Προς το περιεχόμενο

Χρήσιμα προγράμματα στο Video και Audio


cybereddie

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδια

Θελω ένα προγραμμα που να κατεβάζω τραγούδια σε βίντεο όχι mp3 απο το YouTube

Και μετά ένα προγραμμα που να τα βάζω όλα μαζί σε ένα DVD και να παίζουν τα θελω για 7 ιντσών οθόνη για το αυτοκίνητο εχω ένα radio DVD

Ευχαριστω εκ των προτέρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 727
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παιδια

Θελω ένα προγραμμα που να κατεβάζω τραγούδια σε βίντεο όχι mp3 απο το YouTube

Και μετά ένα προγραμμα που να τα βάζω όλα μαζί σε ένα DVD και να παίζουν τα θελω για 7 ιντσών οθόνη για το αυτοκίνητο εχω ένα radio DVD

Ευχαριστω εκ των προτέρων

 

Firefox με τα plugins για "You Tube download" (θα τα βρεις μ' ένα απλό search στο tools>addons>extensions) και "Freemake Video Converter" για την μετατροπή σε DVD.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 εβδομάδες αργότερα...

Firefox με τα plugins για "You Tube download" (θα τα βρεις μ' ένα απλό search στο tools>addons>extensions) και "Freemake Video Converter" για την μετατροπή σε DVD.

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑ ΠΟΥ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΑΠΟ ISO  >>>  BLU RAY  FOLDER

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

ευχαριστω πολυ για την απαντηση. βρηκα το handbrake. ειναι καλο?το εχει δοκιμασει κανενας?

κοψω ραψω = να αφαιρεσω καποια τμηματα απο ενα video και μετα να παραμεινει ενα ενιαιο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο καλύτερος encoder κατά την γνώμη μου αλλά το μόνο edit που κάνει είναι trim αρχής-τέλους κι αυτό με "ιδιαίτερο" τρόπο. Δοκίμασε το freemake.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μαζικά αλλαγή στο encoding όλων των υποτίτλων που έχω, σε UTF-8. Υπάρχει κάποιος τρόπος ή πρόγραμμα; Το θέμα είναι ότι όσους κατεβάζω τώρα μπορώ να τους αποθηκεύω μέσο του σημειωματαρίου σε UTF-8 αλλά είναι πολύ χρονοβόρο να δω ποιοι από αυτούς που έχω από παλιά είναι ή όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Στο 2o link που μου έστειλες εγώ θέλω στην πρώτη περίπτωση όσα αρχεία είναι σε ANSI να γίνουν UTF-8 και στην δεύτερη περίπτωση όσα είναι από Unicode σε UTF-8 ... υπάρχει ένα πρόβλημα όμως, το γεγονός ότι οι υπότιτλοι που βάζω στο φάκελο bin δεν γνωρίζω τι encoding έχουν, κάποιοι είναι UTF-8 ήδη, άλλοι ANSI και άλλοι Unicode, υπάρχει πρόβλημα με αυτό;

Δοκίμασα και το Ansi2Uni από το 1ο link που μου παράθεσες αλλά τα μισά αρχεία μου τα "χαλάει" εκεί που είχαν ελληνικά γράμματα μετά γίνονται "κινέζικα ιερογλυφικά" με όποια από όλες τις codepage και αν δοκιμάσω. Μήπως φταίει αυτό που σου είπα και παραπάνω ότι δηλαδή τα αρχεία srt που έχω στο φάκελο και επιλέγω να τα αλλάξει encoding δεν έχουν μόνο έναν συγκεκριμένο τύπο κωδικοποίησης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...