Προς το περιεχόμενο

Χαλάρωση capital controls


thouthou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 33
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Με ανακοίνωσή της η Τράπεζα Πειραιώς αναφέρει ότι από το μεσημέρι της 2ας Αυγούστου επιτρέπονται πλέον οι συναλλαγές με κάρτες πληρωμών σε σελίδες του εξωτερικού στις κάτωθι κατηγορίες

...

 

που το διαβασες αυτο? υπαρχει λινκ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kι εγώ πήρα τώρα κάτι μικρό απ'το banggood με τη χρεωστική της Εθνικής :) Θαύμα!

Αυτό sorry αλλά το κάνω από πέρυσι τον Ιούνιο χωρίς πρόβλημα. Χθες αγόρασα απευθείας από gearbest με εθνική που δεν περνούσε ένα χρόνο με τίποτα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αγορασα χθες ενα χαζοπραγματακι απο ebay κι εβαλα ξενη καρτα μεσω paypal. Επειδη ομως ηταν συνδεδεμενη, πηρε την default που ηταν της Eurobank και πηρε το 0.95 λιρες κανονικα προς εκπληξη μου. Οταν εχω χρονο, θα δω τι χρεωση εκανε σε ευρω.

Επεξ/σία από matrixxx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι δεν υπάρχει όριο χρηματικό για τις αγορές αλλά δεν ξέρω αν υπάρχει όριο της κάθε τράπεζας κάθε μήνα για εμβάσματα προς εξωτερικό.

 

Αυτό μπορεί να μην άλλαξε,και έτσι κάνοντάς ελεύθερα τις αγορές μας να καλυφθεί ακόμα πιο γρήγορα το όριο και να μην μπορούμε να κάνουμε αγορές από τις πχ 15 του μήνα επειδή έφτασε το όριο ή τράπεζα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Σας παρακαλω να μεινετε μονο σε αναφορες επιβεβαιωσης (ή μη) του #1. 

 

Δεν ειναι τοπικ για διαλογους οφτοπικ χιουμοριστικους, δεν ειμαστε στο μπλα μπλα. Ουτε για αποριες και κουβεντα περι προμηθειας του paypal! Παραμενει το τοπικ οσο ειναι αυστηρα για την ενημερωση μας πανω σε αυτο που λεει, οσο ειναι συμπαγες και ουσιαστικο το περιεχομενο του.

 

ΜΟΝΟ αναφορες περι επιβεβαιωσης ή μη του #1 λοιπον, του οποιου περιμενουμε τον συνδεσμο απο τον TS, μιας και δεν βρηκα κατι με μια ματια 2 λεπτων στην Πειραιως ή αλλου.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...