Προς το περιεχόμενο

Ανέκδοτα [Old]


CENTAURUS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

 

fuck-gif-gif

 

μιντ φινγκερ φιξντ

 

 

 

Δυο ποντικάκια απολαμβάνουν το γεύμα τους στην αποθήκη ενός dvd club (όχι στο δικό μου) τρώγοντας -τι άλλο- dvd (ναι,τρώγονται και είναι και νόστιμα για τα ποντικάκια της ιστορίας μας)

-Τι τρώς ρε; ρωτάει ο ενας

-Terminator του απαντά!

-Καλό;

-Καλό του απαντά

Εσύ τι τρώς;

-Κώδικα da Vinci

-Kαλό;

-Καλό.........αλλά το βιβλίο ήταν καλύτερο!

 

Στο επόμενο ανέκδοτό σου που θα μου ψιλοαρέσει θα σε κάνω report για hacked account.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 11,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση
  • Super Moderators

Τι ειναι πρασινο και σε χαιρεταει καθε πρωι;

 

 

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

 

το πεζοδρόμιο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

το πεζοδρόμιο...

 

Γιατι σε χαιρεταει;

 

Γιατι ειναι πρασινο;;

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

 

 

το πεζοδρόμιο...

 

Γιατι σε χαιρεταει;

 

Γιατι ειναι πρασινο;;

 

Αποστολή από το LG-P500 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε ένα βράδυ ένας χωριάτης στα μπουρδέλα για να εκτονωθεί, αλλά είχε μόνο 10 ευρώ μαζί του. Έτσι όπως ήτανε στημένες στο πεζοδρόμιο, αρχίζει και τις ρωτάει μία-μία:

 

-Πόσο πάει η ταρίφα;

-"30", λέει η μία.

-"40", λέει η άλλη

-"50", μία πιο πέρα

 

-"10", ακούγεται από μία η οποία ήταν φρέσκια από αλλαγή φύλου. "Θα σε κεράσω και 2 μπύρες"

 

Χωρίς να την έχει καταλάβει ο χωριάτης, μπαίνουνε μέσα σε ένα δωμάτιο.

 

-"Ξάπλωσε και χαλάρωσε", του λέει. "Πάω πίσω από το παραβάν να φρεσκαριστώ".

 

Άρχισε να βγάζει τα ρούχα του ο χωριάτης και σε κάποια στιγμή του λέει η tranny :

 

-"Ξέρεις, δεν έχω κλειτορίδα..."

-"Α, δε πειράζ'. Φέρε Amstel!"

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήγε ένα βράδυ ένας χωριάτης στα μπουρδέλα για να εκτονωθεί, αλλά είχε μόνο 10 ευρώ μαζί του. Έτσι όπως ήτανε στημένες στο πεζοδρόμιο, αρχίζει και τις ρωτάει μία-μία:

 

-Πόσο πάει η ταρίφα;

-"30", λέει η μία.

-"40", λέει η άλλη

-"50", μία πιο πέρα

 

-"10", ακούγεται από μία η οποία ήταν φρέσκια από αλλαγή φύλου. "Θα σε κεράσω και 2 μπύρες"

 

Χωρίς να την έχει καταλάβει ο χωριάτης, μπαίνουνε μέσα σε ένα δωμάτιο.

 

-"Ξάπλωσε και χαλάρωσε", του λέει. "Πάω πίσω από το παραβάν να φρεσκαριστώ".

 

Άρχισε να βγάζει τα ρούχα του ο χωριάτης και σε κάποια στιγμή του λέει η tranny :

 

-"Ξέρεις, δεν έχω κλειτορίδα..."

-"Α, δε πειράζ'. Φέρε Amstel!"

