Προς το περιεχόμενο

Διαθέσιμο από σήμερα για όλους το kernel του Elephone S7


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στη δημόσια κυκλοφορία του kernel του μοντέλου S7 προχωρά η Elephone, δίνοντας την ευκαιρία σε όλους τους προγραμματιστές να προχωρήσουν σε όποια αλλαγή θέλουν και να φέρουν τη συσκευή στα μέτρα τους. Το kernel είναι διαθέσιμο για κατέβασμα από σήμερα μέσω του Github.

 

Η κίνηση αυτή της κινεζικής εταιρείας δεν είναι καινούρια αφού πριν από μερικούς μήνες η Elephone είχε προχωρήσει σε παρόμοια ενέργεια για μια άλλη δημοφιλή της συσκευή, αυτή του P9000. Επιπλέον, η κυκλοφορία του kernel του Elephone S7 έρχεται λίγες μέρες μετά την ανακοίνωση για την επικείμενη αναβάθμιση του μοντέλου στην έκδοση 7.0 Nougat της πλατφόρμας του Android.

 

s7.jpg

 

Το S7 αποτελεί ένα από τα ομορφότερα smartphone που έχει κυκλοφορήσει ποτέ η Elephone, με χαρακτηριστικότερο κομμάτι στο σχεδιασμό τις κυρτές πλευρές αριστερά και δεξιά της οθόνης. Διατίθεται με τιμή $179,99 μέσα από την ιστοσελίδα της εταιρείας στην έκδοση με Helio X20 SoC της Mediatek, 3GB μνήμη και 32GB αποθηκευτικού χώρου καθώς και σε τρία διαφορετικά χρώματα, μαύρο, μπλε και χρυσό.

 

Ακόμα διατίθεται και σε έκδοση με 4GB μνήμη αλλά και διπλάσιο αποθηκευτικό χώρο στα 64GB μέσω του ηλεκτρονικού καταστήματος Gearbest και στη τιμή των €183.

post-1-0-32857800-1488875748_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφα κινητα αλλα προσωπικα δεν την εμπιστευομαι την elephone. Ειχα παρει πριν 2 χρονια για μια φιλη, και δεν εμεινε τιποτα απο την συσκευη. Η μπαταρια επεφτε 10-10%  , το home button χαλασε. Το μεταλλικο πλαισιο γυρω γυρω ξεκολλησε και γενικα κλαφτα. Θα μου πειτε 2 χρονια ειναι αυτα και σιγουρα εχει αλλαξει η ποιοτητα αλλα και παλι. 

 

Αποψη μου οτι αυτες οι εταιριες(οι τερμα κινεζικες- Doogee  klp) δεν τα πανε και πολυ καλα με την συναρμογη των κινητων. Περα το οτι αντι για update στην συσκευη βγαζουν απλα καινουργιο κινητο.  

 

σε αυτα τα χρηματα πηρα xiaomi redmi note 4 και μπορω να πω τα καλυτερα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομορφα κινητα αλλα προσωπικα δεν την εμπιστευομαι την elephone. Ειχα παρει πριν 2 χρονια για μια φιλη, και δεν εμεινε τιποτα απο την συσκευη. Η μπαταρια επεφτε 10-10%  , το home button χαλασε. Το μεταλλικο πλαισιο γυρω γυρω ξεκολλησε και γενικα κλαφτα. Θα μου πειτε 2 χρονια ειναι αυτα και σιγουρα εχει αλλαξει η ποιοτητα αλλα και παλι. 

 

Αποψη μου οτι αυτες οι εταιριες(οι τερμα κινεζικες- Doogee  klp) δεν τα πανε και πολυ καλα με την συναρμογη των κινητων. Περα το οτι αντι για update στην συσκευη βγαζουν απλα καινουργιο κινητο.  

 

σε αυτα τα χρηματα πηρα xiaomi redmi note 4 και μπορω να πω τα καλυτερα.

