Προς το περιεχόμενο

Η Apple πούλησε το δισεκατομμυριοστό iPhone


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Apple ανακοίνωσε ότι πρόσφατα πούλησε το δισεκατομμυριοστό iPhone, σηματοδοτώντας ένα ορόσημο για την εταιρεία. Ο CEO της εταιρείας Tim Cook μοιράστηκε τα νέα σε μία συνάντηση που είχε πρόσφατα με στελέχη της εταιρείας, όπως έγινε γνωστό από την επίσημη ανακοίνωση της Apple.

Στην σχετική ανακοίνωση, ο Tim Cook χαρακτήρισε το iPhone ως ένα από τα πλέον επιτυχημένα προϊόντα που άλλαξαν τον κόσμο. “Το iPhone έχει γίνει ένα τα πιο επιτυχημένα στην ιστορία και ένα από τα πιο σημαντικά προϊόντα που άλλαξαν τον κόσμο. Έχει μετατραπεί σε κάτι περισσότερο από μία σταθερή συντροφιά. Το iPhone είναι πραγματικά ένα ουσιαστικό μέρος της καθημερινότητας και ενεργοποιεί πολλά από αυτά που κάνουμε μέσα στην ημέρα” είπε o Tim Cook. “Την περασμένη εβδομάδα περάσαμε ένα ακόμη μεγάλο ορόσημο όταν πουλήσαμε το δισεκατομμυριοστό iPhone. Εμείς ποτέ δεν είχαμε στόχο να φτιάξουμε τα περισσότερα, αλλά πάντα είχαμε στόχο να δημιουργούμε τα καλύτερα προϊόντα που κάνουν την διαφορά. Σας ευχαριστώ όλους στην Apple που βοηθάτε να αλλάξουμε τον κόσμο καθημερινά” συμπλήρωσε.

 

Η Apple παρουσίασε το πρώτο iPhone το 2007, και από τότε η εταιρεία έχει κυκλοφορήσει εννέα γενιές, κάθε μία με τις δικές της σημαντικές βελτιώσεις και χαρακτηριστικά. Αν και οι πωλήσεις του iPhone έχουν πέσει τα τελευταία δύο τρίμηνα, το ορόσημο του 1 δισεκατομμυρίου δείχνει πόσο επιτυχημένο είναι το προϊόν. Εδώ και πολύ καιρό, το iPhone αποτελεί το σημαντικότερο προϊόν της Apple, αφού είναι υπεύθυνο για τα περισσότερα έσοδα της εταιρείας.

 

Link.png Site: MacRumors

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 92
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

τελευταια πηρα το 6 πλας εμεινα αρκετα ικανοποιημενος

αναγνωστης αποτυπωματων full hd οθονη με μεγαλο μεγεθος

γενικα ευχαριστηθηκα καποια πραματα που αργησαν τα κανουν και παντα κοιτουσα σα φτωχος συγγενης

προηγουμενως ημουν με ενα νοτε 2 και εκεινο πολυ καλο τηλεφωνο αλλα θελω να παραμεινω στην apple γιατι εχω εφαρμογες και γενικα εχω μαθει και εχω συνηθισει με αυτο

 

και ναι οντως το iphone εδειξε το δρομο και εφερε επανασταση ασχετα αν προηγουμενως υπηρχαν τηλεφωνα αρκετα σμαρτ οπως το sony p910 αλλα ηταν εξαιρετικα δυσκολα και δυσχρηστα1

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι το iphone καλυτερο απο αλλες συσκευες , το αντιθετο .  απλα το ios ειναι πολυ καλυτερο στην καθημερινη χρηση .... αυτα  

Την τελευταία φορά που κοίταξα το λογισμικό κάνει το κινητό χρήσιμο ή άχρηστο so...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το δισεκατομμυριοστό iPhone ....που το καθενα απο αυτα κοστιζει κατα μεσο ορο 650 euro ...

Αξια στην 1η θεση και ας κλαινε μερικοι εδω μεσα με αυτα τα νεα .Τελικα θα κλεισει η οχι η apple συμφωνα με τους ειδικους εδω μεσα ???

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να λέμε, μας αρέσει δε μας αρέσει, είναι το προϊόν που άλλαξε - όρισε μια ολόκληρη κατηγορία και είναι πολύ δύσκολο να το πετύχεις αυτό!

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω πως αυτοι που αγοραζουν προιοντα Apple ειναι συνηθως ευκαταστατοι αλλα πτωχοι εν τω πνευματι για καποιους.Μαλλον απο τυχη θα φτιαχτηκαν στη ζωη τους και ηρθαν τα σαινια της Apple και τους δουλευουν...και τα γατονια που αγοραζουν  τα κινεζικα των 150 ειναι ανεργοι αλλα κατα τα αλλα εξυπνοι.

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλό το milestone, αλλά δύσκολα θα ξαναδούν κάτι αντίστοιχου μεγέθους. Πλέον ο κόσμος κάνει τη δουλειά του και με κινητά των 150 ευρώ και όχι 750.

απλα τους βλέπω να βγάζουν πιο budget iphone αλλά και πάλι δεν θα έχουν το VFM που θα έχουν αντιστοιχα smartphone στα ίδια χρήματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

και ναι οντως το iphone εδειξε το δρομο και εφερε επανασταση ασχετα αν προηγουμενως υπηρχαν τηλεφωνα αρκετα σμαρτ οπως το sony p910 αλλα ηταν εξαιρετικα δυσκολα και δυσχρηστα1

Mόνο που από τότε έχουν περάσει  9 ολόκληρα χρόνια. 

Ας μη γράψουμε ποιος έβγαλε τι και πως δεν εχει κανένα νόημα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και τα γατονια που αγοραζουν  τα κινεζικα των 150 ειναι ανεργοι αλλα κατα τα αλλα εξυπνοι.

 

 

Μη ξεχνάμε ότι είναι και "power users". Δηλαδή αλλάζουν και... launcher άμα λάχει.

Επίσης είναι οι μοναδικοί που δεν τσεκάρουν μόνο fb στο κινητό τους. Είναι απασχολημένοι να μοιράζουν συνεχώς φωτογραφίες μέσω bluetooth.

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Εγω ποτε δεν μπορεσα να καταλαβω πως αυτοι που αγοραζουν προιοντα Apple ειναι συνηθως ευκαταστατοι αλλα πτωχοι εν τω πνευματι για καποιους.Μαλλον απο τυχη θα φτιαχτηκαν στη ζωη τους και ηρθαν τα σαινια της Apple και τους δουλευουν...και τα γατονια που αγοραζουν  τα κινεζικα των 150 ειναι ανεργοι αλλα κατα τα αλλα εξυπνοι.

 

Γενικα σε αυτο το φορουμ υπαρχουν μερικες λεξεις taboo μια εκ των οποιων ειναι το iphone. Υπαρχουν ατομα με φοβερο κομπλεξ που σε καθε comment προσπαθουν να αποδειξουν ποσο πιο εξυπνοι ειναι επειδη δεν πηραν iphone. Εγω ξερω οτι παιρνεις οτι σε ευχαριστει και τελος.

 

Ουτε εγω ειχα ποτε μ iphone μεχρι που απεκτησα λιγο καιρο πριν και να σου πω την αληθεια μου αρεσει και ενδεχομενως και το επομενο κινητο μ να ειναι iphone.

  • Like 17
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...