Προς το περιεχόμενο

Η Dell ανακοίνωσε την νέα ultra-wide και curved οθόνη UltraSharp U3417W


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η Dell αποκάλυψε μία νέα οθόνη στην οικογένεια UltraSharp, η οποία είναι κυρτή αλλά και UltraWide και επιδεικνύει διαγώνιο 34 ιντσών με την υποστηριζόμενη ανάλυση να είναι 3440 x 1440 pixels.

To πάνελ της UltraSharp U3417W υποστηρίζει 1,07 δισεκατομμύρια χρώματα αλλά το refresh rate περιορίζεται στα 60Hz, και ενδεχομένως αρκετοί gamers αφού την θαυμάσουν στο πλησιέστερο κατάστημα ή έκθεση θα την... προσπεράσουν χωρίς ίχνος ενοχής (είναι και αυτά τα $1199 που θα πρέπει επίσης να λάβουν υπόψη τους) .

 

Η νέα, σούπερ οθόνη της Dell ενσωματώνει δύο ισχυρά full-range ηχεία 9W. Η UltraSharp U3417W παρέχει τόσο μεγάλη επιφάνεια εργασίας, που δίνει στον χρήστη την δυνατότητα να συνδέσει πάνω της δύο υπολογιστές ταυτόχρονα. Έρχεται με ενσωματωμένο KVM, που επιτρέπει στον χρήστη να συνδέσει δύο συσκευές, ή ακόμα και δύο πληκτρολόγια ή ποντίκια.

 

Όπως αναφέραμε, η UltraSharp U3417W είναι κάπως ακριβή -$1199- αλλά από την άλλη, είναι ένα από τα καλύτερα εξοπλισμένα monitors στην αγορά.

 

Link.png Site: TechRadar

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαλλον εννοειτε πως μπορει να συνδεσει 2 (και παραπανω) υπολογιστες και να τους ελεγχει με 1 πληκτρολογιο και ποντικι.

 

εχω το U3415W και ειναι εξαιρετικο. ποιες ειναι οι διαφορες;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@voltmod

KVM (Kernel-based Virtual Machine) ειναι λαθος αυτο, ειναι KVM (keyboard, video, mouse).

Και ψαχνομουν, ηντα 'ναι τουτ' το virtual machine...

Ωραία φαίνεται! Κατά πόσο μπορείς να έχεις μια 34" μπροστα σου όμως για πολυωρη χρηση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Ωραία φαίνεται! Κατά πόσο μπορείς να έχεις μια 34" μπροστα σου όμως για πολυωρη χρηση;

 

Θέμα συνήθειας είναι, με την 27+24αρα ξεπερνάω την 34αρα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"The monitor comes with a built-in Kernel-based Virtual Machine (KVM)"

 

Ετσι γραφει το αγγλικο αρθρο.

 

Ναι, το αγγλικό κείμενο είναι λάθος... KVM για την οθόνη είναι αυτό που έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω (Keyboard Video Mouse, δηλαδή ελέγχεις 2 PC με 1Κeyboard+1Video display+1mouse).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέμα συνήθειας είναι, με την 27+24αρα ξεπερνάω την 34αρα...

 

όμως οι 34άρες ίσον με δύο 17άρες :Ρ 

Και εγώ έχω "curved", έχω βάλει 2 επίπεδες οθόνες σε γωνία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, το αγγλικό κείμενο είναι λάθος... KVM για την οθόνη είναι αυτό που έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω (Keyboard Video Mouse, δηλαδή ελέγχεις 2 PC με 1Κeyboard+1Video display+1mouse).

Μετα απο ενα συντομο googlαρισμα ειδα πως εισαι goddamned right :P

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@voltmod

KVM (Kernel-based Virtual Machine) ειναι λαθος αυτο, ειναι KVM (keyboard, video, mouse).

 

Ναι, το αγγλικό κείμενο είναι λάθος... KVM για την οθόνη είναι αυτό που έγραψαν τα παιδιά πιο πάνω (Keyboard Video Mouse, δηλαδή ελέγχεις 2 PC με 1Κeyboard+1Video display+1mouse).

Νομίζω ότι είναι σωστό. Υποθέτω ότι χρειάζεται qemu (emulation) για πολλαπλές συσκευές που δίνουν και στέλνουν το ίδιο input/output.

 

To qemu είναι μέρος του (open source) KVM.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι είναι σωστό. Υποθέτω ότι χρειάζεται qemu (emulation) για πολλαπλές συσκευές που δίνουν και στέλνουν το ίδιο input/output.

 

To qemu είναι μέρος του (open source) KVM.

ειναι λαθος, η οθονη εχει ενσωματωμενο KVM Switch γιατι μονο αυτο το KVM θα μπορουσε να εχει ενσωματωμενο μια οθονη.

 

Edit: παιζει να το ειπες και για πλακα οποτε coolio! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...