Προς το περιεχόμενο

Η Huawei ανακοίνωσε το Honor 6X με dual-camera setup


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το dual-camera setup κάνει για πρώτη φορά την εμφάνιση του σε συσκευή της mid-range κατηγορίας με το Honor 6X, το κόστος του οποίου στην Κίνα ξεκινάει από τα $148 για το μοντέλο με τα 3GB RAM και τα 32GB επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.

Το Honor 6X ενσωματώνει 5,5 ιντσών οθόνη ανάλυσης 1080p που προστατεύεται από ανθεκτικό γυαλί 2.5D (σχηματίζει καμπύλες). Βασίζεται στο HiSilicon Kirin 655 SoC (dual quad-core SoC με 4 x Cortex-A53 στα 2,1GHz και 4 x Cortex-A53 στα 1,7GHz και GPU τύπου Mali T830-MP2) σε συνδυασμό με 3GB ή 4GB RAM και με 32GB ή 64GB (4GB RAM) επεκτάσιμου αποθηκευτικού χώρου.
Στην πρόσοψη διαθέτει κάμερα 8,0 Megapixels για selfies ωστόσο στο πίσω μέρος διαθέτει δύο κάμερες, μία στα 12 Megapixels με σύστημα φακών έξι οπτικών στοιχείων και phase detection auto-focus και μία δεύτερη κάμερα, η οποία βασίζεται σε αισθητήρα 2,0 Megapixels. Η συσκευή υποστηρίζει 4G LTE και VoLTE, έχει hybrid SIM slot, αισθητήρα δαχτυλικών αποτυπωμάτων, fast charging και η μπαταρία του έχει χωρητικότητα 3340mAh.

 

Το Honor 6X θα διατεθεί στις 25 Οκτωβρίου στην Κίνα σε gold, silver, grey, blue και rose gold με κόστος $148 για το μοντέλο με 3GB RAM και 32GB storage, $192 με 4GB RAM και 32GB storage και $237 για το μοντέλο με 4GB RAM και 64GB storage.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το SoC της Huawei αξιζει? Δεν ειχα ποτε συσκευη τους και παντα με εκανε να αναρωτιεμαι το γεγονος οτι κατασκευαζουν δικα τους (γιατι δεν εχω ακουσει πολλα για τις συσκευες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το SoC της Huawei αξιζει? Δεν ειχα ποτε συσκευη τους και παντα με εκανε να αναρωτιεμαι το γεγονος οτι κατασκευαζουν δικα τους (γιατι δεν εχω ακουσει πολλα για τις συσκευες).

index.php?app=core&module=attach&section

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Το SoC της Huawei αξιζει? Δεν ειχα ποτε συσκευη τους και παντα με εκανε να αναρωτιεμαι το γεγονος οτι κατασκευαζουν δικα τους (γιατι δεν εχω ακουσει πολλα για τις συσκευες).

Οι επεξεργαστές της Huawei είναι απ'τις καλύτερους στην αγορά. Καλύτεροι από τους αντίστοιχους Exynos , Snapdragons (εννοείται). Δεν ξέρω αν είναι αυτό οφείλεται στο πόσο καλά δουλεύουν με το EMUI. Το P8 Lite που έχω νιώθει σε θέμα αποδόσεων ότι ανήκει σε κατηγορία τηλεφώνων διπλάσιας τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επεξεργαστες της Huawei ειναι ιδια κατηγορια με τους υπολοιπους παρομοιους,δηλαδη Mediatek και Exynos.

 

Αυτο μεταφραζεται σε κορυφαιες επιδοσεις οσον αφορα την επεξεργαστικη δυναμη και multitasking αλλα χαμηλες επιδοσεις στα γραφικα.Το τελευταιο κυριως ενδιαφερει αυτους που παιζουν προσφατα παιχνιδια και τους ενδιαφερει η αποδοση σε αυτα. Εκει η Qualcom παιζει μονοτερμα στα γραφικα μαζι με την Apple φυσικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επεξεργαστές της Huawei είναι απ'τις καλύτερους στην αγορά. Καλύτεροι από τους αντίστοιχους Exynos , Snapdragons (εννοείται). Δεν ξέρω αν είναι αυτό οφείλεται στο πόσο καλά δουλεύουν με το EMUI. Το P8 Lite που έχω νιώθει σε θέμα αποδόσεων ότι ανήκει σε κατηγορία τηλεφώνων διπλάσιας τιμής.

Είχα ένα Honor 5X.

Σε επιδόσεις ήταν πολύ χαμηλά.

Το Emui σαφώς κατώτερο από το Miui της Xiaomi.

Τώρα ο HiSilicon Kirin 655 δεν ξέρω που κατατάσσεται από επιδόσεις.

Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ηθελα το 5x νομιζα 220 ειναι κινηταρα.Και ξαφνικα μου εμαθαν το ινσομνια εβαλα αλλα 50 και πηρα s6.Παντως ηταν καλο κινητο νομιζω.Αυτο μου φαινεται οτι πρεπει για απλη χρηση.Δεν νομιζω να κολλαει καπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι επεξεργαστες της Huawei ειναι ιδια κατηγορια με τους υπολοιπους παρομοιους,δηλαδη Mediatek και Exynos.

 

Αυτο μεταφραζεται σε κορυφαιες επιδοσεις οσον αφορα την επεξεργαστικη δυναμη και multitasking αλλα χαμηλες επιδοσεις στα γραφικα.Το τελευταιο κυριως ενδιαφερει αυτους που παιζουν προσφατα παιχνιδια και τους ενδιαφερει η αποδοση σε αυτα. Εκει η Qualcom παιζει μονοτερμα στα γραφικα μαζι με την Apple φυσικα.

Δλδ θελεις να μας πεις τωρα οτι η samsung που χρησιμοποιει στα galaxy s7 τους δικους της επεγεργαστες δλδ τους Exynos δεν εχουν καλα γραφικα. και εχει καλυτερα  γραφικα η aple. Τι να πω τωρα. Που ακομα δεν εχει βαλει στα μοντελα της super amoled οθονη . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ θελεις να μας πεις τωρα οτι η samsung που χρησιμοποιει στα galaxy s7 τους δικους της επεγεργαστες δλδ τους Exynos δεν εχουν καλα γραφικα. και εχει καλυτερα  γραφικα η aple. Τι να πω τωρα. Που ακομα δεν εχει βαλει στα μοντελα της super amoled οθονη . 

Μπερδευεις την τεχνολογια της οθονης με την GPU. Η PowerVR GT7600 που εχει to 6s plus ειναι τερας επιδοσεων

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο κινητό αλλά τo ότι οι 5.5'' έγιναν στανταρ κανέναν δεν ενοχλεί;

 

Η κατάσταση με τα μεγέθη γίνεται χρόνο με το χρόνο χειρότερη. :(

 

(ξέρω μόνος μου τα λέω, υπάρχουν και πολλοί οπαδοί της αύξησης)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...