Προς το περιεχόμενο

Η HP ανακοίνωσε το νέο Chromebook 11 G5 με τιμή που ξεκινάει από τα $189


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τώρα που οι συσκευές με Chrome OS αναμένεται να διαθέτουν προ-εγκατεστημένη την υπηρεσία Google Play ώστε οι χρήστες τους να έχουν πρόσβαση σε εκατομμύρια Android apps, τα πράγματα στην αγορά αναμένεται να γίνουν ακόμα πιο ενδιαφέροντα.

Η HP αποκάλυψε ένα νέο Chromebook με 11,6 ιντσών οθόνη που έχει την ονομασία Chromebook 11 G5, και θα είναι διαθέσιμο μέσω συνεργατών της στο κανάλι από τον Ιούλιο και στα ράφια των καταστημάτων από τον Οκτώβριο με τιμή που θα ξεκινάει από τα $189.

 

Οι χρήστες μπορούν να το επιλέξουν προαιρετικά και με οθόνη αφής HD IPS (1366 x 768 pixels) που προστατεύεται από Gorilla Glass NBT. Το μοντέλο με την οθόνη αφής θα προσφέρει αυτονομία 11 ωρών ενώ το απλό μοντέλο, χωρίς την οθόνη αφής θα επιδεικνύει αυτονομία 12,5 ωρών.

 

Στο εσωτερικό του βρίσκεται ο επεξεργαστής Intel Celeron N3060 (dual-core με συχνότητας λειτουργίας 1,6GHz που με Turbo Boost φτάνει έως και στα 2,48GHz), τον οποίο μπορούν να συνοδεύουν 2GB ή 4GB RAM και 16GB ή 32GB αποθηκευτικού χώρου. Το βάρος του είναι μόλις 1,13 κιλά.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 39
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα αγοραζει κανεις αυτα?

 

Καλημέρα σε όλες και όλους,

 

Αν υπάρχει ξεκλείδωτος bootloader και θα μπορέσω να έχω dual boot με linux τότε ναι θα το αγοράσω για να αντικαταστήσω το ASUS eee 1ης γενιάς.

 

Καλή δύναμη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά του καλό είναι, για κάποιον που απλά θέλει να σερφάρει, Social Media, Έγγραφα, Παρουσιάσεις καμιά ταινία. Γενικώς για απλή χρήση είναι οτι πρέπει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα λεφτά του καλό είναι, για κάποιον που απλά θέλει να σερφάρει, Social Media, Έγγραφα, Παρουσιάσεις καμιά ταινία. Γενικώς για απλή χρήση είναι οτι πρέπει.

Αν είναι για σερφάρισμα, Facebook, έγγραφα και τέτοια, για να μην πάρω ένα tablet;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι για σερφάρισμα, Facebook, έγγραφα και τέτοια, για να μην πάρω ένα tablet;

Γιατί τα περισσότερα Tablet σε αυτά τα λεφτά είναι για πέταμα και εκτός από αυτό το Chromebook προσφέρει πλέον και Android εφαρμογές σε παράθυρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλειο είναι ειλικρινά αν έρθει σε καλη τιμή Ελλαδα θα το αγοράσω . Δεν μπορώ το ταμπλετ δεν με βολεύει ούτε στην επεξεργασία κειμένων ,ούτε να γράφω στα social media ,ενώ αυτό με την αισθητική λαπτοπ κ πληκτρολόγιο είναι τέλειο .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι για πέταμα αλλα εγω σε αυτα τα χρηματα πηρα teclast dual boot και ενα χρονο ειναι σκυλος. Και απειραχτο ε? Αν εχεις κανένα για πεταμα γραψε μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω κατα ποσο ειναι για πέταμα αλλα εγω σε αυτα τα χρηματα πηρα teclast dual boot και ενα χρονο ειναι σκυλος. Και απειραχτο ε? Αν εχεις κανένα για πεταμα γραψε μου

 

Εγώ ήμουν άτυχος με Telcast στην μπαταρία - ψοφάει στο άσχετο μερικές φορές ενώ δείχνει πάντα 100% :D. Τουλάχιστον ξαναφορτίζει.  Κατά τα άλλα, συμπαθητικότατο για την χρήση του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί τα περισσότερα Tablet σε αυτά τα λεφτά είναι για πέταμα και εκτός από αυτό το Chromebook προσφέρει πλέον και Android εφαρμογές σε παράθυρα.

Ενώ αυτό δε είναι για πέταμα...

Με τα ίδια λεφτά παίρνεις τετραπύρινο tablet στις 10", με Google Play. Ξαναρωτάω.... γιατί να το πάρω;

Nα είχε Windows 10 που τρέχουν ποιο ομαλά, ΟΚ . Αλλά Android με Celeron ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...