Προς το περιεχόμενο

Στις 5 Οκτωβρίου ξεκινούν οι διαφημίσεις στο App Store της Apple


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τις 5 Οκτωβρίου, καθώς αναζητάτε κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή στο App Store, ενδέχεται να πέσετε πάνω σε διαφημίσεις για κάποιο άλλο app, όπως έκανε γνωστό η Apple στην ιστοσελίδα της.

Πρόκειται για ένα πρόγραμμα, που αποτελεί μέρος του Search Ads και που βρίσκεται σε δοκιμαστική φάση εδώ και μήνες, αλλά τελικά θα βρεί τον δρόμο του προς το iPhone ή το iPad σας. Το πρόγραμμα θα δώσει σε app developers την δυνατότητα να γίνουν γνωστοί και να προσέξετε τις εφαρμογές τους.

 

Με την αγορά ενός ad spot, οι developers θα δουν το app τους να εμφανίζεται στην κορυφή των αποτελεσμάτων αναζήτησης όποτε κάποιος αναζητάει κάποιο παρόμοιο app. Αυτό τους δίνει την δυνατότητα να αποκτήσουν άμεση επαφή με υποψήφιους αγοραστές που αναζητούν τον ίδιο τύπο app στο App Store.

 

Πως θα καταλαβαίνετε ότι πρόκειται για διαφήμιση και όχι για πραγματικό αποτέλεσμα; Οι διαφημίσεις θα διαθέτουν κάτω από την ονομασία του app την επιγραφή “Ad” σε γαλάζιου χρώματος πλαίσιο. Πάντως δεν πρόκειται να σας βομβαρδίσουν με διαφημίσεις, αφού σύμφωνα με την Apple, θα εμφανίζονται μόνο αν είναι πραγματικά σχετικές με την αναζήτηση του χρήστη, όσο και να πληρώσουν οι developers.

 

Link.png Site: C|Net

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εχω όλη την σειρα της Apple ,πρόσφατα πούλησα το iPhone 6s και πήγα σε σαμμυ σ7,τωρα ενα ενα θα πουλήσω τα παντα της Apple γιατι δεν αντέχετε πια η κοροϊδία τους ,η μετά εποχή job ειναι τραγική ,και ναι και πρόβατα (ημουν και εγω )και απο το άλλο

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο εμένα μου φαίνεται καλό; Αφού δεν θα βομβαρδίζεται ο χρήστης με διαφημίσεις και όσες θα προβάλλονται θα είναι σχετικές με την αναζήτηση, γιατί να μην μπορεί ο developer να διαφημίσει την εφαρμογή του και αντίστοιχα εμείς να μπορούμε σαν χρήστες να την δοκιμάσουμε;

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mόνο εμένα μου φαίνεται καλό; Αφού δεν θα βομβαρδίζεται ο χρήστης με διαφημίσεις και όσες θα προβάλλονται θα είναι σχετικές με την αναζήτηση, γιατί να μην μπορεί ο developer να διαφημίσει την εφαρμογή του και αντίστοιχα εμείς να μπορούμε σαν χρήστες να την δοκιμάσουμε;

Γενικός κανόνας,

όπου βλέπεις πολλούς μεσάζοντες

κράτα μικρό καλάθι.

 

Στο κόστος της εφαρμογής θα περιλαμβάνεται και το κόστος της διαφήμισης.

Αν αυτό είναι καλό ή κακό, είδωμεν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που η Apple κάνει την μια πατάτα μετά την άλλη και παραμένει στην κορυφή με ξεπερνά

Τι πατάτες κάνει; Και μην πεις για την αφαίρεση του jack, γιατί έχει γίνει καραμέλα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol. Εδώ εμφανίζονται διαφημίσεις ΜΕΣΑ στο inbox του Gmail app και κάποιοι διαμαρτύρονται για διαφημίσεις που εμφανίζονται μέσα σε ένα STORE, ένα ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ δηλαδή. Κακό πράγμα το κόμπλεξ.

  • Like 21
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lol. Εδώ εμφανίζονται διαφημίσεις ΜΕΣΑ στο inbox του Gmail app και κάποιοι διαμαρτύρονται για διαφημίσεις που εμφανίζονται μέσα σε ένα STORE, ένα ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ δηλαδή. Κακό πράγμα το κόμπλεξ.

 

εμένα δεν μου εμφανίζεται καμία διαφήμιση στο inbox της εφαρμογής

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι πιο λογικό σ' ένα εμπορικό κατάστημα. (Και μάλιστα σε σημαδιακή ημερομηνία). Για όποιον δεν το έχει παρατηρήσει, έτσι δουλεύει η αγορά εδώ και πολλά-πολλά χρόνια. Τα δε σχόλια για τον Jobs, τελείως άστοχα. Μάλλον αυτός που το έγραψε δεν γνωρίζει τη φιλοσοφία του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.Πληρώνεις για να αγοράσεις την πρόσβαση στο κατάστημα, όταν αγοράζεις ένα κινητό

2. Πληρώνεις για να αγοράσεις την άδεια χρήσης της εφαρμογής

3. Πληρώνεις και τα έξοδα του developper για την καταχώρηση της εφαρμογής στο κατάστημα

 

τώρα...

4. Πληρώνεις και τα έξοδα του developper για την προώθηση της εφαρμογής στο κατάστημα στο οποίο έτσι κι αλλιώς θα πληρώσεις γιατί γι' αυτό μπήκες

LOL

 

Προφανέστατα αυτό είναι για καλό μας.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...