Προς το περιεχόμενο

Η LG ανακοίνωσε το entry-level tablet G Pad F2 8.0 με οκταπύρηνο επεξεργαστή και τιμή $149,99


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ένα νέο entry-level tablet ανακοίνωσε η LG για την αγορά των Ηνωμένων Πολιτειών που έχει την ονομασία G Pad F2 8.0 και θα κυκλοφορήσει από την Sprint έναντι $149,99.

Το νέο G Pad F2 8.0 διαθέτει οθόνη 8,0 ιντσών ανάλυσης WXGA (1280 x 800 pixels) και βασίζεται στο MediaTek MT6750 SoC που ενσωματώνει οκταπύρηνο επεξεργαστή 1,5GHz.
To μέγεθος της RAM είναι 2GB ενώ ο επεκτάσιμος αποθηκευτικός χώρος προσφέρει χωρητικότητα 16GB. Η συσκευή διαθέτει δύο κάμερες που βασίζονται σε αισθητήρα 5,0 Megapixels.

 

Η μπαταρία της συσκευής που έχει βάρος 350g έχει χωρητικότητα 3000mAh ωστόσο προαιρετικά προσφέρεται με ένα αξεσουάρ 4400mAh που επεκτείνει τη χωρητικότητα στα 7400mAh. Επίσης διαθέτει στερεοφωνικά ηχεία και έχει μία πλήρους μεγέθους υποδοχή USB.

 

Το LG G Pad F2 8.0 τρέχει Android 7.1 Nougat και όπως αναφέραμε θα κυκλοφορήσει στις ΗΠΑ από τη Sprint με τιμή $149,99.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε μένα μου φαίνεται οτι τα  tablets παραμένουν τεχνολογικά σταθερά η εξελίζονται υπερβολικά αργά και είναι overpriced AF.... ;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο έντιμο τάμπλετ μ φενοταν το shield k1 και στερεοφωνικά μπροστά ηχεία και καλή gpu αν είχε και 3 η παραπάνω ραμ από τα 2 που έχει καλά θα ήταν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε μένα μου φαίνεται οτι τα  tablets παραμένουν τεχνολογικά σταθερά η εξελίζονται υπερβολικά αργά και είναι overpriced AF.... ;

Yπερβολικά αργά ειναι εξελιγμένα όσα μας φέρνουν στην ελληνική αγορά και τα πουλάνε χρυσό , μιας και η πλειοψηφία δεν το κατεχει το σπορ. 

 

Χρησιμοποιώ Τablet με 2Κ οθόνη, 32gb rom , 4 πυρήνες, 6000 mAh Μπαταρία το οποίο κόστιζει 89€. Ας είναι καλά οι άγιοι φίλοι μας οι κινέζοι. Τωρα κάποι την βρίσκουν να τα σκάνε για ταμπλετ με 16gb ram και οθόνη η οποία δεν ειναι και τπτ το ιδιαίτερο. 

 

Σας αφήνω και το review από το ταμπλετακι, δεν ξερω αν ειναι μεσα στους κανόνες ή όχι. Ας μου πει καποιος admin

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν συνοδεύεται απο καλή rom μπορει να τρέχει αρκετά αξιόλογα για μη απαιτητικά γούστα αλλά έχει μικρή μπαταρία.

 

 Λόγο έλλειψης ανταγωνισμού (τα τάμπλετ παραγκωνιστηκαν από τα smart που όλο και μεγαλώνουν σε μέγεθος) στην αγορά υπάρχουν μόνο μια χούφτα αξιόλογες και πανάκριβες συσκευές από Apple & Samsung και μετά το χάος. Επίσης τα 8αρια που πάνε και βγάζουν είναι λίγο αχρείαστα όταν τα smart είναι πλεον 6αρια. 


Yπερβολικά αργά ειναι εξελιγμένα όσα μας φέρνουν στην ελληνική αγορά και τα πουλάνε χρυσό 

 

Και αυτό που προτείνεις εχει spec τετραετίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Και αυτό που προτείνεις εχει spec τετραετίας

 

Για τετραετία δεν ξέρω να σου πω ειλικρινά, αλλά τα 2 τα φτάνει άνετα. Τώρα βέβαια αν σκεφτείς ότι με τα 146 του LG 4ετια δεν νομίζω να βγαζεις ουτε για πλάκα. Mπορείς λοιπον να πεις ότι με 89€ βγαζεις 2 χρόνια και αν , αν, σου χαλάσει ή οτιδήποτε δινεις ακόμη 80 και έχεις καινουριο ταμπλετ με χαρακτηριστικά των επομενων 2 χρόνων για να κλεισεις την τετραετία, στην ίδια περιπου τιμή που θ απάρεις το LG. 

 

Εχουν περάσει απειρα ταμπλετ απο τα χερια μου τα τελευταια χρόνια και ένα ειναι το γεγονος , android και 4 ετιία δύσκολα, το πολύ 2 χρονάκια. Αν θες τετραετία καλύτερα επενσυσε σε ipad. Και τα samsung μετα τα 2 χρόνια, σε αυτό το ευρος τιμής τα παίζουν... Οποτε προτιμώ να τα πληρώνω με "δόσεις " ανα 2 έτη και να εχω το καλυτερ ο που μπορω να βρω για τα λεφτα μου.

Ελπίζω να σε κάλυψα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, και το LG δεν είναι και κανένα σπουδαίο κομμάτι αν και θα έρχεται με καλύτερη εγγύηση. Όταν λέω spec τετραετίας εννοώ spec 4 χρόνια παλιά :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ, και το LG δεν είναι και κανένα σπουδαίο κομμάτι αν και θα έρχεται με καλύτερη εγγύηση. Όταν λέω spec τετραετίας εννοώ spec 4 χρόνια παλιά :-)

αα τώρα το καταλαβα ναι, αλλα τουλάχιστον εχει κατω απο 100€.. πάλι καλα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...