Προς το περιεχόμενο

Διέρρευσαν τα επερχόμενα smartwatch και wireless headphones της Fitbit


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και έγινε γνωστό ότι η Fitbit αντιμετώπιζε κάποια προβλήματα στην κατασκευή του επερχόμενου smartphone της, ορισμένες φωτογραφίες που εξασφάλισε το Yahoo Finance αποκαλύπτουν ότι η εταιρεία έχει κάνει πρόοδο από τότε.

Με την κωδική ονομασία “Project Higgs”, πρόκειται για το πρώτο “κανονικό” smartwatch της εταιρείας, αφού το Blaze που παρουσίασε πέρυσι, ήταν περισσότερο ένας fitness tracker που έμοιαζε με smartwatch. Το νέο wearable της εταιρείας εγκαταλείπει το οκταγωνικό σχήμα για ένα περισσότερο παραδοσιακό και τετράγωνο “καντράν”, που φυλάσσεται σε μία μεταλλική μονοκόμματη κάσα, σε διάφορες μεταλλικές αποχρώσεις.

 

Σύμφωνα με πηγές του Yahoo Finance, το νέο smartwatch της Fitbit ενσωματώνει GPS, αισθητήρα μέτρησης καρδιακών παλμών καθώς και οθόνη με φωτεινότητα που αγγίζει τα 1000 nits. Ο χρήστης του wearable θα μπορεί να πραγματοποιεί πληρωμές και να παίζει μουσική από την υπηρεσία Pandora ενώ η αυτονομία του θα αγγίζει τις τέσσερις μέρες.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Από άποψη λειτουργικού συστήματος, η εταιρεία θα συνεχίσει βεβαίως με το δικό της OS, αλλά από όσο μαθαίνουμε το πιθανότερο είναι ότι το app store της εταιρείας δεν θα είναι κατά πάσα πιθανότητα έτοιμο με το λανσάρισμα της συσκευής, η οποία θα ενσωματώνει μερικά apps. Όσον αφορά στα προβλήματα με την παραγωγή του, πηγές λένε πως η Fitbit έπρεπε να διορθώσει κάποιο ζήτημα με την κεραία του GPS, ενώ είχε συναντήσει και προβλήματα με την αδιαβροχοποίηση του.

 

Η Fitbit επίσης ετοιμάζει και την δική της εκδοχή πάνω σε ένα ζευγάρι ασύρματων ακουστικών. Τα ακουστικά, που θα κρέμονται στον λαιμό του χρήστη τους, έχουν την κωδική ονομασία Parkside και διαθέτουν μεταξύ άλλων και μεταλλικές λεπτομέρειες. Το smartwatch της Fitbit αναμένεται να κυκλοφορήσει στα $299,99 ενώ τα ακουστικά στα $149,99.

 

Δημοσιευμένη Εικόνα

 

Link.png Site: Engadget

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα δακρυ κυλισε οταν εφτασα στην τιμη. Mi band 2 + sport headphones =45, βαρια 50 ευρω και εχεις το 90% της λειτουργικοτητας. Τι σκεφτονται οταν τα βγαζουν σε αυτο το pricepoint...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mi band2 rulez! Πρέπει να το έχω 3 εβδομάδες με την 1η φόρτιση και ακόμη είναι στο 45% !!! Επίσης μηνύματα, κλήσεις, και όλα τα του fitness utilitakia!!! Πραγματικά τα smart watches χρειάζεται να κάνουν ένα παραπάνω μπαμ τεχνολογικά, διαφορετικά τα βλέπω να εξαφανίζονται νύχτα όπως τα τότε minidisk για όσους τα πρόλαβαν ή τα DCC που πέθαναν στην γέννα!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξακολουθώ να μην μπορώ να δικαολογήσω αυτές τις τιμές όταν μπορείς να πάρεις για παράδειγμα το mi band 2 της xiaomi. Έχειι κάθε βασική λειτουργία ενός smartwatch και η μπαταρία κρατάει 1-2 μήνες. Ειδικά με την εφαρμογή Mi Band Tools το band απογειώνεται άμα κάτσεις να την ρυθμίσεις σωστά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είμαι κάτοχος του Fitbit Surge και μπορώ να πω ότι έχει απογοητευτεί. Μόνο ένα update έχει λάβει η συσκευή, καθόλου άνετο στο χέρι και καθόλου accurate στις μετρήσεις του ( σε παλμούς είναι ΟΚ, σε απόσταση χωρίς το GPS -οπως workout mode- πέφτει πολύ έξω σε θερμίδες και απόσταση)

