Προς το περιεχόμενο

Το νέο OneDrive για Android επιτρέπει την δημιουργία αρχείων του Office


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν λίγο καιρό, η Microsoft ανακοίνωσε την διάθεση μίας ενημερωμένης έκδοσης του client του OneDrive στην πλατφόρμα iOS, που έδινε την δυνατότητα στους χρήστες να δημιουργήσουν αρχεία του Word, του Excel και του PowerPoint μέσα από την εφαρμογή. Τώρα, και το app του OneDrive στο Android προσφέρει αυτή την δυνατότητα.

Το νέο, και ιδιαίτερα σπουδαίο αυτό χαρακτηριστικό αποτελεί μέρος ενός συνόλου από βελτιώσεις που περιλαμβάνονται σε μία ενημέρωση για το app του OneDrive στο Android που έγινε διαθέσιμη πρόσφατα.

 

Πέρα από την παραπάνω δυνατότητα, το update φέρνει επίσης ειδοποιήσεις σχετικές με το collaboration σε πραγματικό χρόνο – με τους χρήστες να ειδοποιούνται όταν κάποιος ξεκινήσει την επεξεργασία ενός αρχείου που διαμοιράζονται.

 

Η αναβάθμιση επίσης περιλαμβάνει και ένα νέο χαρακτηριστικό του SharePoint, που επιτρέπει στους χρήστες να βλέπουν και να διαχειρίζονται SharePoint Sites απευθείας μέσα από την εφαρμογή. Το συγκεκριμένο πάντως χαρακτηριστικό είναι διαθέσιμο μόνο στους χρήστες του OneDrive for Business.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως με lumia 640 τελευταία έκδοση των windows phone και τελευταία έκδοση του one drive ΔΕΝ έχω τη δυνατότητα...

 

έτσι επιβραβεύει η MICROSOFTARA τους πελάτης της!

 

τέσπα έχει κουράσει το θέμα με microsoft και ειδικά με τα τηλέφωνα και τις εφαρμογές της..

 

και αν η ms αγαπάει το linux μια φορά (σύμφωνα τουλάχιστον με προηγούμενο άρθρο) εμείς το αγαπάμε δέκα... και μου φαίνεται το "windows-outlook-lumia" θα γίνει σύντομα "fedora-gmail-nexus"

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργία αρχείων κάνεις από την εφαρμογή (Word, Excel κλπ.) στο κινητό και το αποθηκεύεις στο Onedrive.

 

Ειδοποίηση στα Windows Phone ότι κάποιος άλλος κάνει edit, δεν νομίζω ότι γίνεται, αν εννοείς αυτό.

 

Συνοψίζοντας η Μ$ μας λέει:

1. Σας πουλήσαμε τηλέφωνο με δικό μας λειτουργικό. 

2. Δεν έπιασε.

3. Θα φτιάξουμε εφαρμογές για τα άλλα λειτουργικά που πουλάνε.

 

Και τώρα έχουν τα μούτρα να θέλουν να κερδίσουν την πίστη των απογοητευμένων πελατών τους, πουλώντας Surface phones.  Απλά τραγικοί...   

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως με lumia 640 τελευταία έκδοση των windows phone και τελευταία έκδοση του one drive ΔΕΝ έχω τη δυνατότητα...

 

έτσι επιβραβεύει η MICROSOFTARA τους πελάτης της!

 

τέσπα έχει κουράσει το θέμα με microsoft και ειδικά με τα τηλέφωνα και τις εφαρμογές της..

 

και αν η ms αγαπάει το linux μια φορά (σύμφωνα τουλάχιστον με προηγούμενο άρθρο) εμείς το αγαπάμε δέκα... και μου φαίνεται το "windows-outlook-lumia" θα γίνει σύντομα "fedora-gmail-nexus"

Φίλε μου βιάσου γιατί δεν προλαβαίνεις Nexus. Και τα Pixel δεν μας τα λένε και πολύ καλά τελευταία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως με lumia 640 τελευταία έκδοση των windows phone και τελευταία έκδοση του one drive ΔΕΝ έχω τη δυνατότητα...

 

έτσι επιβραβεύει η MICROSOFTARA τους πελάτης της!

 

τέσπα έχει κουράσει το θέμα με microsoft και ειδικά με τα τηλέφωνα και τις εφαρμογές της..

 

και αν η ms αγαπάει το linux μια φορά (σύμφωνα τουλάχιστον με προηγούμενο άρθρο) εμείς το αγαπάμε δέκα... και μου φαίνεται το "windows-outlook-lumia" θα γίνει σύντομα "fedora-gmail-nexus"

Αφου στα Windows Phones αμα κανεις αρχειο μεσα από το Office το αποθηκευει αυτόματα στο Onedrive. Είναι ακριβως το ιδιο. Τι παραπονιεσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου στα Windows Phones αμα κανεις αρχειο μεσα από το Office το αποθηκευει αυτόματα στο Onedrive. Είναι ακριβως το ιδιο. Τι παραπονιεσαι;

ΑΧΧΑΧΑΧΑΧΑ οκ ΕΛΕΟΣ το γαργαλησες. Αλλαξε απλα το windows κινητο σου (ετσι εκανα κι εγω που ειχα το Microsoft Lumia 950XL) και παρε κανα android ή κανα iphone. Βεβαια καλυτερα ανδροιδες να ειναι και πιο αμεσο σε ολα με μεγα μειον την μπαταρια (οτι και να λεει ο καθενας η μπαταρια ειναι σχεδον αισχος). ΑΛΛΑ οτι και να λενε ολοι ειτε inux (μια απο τις χιλιαδες διανομες, ειτε mac Sierra "που το εβαλα και σιγα τα ΟΑ που εχει, γι αυτο το δινουν και δωρεαν" τα Windows 10 ειναι οτι καλυτερο. Χιλιομετρα καλυτερα. Και για οσους παραπονιουνται οτι κολλανε ειτε απλα τα εχουν κανει upgrade (που γι αυτο αν σας κολλανε φταιτε καθαρα οσοι δεν εχετε κανει full format, ειτε απλα δεν ξερεται πως να τα εγκαταστησετε και εχετε βαλει μη συμβατα προγραμματα. Εμενα σε ολα τα pc πετανε). Α και σημαντικοτερο ισως προσπαθειτε να βαλετε σπασμενα. Αρα καλα να παθετε. :P :P :P :P :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η αμηχανη στιγμη που το outlook/onedrive του αη παντ μου ειναι κατα πολυ καλυτερο και πιο λειτουργικο απο αυτο του 640 μου.

ναι ανηκω και εγω σε αυτα στα κοροιδα. δε κανουμε καναν συλογο αν ειμαστε αρκετοι??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι πρέπει για δημιουργία κειμένου και υπολογιστικών φύλλων στη 4" με 5" οθόνη του κινητού μου!!! χαχαχα!!!!

 

Άντε ΟΚ για γρήγορη επεξεργασία κάτι αλλά όχι πολλά πολλά!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ισχύει μόνο για κινητές συσκευές και θα το δοκιμάσω στο 640 που έχουμε, αλλά να ρωτήσω αν υπάρχει εφαρμογή στα windows για δημιουργία αρχείων χωρίς την αγορά ή δοκιμή office 365...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...