 

 

Η πιο μεγάλη κρυάδα EVER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(ノಥ益ಥ)ノ ┻━┻

 

με ξεπερασες, τι να πω

 

Δεν, να, δεν φταις εσύ, εγώ φταίω..το ανέκδοτο είναι παλιός «έρωτας», φαντάσου 32 χρονών είμαι και το ξέρω από την 5η δημοτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Τυφλα ησουν χθες ρε βλακα!

-Οχι ρεε..

-Πας καλα? Αφου οταν σου ειπα "σταματα μιλαει το ποτο" γυρνας κοιτας το ποτηρι και του λες "συγγνωμη που σε διεκοψα"

 

Πάει ένας τύπος στον ψυχίατρο. Ο ψυχίατρος αρχίζει την εξέταση. Zωγραφίζει ένα κύκλο και ρωτάει τον ασθενή :

- Τι είναι αυτό;

- Ενα βυζί, απαντάει ο ασθενής.

Ζωγραφίζει ο ψυχίατρος ένα τετράγωνο.

- Τι είναι αυτό;

- Ενα βυζί, απαντάει πάλι ο ασθενής.

Ο ψυχίατρος δοκιμάζει να ζωγραφίσει ένα τρίγωνο και ρωτάει :

- Τι είναι αυτό;

- Ενα βυζί, απαντάει με ενθουσιασμό ο ασθενής.

Ο ψυχίατρος τότε σταματάε

 

ι την εξέταση και λέει :

- Κύριε μου, έχετε σοβαρά σεξουαλικά προβλήματα...

Και ο ασθενής :

- Εγώ ή εσύ που ζωγραφίζεις όλο βυζιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα αφου ειναι μονο ενα ηλεκτρονιο δεν θεωρειται κβαντας οπτοε τελειως λαθος σκεπτικο και λαθος υποθεση.

 

Nerd mode: off

 

Χμμμ όχι όχι θα ήθελα να το συνεχίσουμε λίγο...

 

Καταρχάς μ'αρέσει ο όρος κβάντας. Ένα ηλεκτρόνιο δεν θεωρείται κβάντας λες. Απο πόσα και πάνω φτιάχνουν έναν κβάντα? ( :-D )

Επίσης φαινόμενα όπως ''σκέδαση ηλεκτρονίου'' κακώς θεωρούνται κβαντικά φαινόμενα και μελετούνται μέσω κβαντομηχανικών μεθόδων? γιατί ξεχνάνε το βασικό κομμάτι, ότι το ηλεκτρόνιο είναι μόνο ένα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γονείς του μικρού Γιωργάκη ήταν πολύ ανήσυχοι. Είχε ήδη κλείσει τα 2 και δεν μπορούσε να πει ούτε "μαμά", "μπαμπά". Για την ακρίβεια δεν έβγαζε ούτε άναρθρους φθόγκους.

 

Λίγο πριν τα τρίτα του γενέθλια αποφάσισαν ότι ήταν πλέον καιρός να επισκεφθούν κάποιον ειδικό. Πήραν λοιπόν το μικρό Γιωργάκη και τον πήγαν σε ένα εξειδικευμένο γιατρό. Αυτός αφού εξέτασε το παιδί τους είπε ότι δεν υπάρχει κανένα οργανικό πρόβλημα και πιθανόν το πρόβλημα του μικρού ήταν ψυχολογικό. Τους συνέστησε λοιπόν να επισκεφθούν έναν παιδοψυχολόγο.

 

Ο ψυχολόγος, αφού ρώτησε τους γονείς όσες λεπτομέρειες μπορούσε να φανταστεί ότι μπορεί να είχαν σχέση με το θέμα, και αφού παρατηρούσε όλες τις αντιδράσεις του Γιωργάκη στα ερεθίσματα που του παρουσίαζε, πάντα χωρίς αποτέλεσμα, είπε στους γονείς ότι πλέον είχε εξαντλήσει τις μεθόδους του και δεν μπορούσε να βοηθήσει. Τους προέτρεψε λοιπόν να επισκεφθούν έναν ιδιαιτέρως εξειδικευμένο γιατρό στην Αμερική που είχε καταφέρει να βρει λύση και στα πιο περίπλοκα προβλήματα (κάποιος Dr. House, ίσως τον έχετε ακουστά, νομίζω έχει παίξει και στην τηλεόραση).