 

Η νέα συσκευή μοιάζει εντυπωσιακή αλλά δεν θα ξανά έδινα λεφτά αστην εταιρία. Καιαλλον δεν είμαι ο μόνος γιατί το forum της fitibt μόνο παράπονα έχει για την συσκευή που αναφέρω.

 

Αν αγόραζα ξανά tracker, θα έπαιρνα τον polar loop 2(είχα το πρώτο μοντέλο χάλασε μετά από πολύ έντονη χρήση κάθε λογής).

 

Για το Xiaomi δεν γνωρίζω που το αναφέρουν όλοι. Απλά θα άξιζε να αναφέρει κάποιος κάτοχος αν είναι ακριβές στις μετρήσεις του σε γυμναστήριο ή άσκηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

mi band2 rulez! Πρέπει να το έχω 3 εβδομάδες με την 1η φόρτιση και ακόμη είναι στο 45% !!! Επίσης μηνύματα, κλήσεις, και όλα τα του fitness utilitakia!!! Πραγματικά τα smart watches χρειάζεται να κάνουν ένα παραπάνω μπαμ τεχνολογικά, διαφορετικά τα βλέπω να εξαφανίζονται νύχτα όπως τα τότε minidisk για όσους τα πρόλαβαν ή τα DCC που πέθαναν στην γέννα!

 

Ευκαιρία για ερώτηση και να πατήσω το κουμπί παραγγελίας γιατί κι εγώ smartwatch πιο πολύ για τις κλήσεις χρειάζομαι λόγω του ότι είμαι συνέχεια με τη μηχανή.
Είδα αγγλικούς χαρακτήρες δείχνει στο ID.Ελληνικους δείχνει;
Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ευκαιρία για ερώτηση και να πατήσω το κουμπί παραγγελίας γιατί κι εγώ smartwatch πιο πολύ για τις κλήσεις χρειάζομαι λόγω του ότι είμαι συνέχεια με τη μηχανή.

Είδα αγγλικούς χαρακτήρες δείχνει στο ID.Ελληνικους δείχνει;

Ευχαριστώ.

Με το Mi Tools μετατρέπει τα ελληνικά σε greeklish. Βλέπεις CallID, SMS (όλο το μύνημα αν θες) , Viber (όλο το μύνημα αν θες). Και κάτι ακόμα που πραγματικά με έχει κάνει να εκτιμήσω απεριόριστα πλέον την xiaomi. Απο τα Χριστούγεννα έχει κάνει 3 ή 4 firmware updates που διορθώνουν και βελτιώνουν. Ναι η xiaomi ενδιαφέρεται για μια συσκευή της των 25 ευρώ, σε αντίθεση με άλλους κατασκευαστές με βαριά ονοματα που εγκαταλείπουν το support στα πανάκριβα μοντέλα τους σε χρόνο μικρότερο της εγγύησης..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το Mi Tools μετατρέπει τα ελληνικά σε greeklish. Βλέπεις CallID, SMS (όλο το μύνημα αν θες) , Viber (όλο το μύνημα αν θες). Και κάτι ακόμα που πραγματικά με έχει κάνει να εκτιμήσω απεριόριστα πλέον την xiaomi. Απο τα Χριστούγεννα έχει κάνει 3 ή 4 firmware updates που διορθώνουν και βελτιώνουν. Ναι η xiaomi ενδιαφέρεται για μια συσκευή της των 25 ευρώ, σε αντίθεση με άλλους κατασκευαστές με βαριά ονοματα που εγκαταλείπουν το support στα πανάκριβα μοντέλα τους σε χρόνο μικρότερο της εγγύησης..

Για εξήγησε λίγο πως γίνεται να διαβάζεις τα μηνύματα; Σε iPhone έχω το Mi Fit app.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...