Προς το περιεχόμενο

Ελληνικές cult ταινίες


infini

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ψάχνω ορισμένες ελληνικές cult ταινίες της δεκαετίας '80 όπως το "φυλακές ανηλίκων" και το "χούλιγκανς", αλλά σε όσα video clubs έχω ρωτήσει ακόμα και σε αυτά στο κέντρο, δεν υπάρχει τίποτα. Ξέρει κάποιος που θα μπορούσα να ψάξω; Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

πω πω φίλε μου τι μου θύμισες τώρα - Μιχαλόπουλος, Γαρδέλης κλπ. Αρκετοί απο εμάς ήταν τότε παιδιά και οι ταινίες αυτές μας είχαν σημαδέψει!!!

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω όμως στην ερώτησή σου :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

re paidia egw psaxnw thn mousikh apo autes tis tainies. pou htan ola ta lefta.

Exw brei poly liga pragmata mexri twra exei kaneis tipota?? Eidika apo filakes anhlikwn.

 

exw na kanw kai mia protash. na idrusoume fun club "Stamatis Gardelhs" an den yparxei.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα την ταπεινη μου αποψη μια απο τις πιο cult ελληνικες ταινιες ειναι τα Τσακαλια με ολη την παλιοπαρεα (Γαρδελης, Μιχαλοπουλος, Ευαγγελοπουλος κλπ) να μπλεκει σε καυγαδες, ψιλοοργια, ληστειες, ντρόγκες, μηχανακια κλπ. Εχω να το δω παρα πολλα χρονια αλλα θυμαμαι οτι ειχα ψοφησει στο γελιο, ολοι οι φοβοι της τοτε ελληνικης κοινωνιας, που ενιωθε απειλη μονο τους "αλητάμπουρες" με το απιστευτο μαλλι, περναγαν μεσα σε μιαμιση ωρα απο μπροστα σου.

 

Γιατι δεν βρισκεται μια εταιρια να βγαλει αυτα τα διαμαντια σε DVD? Τοσες λαμακιες βγαινουν καθε μηνα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι δεν βρισκεται μια εταιρια να βγαλει αυτα τα διαμαντια σε DVD? Τοσες λαμακιες βγαινουν καθε μηνα...

 

Ναι ρε μαμώτο!!! :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To videorama στην Κυψέλη Αγίας Ζώνης 38 έχει το "φυλακές ανηλίκων 1 και 2", "σατανάδες στα σχολεία", "ο δρακουλίνος" με τον τσάκωνα. Κια για να σας προϊδεάσω κάπως για το "φυλακές ανηλίκων", ο Αρτέμης Μάτσας είναι ο διευθυντής των φυλακών και ο Νίκος Τσαχιρίδης ο Θεός. Μόνο το χούλιγκανς δεν έχω βρει ακόμα. Όσο για το Σπιρτόκουτο ότι και να πω είναι λίγο :)

 

ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕ DIVX!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Αρχειοθετημένο

Αυτό το θέμα έχει αρχειοθετηθεί και είναι κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.


  • Δημιουργία νέου...