 

Τι να κάνουν λοιπόν οι άνθρωποι, απελπισμένοι καθώς ήταν, μάζεψαν όλες τις οικονομίες τους και έφυγαν αμέσως για τις ΗΠΑ. Φτάνοντας λοιπόν έτρεξαν αμέσως να βρουν αυτό το διάσημο γιατρό και να του περιγράψουν το πρόβλημα του γιου τους, που πλέον είχε φτάσει 5 ετών και δεν είχε πει λέξη! Ο γιατρός εκεί, αφού εξέτασε κάθε πιθανό οργανικό πρόβλημα δύο και τρεις φορές, για να αποφύγει κάθε πιθανότητα λάθους, και μετά από πολλές συσκέψεις με την ομάδα του ενημέρωσε τους γονείς του Γιωργάκη ότι ούτε αυτός ήταν σε θέση να κάνει κάτι. Υπήρχε όμως μία τελευταία λύση, χωρίς όμως ιδιαίτερη επιστημονική βάση, σε πειραματικό στάδιο, η οποία ήταν μεν ακίνδυνη για το μικρό, αλλά το κόστος ήταν υψηλό. Αφού οι γονείς ενημέρωσαν ότι το οικονομικό δεν είναι θέμα μπροστά στην υγεία του παιδιού τους ο γιατρός τους ενημέρωσε ότι έπρεπε να πάνε στην Αφρική, να βρουν έναν οδηγό, να τους πάει στα άδυτα του μεγαλύτερου τροπικου δάσους όπου ζούσε μια φυλή ιθαγενών. Ο μάγος τους ήταν γνωστός για τις πειραματικές και μη αποδεκτές μεθόδους του, με τρομερά όμως πάντα αποτελέσματα.

 

Μπήκαν λοιπόν στο πρώτο αεροπλάνο για Αφρική, έκαναν τα πάντα όπως τους τα είπε ο γιατρός και πήγαν και βρήκαν το μάγο. Μόλις του περιέγραψαν το πρόβλημα, και αφού πλέον ο Γιωργάκης ήταν 7 ετών χωρίς ακόμα να πει λέξη, ο μάγος τους καθησύχασε. Είχε δει, και είχε θεραπεύσει πολλές τέτοιες περιπτώσεις παιδιών με την ίδια πάντα μέθοδο και 100% επιτυχία.

 

- Απλά θα πρέπει να φωνάξουμε τον Τζιμ.

- Ο Τζιμ είναι γιατρός;

- Ο Τζιμ; Καμία σχέση!

- Τότε είναι μάγος σαν εσάς;

- Όχι, όχι, ο Τζιμ είναι μπασίστας.

Οι γονείς του Γιωργάκη τα έχασαν!

- Μπασίστας; Πώς μπορεί ένας μπασίστας να θεραπεύσει κάτι που δεν κατάφεραν τόσοι γιατροί, τόσοι επιστήμονες, ούτε καν ένας μάγος;

- Λίγο υπομονή και θα δείτε, τους είπε πριν φύγει να φέρει τον Τζιμ.

 

Μετά από λίγη ώρα ο μάγος επέστρεψε έχοντας μαζί του έναν περίεργο τύπο, με μακριά μαλλιά, μούσια, αρκετά τατουάζ και μπόλικα σκουλαρίκια.

 

- Από εδώ ο Τζιμ, ας τον αφήσουμε να δουλέψει.

 

Βγάζει λοιπόν ο Τζιμ το μπάσο του, στήνει τους ενισχυτές του, κάνει ένα κούρδισμα στα γρήγορα και αρχίζει να σολάρει.

