Προς το περιεχόμενο

Στις 6 Σεπτεμβρίου η LG ανακοινώνει το LG V20 με Android 7.0 Nougat


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η LG προετοιμάζεται για την σχετική εκδήλωση στις 6 Σεπτεμβρίου στην οποία όπως η ίδια ανακοίνωσε θα μας “σερβίρει” το LG V20 μαζί με το Android 7.0 Nougat.

Όπως είναι φανερό και από το σχετικό βίντεο που “ανέβηκε” στον επίσημο λογαριασμό της LG USA Mobile, η εταιρεία επιδεικνύει τις δυνατότητες multitasking της νέας έκδοσης του Android 7.0 Nougat, καθώς και της γρήγορης εναλλαγής ανάμεσα στα apps (double tap στο πλήκτρο για τον App switcher), του split pop-up video, των quick notification repliers και του drag & drop ανάμεσα σε apps κ.ά.

 

Η σχετική εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο San Francisco στις ΗΠΑ και στην Σεούλ, στην Ν. Κορέα. Το νέο V20 αναμένεται να διαθέτει, όπως και ο προκάτοχος του, δύο ξεχωριστές οθόνες στην πρόσοψη και δύο κάμερες αλλά και δύο κάμερες στο πίσω μέρος, όπως και το G5.

 

Κατά τα άλλα, η κορυφαία συσκευή της Νοτιοκορεάτικης εταιρείας αναμένεται να έχει οθόνη 5,7 ιντσών ανάλυσης 2560 x 1440 pixels και να βασίζεται στο κορυφαίο SoC της Qualcomm, Snapdragon 820. Επίσης αναμένεται να διαθέτει 4GB RAM αλλά και αναγνώστη δαχτυλικών αποτυπωμάτων.


Η LG λέει πως το διαφημιστικό σποτ γυρίστηκε με την κάμερα του V20. Αν κρίνουμε από το πόσο σταθερό είναι, η ύπαρξη OIS είναι δεδομένη.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ισχυουν τα παραπανω specs κοινως θα μιλαμε για ενα μεγαλυτερο LG G5.Το G5 αυτη την στιγμη κοστιζει 375ευρω,ελπιζω το V20 να μην εχει αρχικη τιμη κυκλοφοριας τιποτα 600-700ευρω γιατι μετα παλι θα βγαινει η LG και θα μιλαει για χαμηλες πωλησεις.

 

Επισης με τοσα προβληματα που εχουν εμφανιστει στα τελευταια μοντελα της LG(μικρα δειγματα bootloop και στο V10)η LG ειναι αυτη τη στιγμη μια απο τις πιο αναξιοπιστες εταιριες του χωρου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ που έχω στο σπίτι 27" 5K και 13" 1600p πειράζει να το πάρω? :P

Βρε και 100" 8K να έχεις στο σπίτι σου, το 1440p παραμένει άχρηστο σε αυτές τις ίντσες :D :D

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φετινή εκπληξη της lg. Θα μας κρατησει σε αγωνία και φέτος. Αραγε τι προβλημα θα βγαλει; το οτι θα βγαλει ειναι στανταρακι παντως.μετα απο μπουλουπιασμενα g3 , g4 και κλασικά v 10 με διάχυση φωτος σε κυρια , λογοτερο, και δευτερη οθονη ( εκει ηταν τραγικο το ποσο πολυ φαινοταν) , ΠΟΤΕ πια lg . Καλο κατήφορο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το κόλλημα με τις 1440p 5.7" ενώ στο σπίτι έχεις 1080p 24" απλά γελοίο, σκόπιμα pixels.

Ελπιζω οτι τις 5.7 δεν τις κοιτας απο τα 3 μετρα οπως τις 24,αλλα απο τους 30 ποντους οπως εγω.. .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το v20 δε θα είναι όσο φθηνό είναι το g5 και δε θα έχει όμοια πτώση τιμής όπως άλλωστε συνέβη και με το v10 μόνο και μόνο γιατί όπως το v10 θα είναι σαφώς πιο ποιοτική συσκευή με μεγαλύτερο κόστος.

 

Αν παρόλα αυτά βγει απροβλημάτιστο μετά από λίγους μήνες το ψηνω τρέλα

 

Για μεγάλη οθόνη σε 1440 και χωρίς να ξεφραγκιαστεις (μετά από κάποιους μήνες πάντα) ή να πρέπει να φας στη μάπα κυρτές οθόνες μου φαίνεται μια χαρά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω οτι τις 5.7 δεν τις κοιτας απο τα 3 μετρα οπως τις 24,αλλα απο τους 30 ποντους οπως εγω.. .

Εσυ δλδ βλεπεις απο 3 μετρα σε 24αρα; και τι ακριβως βλεπεις σ αυτη την αποσταση;  Σε μια 50αρα στα ποσα θα βλεπεις στα 10;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...