Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, πήρα πρόσφατα (προχθές :P) την Nikon D5100 και χρειάζομαι ένα video converter για να μετατρέπω τα .mov σε αρχεία που να "τρέχουν" καλύτερα στο premiere. (Γιατί τα mov χωρίς μετατροπή μου κολλάνε στο premiere) Έχετε να μου προτίνετε κάποιο? (free ή και μη-free) Αυτό το "STOIK Video Converter" αξίζει ακόμη ή είναι παλιά η λίστα? Ευχαριστώ! :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • 2 μήνες μετά...

Με ποιο προγραμμα θα βγαλω απο μια ταινια τον ηχο ?

Συνηθως πολλες ταινιες εχουν μεσα διαφορους ηχους περα απ τ αγγλικα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το mkvtoolnix,τρέχεις το mmg.exe βάζεις την ταινία και σου βγάζει λίστα με το τι έχει μέσα,διαλέγεις μόνο αυτά που θες να κρατήσεις και πατάς το start muxing,δώσε βάση στο που το γράφει για να μην το ψάχνεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το mkvtoolnix,τρέχεις το mmg.exe βάζεις την ταινία και σου βγάζει λίστα με το τι έχει μέσα,διαλέγεις μόνο αυτά που θες να κρατήσεις και πατάς το start muxing,δώσε βάση στο που το γράφει για να μην το ψάχνεις...
Χανω ποιοτητα ??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

καλησπερα.   ψαχνω ενα προγραμμα για επεξεργασια βιντεο κ ηχου.  πχ, εχω ενα βιντεο με ξενο ηχο και θελω να βγαλω τον ξενο ηχο και να βαλω τον ελληνικο μεταγλωτισμενο. και να τον συνχρονισω γιατι χανει πολυ.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα.   ψαχνω ενα προγραμμα για επεξεργασια βιντεο κ ηχου.  πχ, εχω ενα βιντεο με ξενο ηχο και θελω να βγαλω τον ξενο ηχο και να βαλω τον ελληνικο μεταγλωτισμενο. και να τον συνχρονισω γιατι χανει πολυ.

www.insomnia.gr/topic/472764-αλλαγη-ηχου-σε-ταινια/

Ο συγχρονισμός είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση όπως θα δεις και στο θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

www.insomnia.gr/topic/472764-αλλαγη-ηχου-σε-ταινια/

Ο συγχρονισμός είναι πολύ ιδιαίτερη περίπτωση όπως θα δεις και στο θέμα.

οντως..... θα το κοιταξω..... ευχαριστω....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαζω ενα αρχειο ηχου(τραγουδι ειναι) σε μορφη winamp στο προγραμμα windows movie maker για να κανω ενα βιντεακι με μουσικη και μου βγαζει το παρακατω μηνυμα.

<<ο απαιτούμενος κωδικοποιητής για αναπαραγωγή του δεν έχει εγκατασταθεί στον υπολογιστή σας. Εάν έχετε ήδη προσπαθήσει να λάβετε και να εγκαταστήσετε τον κωδικοποιητή, κλείστε και επανεκκινήστε το Windows Movie Maker και προσπαθήστε να εισαγάγετε το αρχείο ξανά.>>

γιατι γινετε αυτο?
τι πρεπει να κανω?

windows xp εχω στο υπολογιστη μου.

υ.γ. το τραγουδι το εχω κατεβασει απο σαιτ με τραγουδια.
αυτα που εχω κατεβασει απο youtube δεν εχουν προβλημα κανενα.
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

6 χρονια και ακομα υπάρχει το topic!!! Μαλλον θα πρεπει να σηκώσω μανικια και να το ανανεωσω λιγάκι! Καλησπέρα απο καλιφόρνια

 

χμμμμμ 8 χρονια!! 6 ειναι από όταν το ανανέωσα τελευταια φορα ....!!!

 

Και μια ερωτηση προς administrators ... γιατι δεν μπορω πια να το κανω edit μια και εγω το ξεκινησα?

 

Θα ηθελα να κανω μια προσπαθεια να προσθεσω καποια πραγματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μια ερωτηση προς administrators ... γιατι δεν μπορω πια να το κανω edit μια και εγω το ξεκινησα?

 

Θα ηθελα να κανω μια προσπαθεια να προσθεσω καποια πραγματα.

 

Αν θυμάμαι καλά, πλέον κάθε post είναι editable από τον poster τις πρώτες 7 ημέρες από τη δημοσίευση.

 

Για ο,τι αλλαγές θέλεις να κάνεις, είμαι στη διάθεσή σου. Στείλε μου ένα Προσωπικό Μήνυμα με το νέο bbcode που θες να έχει το starting post.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω πως είμαι στο σωστό σημείο.

 

Σήμερα, περνώντας από τα trailers  της Apple, διαπίστωσα με έκπληξη πως το QTime Lite (v.4.1) έπαψε να λειτουργεί μετά από ούτε ξέρω πόσα χρόνια (3 ή 4 από την τελευταία ανανέωση).

 

Το ξαναπέρασα για κάθε ενδεχόμενο, αλλά τζίφος.

 

Πλέον, δε μπορώ να κατεβάζω τα trailers (πολύ βολικό, ειδικά για 1080p), έχω μόνο τις κλασσικές επιλογές (μεταξύ των οποίων και η αγορά του Quick Time Pro - χαΧαχα).

 

Υπάρχει κάποια λύση ή να περιμένω κάποια αναβάθμιση του προγράμματος (αν και τόσα χρόνια μετά, δν πιστεύω πως η ανάπτυξή του συνεχίζεται).

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...