Προς το περιεχόμενο

Xbox Onesie: Όταν θέλεις να γίνεις ένα με το Xbox και τον καναπέ σου


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για όσους παίρνουν στα πολύ σοβαρά το αραλίκι στην καναπέ ή για όσους ενσωματώνονται... με τον καναπέ τους, η Microsoft δημιούργησε την Xbox Onesie!

Όπως είναι φανερό, πρόκειται για μία ολόσωμη φόρμα ύπνου με φερμουάρ (jumpsuit), η οποία είναι κατασκευασμένη από μαλακό ύφασμα στα χρώματα των Xbox One και Xbox One S και διαθέτει μεγάλες τσέπες που μπορούν να χωρέσουν Xbox Controllers και Media Remotes.

 

Επίσης διαθέτει πολύ μεγάλου μεγέθους κουκούλα ώστε να μην υπάρχει πρόβλημα όταν φοράτε... μεγάλα headsets, τσέπη στο μπράτσο για το κινητό τηλέφωνο καθώς και ειδικά αντιολισθητικά “μπαλώματα” στα μανίκια για να μην γλιστράνε τα χέρια σας καθώς παίζετε ακουμπώντας στην πολυθρόνα, στον καναπέ κ.ά.

 

Όπως έγινε γνωστό, η Xbox Onesie προορίζεται μόνο για την αγορά της Αυστραλίας (τουλάχιστον για την ώρα) και δεν έχει ξεκαθαριστεί ακόμα αν και πότε θα ξεκινήσει να πωλείται. Οι φόρμες που βλέπετε στις φωτογραφίες, δημιουργήθηκαν για χάρη μίας μελέτης σχετικά με την κατανάλωση “media” και ένας εκπρόσωπος της Microsoft είπε ότι η εταιρεία θα ανακοινώσει λεπτομέρειες για την Limited Edition Xbox Onesie σύντομα.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 34
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

  • Super Moderators

Κάνα καθετήρα, καμιά πάπια βρε αδερφέ με το σήμα του Xbox? Μην σηκωνόμαστε αφού έχουμε βάλει την "στολή"...

  • Like 29
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ιδεα το "ρουχα για gamers" μου φαινεται τελειο.
Μονο που βλέπουμε ότι το project το ανελαβαν οντως nerds, εχουν υπ οψιν τη λειτουργικοτητα αλλα είναι κακασχημα.
Και παλι είναι ρουχα, θα μπορουσαν να είναι σχεδιασμένα όχι μονο εργονομικα αλλα και καλαίσθητα ισως.
Δε βλεπω να κολακευει οποιοδήποτε σωματοτυπο, εκτος κι αν ο σκοπος ηταν να υποθεσουμε ότι οι gamers είναι αμορφες μαζες που δε θελουν να φανει το σχημα του σωματος τους.
Ευχαριστω όμως για την ιδεα, ισως σχεδιασω κανα ρουχο της προκοπης με target group τους gamers.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για την σαπίλα της χειμωνιάτικης Κυριακής νομίζω πως έχει πλάκα. Ας ελπίσουμε να είναι και ζεστό και να κυκλοφορήσει εδώ, για να μην ξοδεύουμε πετρέλαιο. :P :p

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη δεν θα παιζουμε πλεον μονο με το σωβρακο? :P

 

Σοβαρα φαινεται καλουτσικο αλλα μαλλον ειναι για χωρες με περισσοτερο κρυο απο εδω. Εκτος και αν θελει κανεις να το βαλει Ιουνιο και να χανει και βαρος καθως παιζει..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που δεν το βρίσκουν καλαίσθητο να τους πω ότι εγώ ρο βλέπω πανέμορφο.

Τώρα αν ζητάμε να είναι μεσατο με ιταλική φινέτσα να θυμίσω ότι προορίζεται για τον καναπέ και για τεντωματα κάθε έμπνευσης.

 

Τους τελευταίους χειμώνες έχω σπαταλήσει αρκετές ώρες να ψάχνω κάτι σαν αυτό (slanket) και στην προσπάθεια να το βρώ και φτηνότερα πήρα ένα για πολυ μικροκαμωμένους απο το ebay. (με refund βέβαια)

Εγω το βρίσκω πολύ ωραίο κσι σίγουρα ομορφότερο απο την fleece με κάνα 2 μανταλάκια που φοράω ώρες ώρες και βγάζει σπυράκια η δικιά μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@vste για να παίζεις 24/7 με το σώβρακο τον χειμώνα θα πρέπει να ζεις στον Ισημερινό γιατί αυτές οι "καλές" μέρες για τους περισσότερους εδώ τελείωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτούς που δεν το βρίσκουν καλαίσθητο να τους πω ότι εγώ ρο βλέπω πανέμορφο.

Τώρα αν ζητάμε να είναι μεσατο με ιταλική φινέτσα να θυμίσω ότι προορίζεται για τον καναπέ και για τεντωματα κάθε έμπνευσης.

 

Τους τελευταίους χειμώνες έχω σπαταλήσει αρκετές ώρες να ψάχνω κάτι σαν αυτό (slanket) και στην προσπάθεια να το βρώ και φτηνότερα πήρα ένα για πολυ μικροκαμωμένους απο το ebay. (με refund βέβαια)

Εγω το βρίσκω πολύ ωραίο κσι σίγουρα ομορφότερο απο την fleece με κάνα 2 μανταλάκια που φοράω ώρες ώρες και βγάζει σπυράκια η δικιά μου.

Δεν το κατάλαβα αυτό! :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...