Προς το περιεχόμενο

Microsoft: Στις 2 Αυγούστου το Anniversary Update των Windows 10


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Την επίσημη ημερομηνία κυκλοφορίας της επετειακής αναβάθμισης των Windows 10 φαίνεται ότι γνωρίζουμε από σήμερα.

Η είδηση έρχεται από λάθος της Microsoft, η οποία για πολύ μικρό χρονικό διάστημα, δημοσίευσε στο επίσημο blog των Windows άρθρο χωρίς περιεχόμενο το οποίο όμως στον τίτλο όριζε ως ημερομηνία κυκλοφορίας του Anniversary Update τη δεύτερη μέρα του Αυγούστου.

 

Όπως γνωρίζουμε από το πρόσφατο συνέδριο Build 2016, την αναβάθμιση θα μπορέσουν να την κατεβάσουν εντελώς δωρεάν όλοι οι χρήστες των Windows 10. To Anniversary Update φέρνει αρκετά νέα χαρακτηριστικά στα Windows 10 όπως ανανεωμένο μενού έναρξης, τη δυνατότητα προσθήκης extension στον Edge browser, Windows Hello σε εφαρμογές και ιστοσελίδες, συγχρονισμό ειδοποιήσεων μεταξύ του υπολογιστή που τρέχει τα Windows 10 και ενός Android/Windows Phone smartphone, και άλλα πολλά.

 

Ένα από τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά της αναβάθμισης των Windows 10 είναι η τεχνολογία Windows Ink η οποία προορίζεται για όσους χρησιμοποιούν συστήματα με stylus, κάνοντας πολύ πιο χρήσιμη τη λειτουργία τους με διάφορες δυνατότητες.

 

Επιπλέον από τη συγκεκριμένη έκδοση και στο μέλλον, τα Windows 10 θα μπορούν να τρέχουν εγγενώς Ubuntu Linux binaries εξαιτίας της ενσωμάτωσης υποστήριξης bash shell στο λειτουργικό, κάτι που φιλοδοξεί να καταστήσει ένα σύστημα με Windows 10 ως την απόλυτη λύση ανάπτυξης εφαρμογών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αντε να δουμε θα δουλεψει το μπλε δοντι γιατι εχω μεγαλο θεμα με την χ99 της ασους δε μπορω με τιποτα να το κανω να δουλεψει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε το bash shell. 

 

αντε να δουμε θα δουλεψει το μπλε δοντι γιατι εχω μεγαλο θεμα με την χ99 της ασους δε μπορω με τιποτα να το κανω να δουλεψει

Και εγώ X99 της Asus έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

Δοκίμασες κάποιο bios update; 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άντε να δούμε το bash shell. 

 

Και εγώ X99 της Asus έχω και δουλεύουν όλα ρολόι.

Δοκίμασες κάποιο bios update; 

ναι βεβαια ειναι εξαλου πολυ ευκολο εχω το τελευταιο 3101

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

αντε να δουμε θα δουλεψει το μπλε δοντι γιατι εχω μεγαλο θεμα με την χ99 της ασους δε μπορω με τιποτα να το κανω να δουλεψει

κάνα email στην asus για να βγάλει drivers της προκοπής?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι βεβαια ειναι εξαλου πολυ ευκολο εχω το τελευταιο 3101

Η πλάκα είναι ότι το μοναδικό πρόβλημα που είχα σε ένα άλλο pc που έκανα δοκιμές ήταν ένα usb bluetooth, έπαιζε όποτε ήθελε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη χασαν και αυτη την ημερομηνια, ιδια μερα με το Note 7 

Κι επειδη μονο anniversary δε θυμιζει το update, το εχουν χαμενο εκ των προτερων.

Να διορθωσει ομως το τρελο, το απολυτο, το μεγιστο bug, με το PC να freezαρει με σβηστη οθονη, ουτε λογος.

"...θα μπορούν να τρέχουν εγγενώς Ubuntu Linux binaries..." τα κολπακια της στιγμης. Με το store να εχει ακομα πληροτητα 2010 και τις "metro" εφαρμογες να εχουν ως βασικο χαρακτηριστικο το lag.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως ειναι ευκαιρία όσοι είχατε δηλώσει ότι  μισείτε τα 10 άλλα κρυφά τα βάλατε και τα εχετε να πείτε...τώρα μάλιστα ευτυχώς η ms έσωσε την παρτίδα και έτσι να μπείτε και εσείς στο 2016-2017..... 

 

σπέρνω ζιζάνια...μην με φάτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τη χασαν και αυτη την ημερομηνια, ιδια μερα με το Note 7 

Κι επειδη μονο anniversary δε θυμιζει το update, το εχουν χαμενο εκ των προτερων.

Να διορθωσει ομως το τρελο, το απολυτο, το μεγιστο bug, με το PC να freezαρει με σβηστη οθονη, ουτε λογος.

"...θα μπορούν να τρέχουν εγγενώς Ubuntu Linux binaries..." τα κολπακια της στιγμης. Με το store να εχει ακομα πληροτητα 2010 και τις "metro" εφαρμογες να εχουν ως βασικο χαρακτηριστικο το lag.

 

Δεκτό. However είναι το καλύτερο option που έχουμε μέχρι στιγμής. Τα mac παραμένουν απλησίαστα και τα ubuntu έχουν ui και user friendliness περασμένου αιώνα (τουλάχιστον σε σύγκριση με τον ανταγωνισμό). 

 

Εφόσον λοιπόν έχουμε τα γνωστά windows (με ότι αυτό συνεπάγεται) λεμέ κ ένα τεράστιο ευχαριστώ που πλέον λόγω bash θα μπορούμε να κάνουμε άνετα development και σε άλλα stack πέραν του .NET.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...