Προς το περιεχόμενο

ΟΤΕ οπτικες ινες


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

20Mbps είναι το upload.

 

Δεν ξέρω πάντως κατά πόσο έχει διαθεσιμότητα η 200αρα, προς το παρόν δεν έχουμε πετύχει κάποιον στο adslgr.com που να έχει ενεργοποιηθεί...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A το upload ειναι μια χαρα για τη δουλεια μου. Μου λεει οτι εχει διαθεσιμοτητα στο site. Θα εχει κ τπτ τελη ενεργοποιησης κτλ απο την VDSL που βρισκομαι? Δε ξερω αν αξιζει τοσα λεφτα για να ειμαι ειλικρινης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξαρταται τι χρηση κανεις

για ενα ατομο δεν αξιζει

εκτος κι αν εχεις λεφτα για πεταμα

για ενα σπιτι που μενουν 5-6 ατομα τοτε αξιζει

η για επαγγελματικη δουλεια

πχ εγω που ανεβαζω φωτογραφιες, δε μπορω να με φανταστω με κατι λιγοτερο απο το 50/5 που εχω τωρα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δουλευω dropbox πολυ μεγαλα αρχεια γενικα, αυτο μονο με νοιαζει οχι το download. Αλλα μου φαινονται πολλα ναι. Ισως να εχει καποια καλυτερη προσφορα σε καποιους μηνες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τόσο μεγάλες ανάγκες;

 

Τον τελευταίο καιρό σε μένα έχει βελτιωθεί κατά πολύ η ταχύτητα που έχω με cosmote adsl. (βλ. συν.)

 

Προσωπικά με πήρανε για να μου προσφέορυν το πακέτο fiber με 32 €/μήνα και μία έκπτωση στο κινητό. Δε δέχθηκα, 1ον γιατί δε το χρειάζομαι και 2ον γιατί η πωλήτρια ενώ ακόμα το συζητούσαμε πήρε δεδομένο ότι πρεπει να το δεχθώ και άρχισε απλά να με ενημερώνει για τις αλλαγές, πολύ επιθετική. Περισσότερο με πειραξε το τελευταίο, η προσφορά δεν ήταν κακή.

 

Δεν ξξέρω αν αυτή η ταχύτητα που έχω θα είναι σταθερή αλλά είμαστε ένα ζευγάρι με ένα 5χρονο παιδί. Ίσως για μια πολυμελή οικογένεια με παιδιά στην εφηβεία, άρα με μεγάλες απαιτήσεις broadband να αξίζει.

post-468929-0-02269300-1512022173_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις τόσο μεγάλες ανάγκες;

 

Τον τελευταίο καιρό σε μένα έχει βελτιωθεί κατά πολύ η ταχύτητα που έχω με cosmote adsl. (βλ. συν.)

 

Προσωπικά με πήρανε για να μου προσφέορυν το πακέτο fiber με 32 €/μήνα και μία έκπτωση στο κινητό. Δε δέχθηκα, 1ον γιατί δε το χρειάζομαι και 2ον γιατί η πωλήτρια ενώ ακόμα το συζητούσαμε πήρε δεδομένο ότι πρεπει να το δεχθώ και άρχισε απλά να με ενημερώνει για τις αλλαγές, πολύ επιθετική. Περισσότερο με πειραξε το τελευταίο, η προσφορά δεν ήταν κακή.

 

Δεν ξξέρω αν αυτή η ταχύτητα που έχω θα είναι σταθερή αλλά είμαστε ένα ζευγάρι με ένα 5χρονο παιδί. Ίσως για μια πολυμελή οικογένεια με παιδιά στην εφηβεία, άρα με μεγάλες απαιτήσεις broadband να αξίζει.

Κατά 99,9% παίρνεις VDSL 24/1 από KV και σου το δίνουν ως ADSL, συνηθισμένη πρακτική του ΟΤΕ.

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να ανεβάσεις ένα screenshot με τα στατιστικά του modem.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατά 99,9% παίρνεις VDSL 24/1 από KV και σου το δίνουν ως ADSL, συνηθισμένη πρακτική του ΟΤΕ.

 

Θα ήταν ενδιαφέρον να ανεβάσεις ένα screenshot με τα στατιστικά του modem.

ναι ετσι ειναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Έχεις τόσο μεγάλες ανάγκες;

 

Τον τελευταίο καιρό σε μένα έχει βελτιωθεί κατά πολύ η ταχύτητα που έχω με cosmote adsl. (βλ. συν.)

 

Γράφει ότι τον νοιάζει το upload, όχι τόσο το download, άρα καταλαβαίνεις ότι η adsl δεν τραβάει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A το upload ειναι μια χαρα για τη δουλεια μου. Μου λεει οτι εχει διαθεσιμοτητα στο site. Θα εχει κ τπτ τελη ενεργοποιησης κτλ απο την VDSL που βρισκομαι? Δε ξερω αν αξιζει τοσα λεφτα για να ειμαι ειλικρινης.

Σε ποια περιοχη εισαι και δινει 200αρι?

Ποτε ολοκληρωθηκαν οι καμπινες στην περιοχη και ποσο μακρυα βρισκεται ο χώρος απο την καμπινα?

 

Εγω θελω να βαλω αλλα δεν μου δινει ακομα το site 200.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γαλατσι ειμαι. Οι καμπινες πρεπει να υπαρχουν 1.5 χρονο τωρα κ μολις πριν 2 μηνες μπορεσα να βαλω VDSL. Η καμπινα ειναι στη γωνια του τετραγωνου. Εχει σχεδον σε καθε τετραγωνο απο μια στη γειτονια μου.

Ναι υπαρχουν αυτες οι αναγκες, εχουν γεννηθει δηλαδη. Επειδη δουλευω animations εχω πολλα αρχεια κ μεγαλα κ πολλες φορες στελνω εξω για rendering σε φαρμες, το upload ειναι huge factor πλεον για μενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...