Προς το περιεχόμενο

Ο Hideo Kojima συμπεριλαμβάνει και τον Mads Mikkelsen στο καστ του τρομακτικού Death Stranding


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στην τελετή για τα The Game Awards, όπου επιτέλους βραβεύτηκε από την βιομηχανία των παιχνιδιών τώρα που έφτασε στο τέλος της η διαμάχη με την Konami, ο Hideo Kojima αποκάλυψε το δεύτερο τρέιλερ του παιχνιδιού που ετοιμάζει με την ονομασία Death Stranding, και όπως μπορείτε να δείτε στο τρέιλερ πρωταγωνιστούν μεγάλα ονόματα της μεγάλης –και της μικρής- οθόνης, όπως οι Mads Mikkelsen και Guillermo del Toro.

Όσοι γνωρίζουν τι έχει συμβεί με τον Hideo Kojima και την Konami, θα θυμούνται ότι ο γνωστός δημιουργός και σχεδιαστής παιχνιδιών ετοίμασε ένα νέο παιχνίδι Silent Hills, στο οποίο θα συνεργαζόταν με τον καταξιωμένο σκηνοθέτη Guillermo del Toro και τον πρωταγωνιστή της σειράς The Walking Dead, Norman Reedus. Δυστυχώς, εξαιτίας της διαμάχης του με την Konami, το παιχνίδι ακυρώθηκε. Από ότι φαίνεται ωστόσο, οι τρεις τους ξανάσμιξαν για τις ανάγκες του νέου τίτλου Death Stranding, αν και στο δεύτερο τρέιλερ δεν έχουμε την ευκαιρία να δούμε τον Norman Reedus.

 

Στο συγκεκριμένο τρέιλερ βλέπουμε τον Guillermo del Toro, καθώς κρύβεται δίπλα σε μία γέφυρα από άγνωστες στρατιωτικές δυνάμεις, να κρατάει στα χέρια του μία κάψουλα με ένα υβριδικό μωρό –όχι πολύ διαφορετικό από εκείνο που είχε ο Norman Reedus στο πρώτο τρέιλερ- το οποίο φαίνεται να έχει και μηχανικά όργανα και μέλη σώματος (cybernetic).

 

Κάτω από τη γέφυρα εμφανίζονται κάποιοι στρατιώτες που συνδέονταν με έναν άλλο στρατιώτη, ο οποίος είχε... πλοκάμια. Στην συνέχεια αποκαλύπτεται ότι ο συγκεκριμένος στρατιώτης είναι ο Mads Mikkelsen, που είναι αγαπημένος ηθοποιός του Hideo Kojima και ο οποίος έχει παίξει αρκετούς διάσημους “κακούς” όπως τον Hannibal στην ομώνυμη σειρά ή τον Kaecilius στην ταινία Doctor Strange κ.ά. Ελάχιστα γνωρίζουμε για την ιστορία πίσω από το παιχνίδι, το οποίο περιβάλλεται από μεγάλη μυστικότητα. Αυτό ωστόσο που γνωρίζουμε είναι ότι πρόκειται για αποκλειστικό τίτλο της Sony και του PlayStation 4.

 

 

Link.png Site: SlashGear

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πραγματικά οτιναναι το trailer, υπάρχει σοβαρός άνθρωπος άνω των 20 ετων που κάθεται και παίζει τέτοια παιχνίδια;

Γεια σου φιλε nikchris με τα ψυχολογικά σου.

 

On-topic: Πολύ δυνατό το trailer.

  • Like 18
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps exclusive ε?

ρε άντε γεια,

θα καβαντζώσω το ps4 του γείτονα για καμμια βδομάδα

να παίξει κιαυτός τα του xb1 μου.

 

ενωθείτε αδέρφια, η αγάπη θα σώσει τις τσέπες μας, χαχαχ

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά οτιναναι το trailer, υπάρχει σοβαρός άνθρωπος άνω των 20 ετων που κάθεται και παίζει τέτοια παιχνίδια;

 

Ρε φίλε, εγώ φτάνω τα 40 σε λίγο και βλέποντας το trailer έχω βρέξει το βρακί μου από την χαρά μου για να το πάρω στα χέρια μου να το χώσω με δύναμη μέσα στο PS4, πλάκα μας κάνεις τώρα?

  • Like 24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε, εγώ φτάνω τα 40 σε λίγο και βλέποντας το trailer έχω βρέξει το βρακί μου από την χαρά μου για να το πάρω στα χέρια μου να το χώσω με δύναμη μέσα στο PS4, πλάκα μας κάνεις τώρα?

 

Αιωνιο παιδι, ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...