Προς το περιεχόμενο

Η εταιρεία BMW κλείδωσε και παγίδευσε στο εσωτερικό οχήματος, τον κλέφτη του


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι κλέφτες αυτοκινήτων μάλλον θα πρέπει να το ξανασκεφτούν πριν επιχειρήσουν να κλέψουν ένα καινούριο μοντέλο BMW, εκτός και αν θέλουν να διακινδυνεύσουν να παγιδευτούν μέσα σε αυτό.

Η αστυνομία στο Seattle των Ηνωμένων Πολιτειών φαίνεται να έλαβε βοήθεια από την κατασκευάστρια αυτοκινήτων BMW για να πιάσει έναν εγκληματία. Η εταιρεία κατάφερε να ανιχνεύσει και να εντοπίσει την θέση του καθώς και να τον… κλειδώσει μέσα στο ίδιο το αυτοκίνητο που έκλεψε, σύμφωνα με μία αναφορά του C|Net.

 

Όπως αναφέρει το C|Net, ο ύποπτος αποφάσισε να πάρει για… βόλτα το αυτοκίνητο κάποιου αγνώστου. Όταν ο ιδιοκτήτης του οχήματος επικοινώνησε με την αστυνομία, η τελευταία επικοινώνησε στην συνέχεια με την BMW, η οποία χρησιμοποίησε το σύστημα ανίχνευσης του οχήματος για να το εντοπίσει στην περιοχή Ravenna στο Seattle. Οι αστυνομικοί βρήκαν μετά από λίγο παρκαρισμένο το κλεμμένο όχημα, και στο εσωτερικό του και πίσω από το τιμόνι τον κλέφτη.

 

“Υπάλληλοι της BMW ήταν σε θέση να κλειδώσουν εξ αποστάσεως τις πόρτες του αυτοκινήτου, παγιδεύοντας στο εσωτερικό τον ύποπτο” διαβάζουμε στο άρθρο του C|Net. Ο 38χρονος ύποπτος αντιμετωπίζει τώρα ποινή κάθειρξης αφού κατηγορείται για κλοπή αυτοκινήτου αλλά και κατοχή ναρκωτικών ουσιών (μεθαμφεταμίνης).

 

Link.png Site: TheNextWeb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Ενδιαφέρουσα είδηση. Το ποιο ενδιαφέρον θα ήταν να μπορούσε να το κλειδώσει ο ιδιοκτήτης στέλνοντας για παράδειγμα ένα sms στο αυτοκίνητο (θα μπορούσε να έχει κάπου στο εσωτερικό του αντάπτορα για κάρτα sim).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δεν μπορούσε να σπάσει το τζαμι .

 

Στο κεφαλι μου εισαι. Αν δεν με ειχες προλαβει θα το εγραφα εγω. Ειναι αλλωστε και το ποιο λογικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν σπάει το τζάμι εύκολα ειδικά αν είναι κλειστό τέρμα .εγώ για να το σπασω πέταξα μία πέτρα αρκετά μεγάλη και αντί να σπάσει γύρισε πίσω .

Μετά πήρα ένα σωλήνα με γωνιά και έσπασε .με το πόδι που δοκιμασα επίσης δεν έσπασε.

Αν είναι ανοιχτό σπάει και με το χέρι αν είναι κλειστό και πας όπως τα έργα να το σπάσεις νομίζω ότι θα σπάσεις το χέρι σου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σου φάνηκε το τζάμι αερίζεσαι και ραγίζει?

 

 

Γιατι ο κλεφτης ποδια δεν ειχε? Ενα οπλο ας πουμε?  Αν ησουν στην θεση του τι θα εκανες? Εγω θα το εσπαγα και με το κεφαλι για να μην με πιασουν

 

Δεν σπάει το τζάμι εύκολα ειδικά αν είναι κλειστό τέρμα .εγώ για να το σπασω πέταξα μία πέτρα αρκετά μεγάλη και αντί να σπάσει γύρισε πίσω .

Μετά πήρα ένα σωλήνα με γωνιά και έσπασε .με το πόδι που δοκιμασα επίσης δεν έσπασε.

Αν είναι ανοιχτό σπάει και με το χέρι αν είναι κλειστό και πας όπως τα έργα να το σπάσεις νομίζω ότι θα σπάσεις το χέρι σου

 

 

Οταν εισαι κλεφτης υποτιθεται οτι αυτα ειναι ψιλα γραμματα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρουσα είδηση. Το ποιο ενδιαφέρον θα ήταν να μπορούσε να το κλειδώσει ο ιδιοκτήτης στέλνοντας για παράδειγμα ένα sms στο αυτοκίνητο (θα μπορούσε να έχει κάπου στο εσωτερικό του αντάπτορα για κάρτα sim).

Έχει ήδη κάτι έτσι, δεν έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...