiND να μπορείς να μιλήσεις άνετα χωρίς διακοπές... και μετά έλα πες μου για την τιμή...

δε φταίω εγώ που η WiND δεν έχει δίκτυο!!!

 

Το σήμα της στο interneti είναι χάλια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν με νοιαζει για την wind ρε φιλε...εγω σου ειπα οτι γενικα εχεις φθηνοτερες επιλογες για αυτα που θελεις..ειτε απο την wind ειτε απο τις υπολοιπες...φιλικα στο ειπα για να εξοικονομησεις χρηματα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...