 

εδώ η Samsung με το note 7 τι έπαθε όσο για την συναρμολογηση που λες ετεριες με χαμηλού κόστους προϊόντα είναι η Κινέζοι τι ψάχνεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ η Samsung με το note 7 τι έπαθε όσο για την συναρμολογηση που λες ετεριες με χαμηλού κόστους προϊόντα είναι η Κινέζοι τι ψάχνεις

 

Πως φαίνεται ρε παιδί μου οτι είσαι διαβασμένος και οτι την έχεις την τεχνολογία...  :-D  :-D  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως φαίνεται ρε παιδί μου οτι είσαι διαβασμένος και οτι την έχεις την τεχνολογία...  :-D  :-D  :-D

δεν ξέρω αν είμαι διαβασμενός αλά εγώ με τα Sony από το 2003 μέχρι σήμερα Service δεν έχω πάει
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν είμαι διαβασμενός αλά εγώ με τα Sony από το 2003 μέχρι σήμερα Service δεν έχω πάει

 

Στο συγκεκριμένο άρθρο συζητάμε την κυκλοφορία του kernel του S7. Εσύ μπέρδεψες και τη samsung (που δεν έχει καμία σχέση) και τη sony. Στο τέλος έβγαλες και όλα τα κινέζικα κινητά άχρηστα. Διάβασε λίγο περισσότερο για όλα τα καλά κινητά της αγοράς και μετά έλα να τα ξαναπούμε. Φιλικά πάντα  :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω αν είμαι διαβασμενός αλά εγώ με τα Sony από το 2003 μέχρι σήμερα Service δεν έχω πάει

 

Χωρις να θελω να ξεκινησω flame αλλα ετσι αναφορικα και τα iphone στην Κινα φτιαχνονται. Και η Huawei και η ZTE κινεζικες ειναι. Και η GREE κινεζικη ειναι. Και η Lenovo και η MediaTek και η Xiaomi που καποτε δεν την ξεραμε αλλα πλεον την ξερει ολος ο πλανητης και αυτες Κινεζικες ειναι. Και οσα προϊοντα δεν ειναι κινεζικα, συναρμολογουνται στην Κινα η εχουν parts απο Κινα.

 

Το τσιπακι της καρτας δικτυου στην Asus μητρικη σου, απο που νομιζεις οτι ειναι? Το τηλεκοντρολ της τηλεορασης σου? Η οθονη του Sony κινητου σου? Η Κινα αυτη τη στιγμη ειναι μια απο τις μεγαλυτερες οικονομιες παγκοσμιως και εξαγει κυριολεκτικα τα παντα. Απο αεροπλανα μεχρι βρακες με λεντακια

 

Αν αυριο πεις οτι δεν θα ξαναχρησιμοποιησω τιποτα Κινεζικο, κατα πασα πιθανοτητα θα επιστρεψεις στην εποχη του χαλκου αφου οτι δεις και οτι πιασεις τεχνολογικα και οχι μονο, ειναι η Made η Assembly in China. Και αν οχι ολο, ενας επεξεργαστης, μια ram.....

 

IMG_20170320_115656_HHT.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανενα κινητο που αξιζει μεχρι 80 ευρω γνωριζει κανεις? Γιατι ελεγα να παω σε κανενα φτηνο Elephone αλλα ανησυχησα λιγο με αυτα που λετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια κανενα κινητο που αξιζει μεχρι 80 ευρω γνωριζει κανεις? Γιατι ελεγα να παω σε κανενα φτηνο Elephone αλλα ανησυχησα λιγο με αυτα που λετε :P

 

Κανενα μεταχειρισμενο Xiaomi Redmi Note 3 Pro? Εχω Xiaomi και οπως θα εχεις διαβασει απο τους ποιο πολλους εδω περα, ειναι απολυτα ευχαριστημενοι και ειναι κινηταρες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανενα μεταχειρισμενο Xiaomi Redmi Note 3 Pro? Εχω Xiaomi και οπως θα εχεις διαβασει απο τους ποιο πολλους εδω περα, ειναι απολυτα ευχαριστημενοι και ειναι κινηταρες!

 

Μεχρι 5 ιντσες αγορινα γιατι δεν την παλευω με αυτα τα γιγαντοκινητα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι 5 ιντσες αγορινα γιατι δεν την παλευω με αυτα τα γιγαντοκινητα :P

 

Το απλο το Redmi 3 ειναι 5"

Τα specs  εδω -> http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_3-7862.php

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...