Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχει ταξιδέψει κανείς με wizzair ?

 

Εχω βρει κάτι τικετς με 5 ευρώ και η βλακεία είναι ότι όταν πας να κλείσεις σε χρεώνουν άλλα 5 ευρώ εκτός αν έχεις μια συγκεκριμένη prepaid card ("freedom card" την λένε). Το θέμα είναι ότι σε χρεώνουν έξτρα 5 ευρώ per person δηλαδή εμείς που είμαστε 10 άτομα γλιτώνουμε με την μια 50 ευρώ αν την βγάλουμε..

 

Οπότε βασικά η ερώτηση είναι, αν έχει βγάλει κανείς αυτή την freedom card... αν έχει φασαρία, χρεώσεις κλπ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Παίζει κανείς Άγιος άνθρωπος να μαζέψει όλα τα ποστς (έστω τα πιο βασικά) και να κάνει ένα ευρετήριο στην πρώτη σελίδα?

 

πχ κάποιος που θέλει να πάει Αγγλία να κλικάρει στην πρώτη σελίδα και να του βγάζει όλα τα posts που μιλάνε για Αγγλία. Ξέρω αστείο και μόνο που το σκέφτηκα αλλά... Έτσι όπως είναι τώρα, κάποιος που θέλει να μάθει κάτι για μια περιοχή ή θα πρέπει να ξαναρωτήσει ή να διαβάσει όλο το thread από την αρχή

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά είχα προτείνει κάποια στιγμή να γίνει ένα wiki τουλάχιστον με τις πιο πολυσυζητημένες πόλεις. ΑΠο την άλλη νομίζω ο,τι ότι ερωτάται, απαντάται άμεσα και με up to date πληροφορίες.

Είμαι διατεθειμένος πάντως να πιάσω 1-2 πόλεις εξωτερικού και ακόμα και ελληνικά νησιά αν πούμε να γίνει κάτι τέτοιο και φυσικά εφόσον θα είναι wiki θα προσθέτει ο καθένας ότι θέλει ; )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Σε μια πτήση εντός Ε.Ε., για να έχει κάποιος στη χειραποσκευή του φάρμακο/συσκευή για το άσθμα (με εισπνεόμενη σκόνη, όχι σπρέι) χρειάζεται συνταγή γιατρού;

Επεξ/σία από freedubus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίωση, λογικά. Επικοινώνησε με την εταιρεία όμως, δεν ξέρεις ποτέ.

Πριν το κάνεις όμως, βεβαιώσου πως η συσκευασία είναι όντως άνω των 100ml γιατί μου φαίνεται χλωμό να είναι έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 mg είναι, σκόνη όχι υγρό (το γράφει και η συσκευασία). Γι' αυτό αναρωτιέμαι, μήπως είναι σαν τα φάρμακα στερεάς μορφής (χάπια, ταμπλέτες κλπ.) που δε χρειάζονται βεβαίωση γιατρού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν είναι υγρό, είσαι κουλ.

Κάθε φορά που το σκέφτομαι αυτό, αναρωτιέμαι πότε θα σκεφτεί κανένας τρομοκράτης απλοϊκά και θα χρησιμοποιήσει μπαρούτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οκ, λάθος μου. Θεώρησα κοινά αποδεκτό το ότι η ιστορία με τα υγρά, τα στερεά και τα αέρια δεν έγινε για να προστατευτούμε από τους κακούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς έχεις μαζί σου κάποια ιατρική βεβαίωση.

 

"ζητείται ισλαμιστής, φανατικός, για ανατίναξη αεροπλάνου. Απαραίτητα προσόντα: γενναιότητα, ανδρεία, αυταπάρνηση, σακχαρώδης διαβήτης (βεβαιωμένος)".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...