 

Όλοι με αγωνία πλέον κοιτάνε το Γιωργάκη ενώ ο Τζιμ δίνει ανελέητα στο μπάσο του. Δεν έχουν περάσει ούτε 2 λεπτά και ξαφνικά ο Γιωργάκης γυρνάει προς τους γονείς του και αναφωνεί "Μαμά, μπαμπά, πάμε σπίτι!".

 

Οι γονείς είναι έτοιμοι να πετάξουν από χαρά! Δεν πιστεύουν στα μάτια τους! Σφίγγουν το παιδί στην αγγαλιά τους και με φανερή την απορία ζωγραφισμένη στο πρόσωπό τους γυρνάνε προς το μάγο!

 

- Μα... Πώς;

 

 

- Είναι απλό κυρία μου. Όλοι μιλάνε στο σόλο του μπασίστα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Χμμμ όχι όχι θα ήθελα να το συνεχίσουμε λίγο...

 

Καταρχάς μ'αρέσει ο όρος κβάντας. Ένα ηλεκτρόνιο δεν θεωρείται κβάντας λες. Απο πόσα και πάνω φτιάχνουν έναν κβάντα? ( :-D )

Επίσης φαινόμενα όπως ''σκέδαση ηλεκτρονίου'' κακώς θεωρούνται κβαντικά φαινόμενα και μελετούνται μέσω κβαντομηχανικών μεθόδων? γιατί ξεχνάνε το βασικό κομμάτι, ότι το ηλεκτρόνιο είναι μόνο ένα?

κάτι ήξερα εγώ που δεν έδωσα συνέχεια...
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμμ όχι όχι θα ήθελα να το συνεχίσουμε λίγο...

 

Καταρχάς μ'αρέσει ο όρος κβάντας. Ένα ηλεκτρόνιο δεν θεωρείται κβάντας λες. Απο πόσα και πάνω φτιάχνουν έναν κβάντα? ( :-D )

Επίσης φαινόμενα όπως ''σκέδαση ηλεκτρονίου'' κακώς θεωρούνται κβαντικά φαινόμενα και μελετούνται μέσω κβαντομηχανικών μεθόδων? γιατί ξεχνάνε το βασικό κομμάτι, ότι το ηλεκτρόνιο είναι μόνο ένα?

Κβαντας ουσιαστικα ειναι ενα "πακετακι" καποιων ατομων. Ενα ηλεκτρονιο μονο του δεν αποτελει "πακετο" αρα δεν ειναι κβαντας! Ενα ηλεκτρονιο ειναι και παντα θα ειναι μονο ενα. Σε ενα κύκλωμα ομως ενα ηλεκτρονιο δεν μπορει να κανει τιποτα και γι αυτο βλεπουμε πολλα περισσοτερα ηλεκτρονια. Εκει παρατηρουμε το φαινομενο του κβαντα, δηλαδη πολλα ηλεκτερονια μαζεμενα σε ενα "πακετακι".

 

Γενικα εχε στο μυαλο σου οτι κβαντας=πακετο τσιγαρων, ομως ενα τσιγαρο μονο του δεν γινεται να ειναι πακετο..... So simple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήταν ένας υδραυλικός και είχε υποψίες ότι τον απατάει η γυναίκα του. Έτσι μια μέρα που πήγε στη δουλειά, αποφάσισε να γυρίσει νωρίτερα χωρίς να της το πει.

 

Γυρνάει λοιπόν νωρίτερα και πιάνει την γυναίκα του στο κρεβάτι μαζί με τον κουμπάρο.

Τσατισμένος, τον τσακώνει και τον πετάει στο πάτωμα.

 

-"Λέγε ρε, κλωτσιές ή βρισιές;"

 

Σκέφτεται ο κουμπάρος: "Θα ήμουν πολύ χαζός αν διάλεγα κλωτσιές."

-Βρισιές!

 

 

Και βγάζει ο υδραυλικός από την εργαλειοθήκη του μια βρύση....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...