Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ε ναι, ποτέ δεν με έχει ελέγξει κανείς. Τελευταία φορά κουβάλησα με SAS 14 κιλά σε βιβλία ξερωγώ.

Άμα δε σε δουν να το σπρώχνεις στον έλεγχο με τη μπουλντόζα ενώ καίγονται μοτέρ, δεν παίζει να 'χεις θέμα.

 

Και φυσικά αυτό το "αν μπορείτε να το βάλετε στο ντουλαπάκι μόνος σας" είναι μούφα ψαρωτικό, προφανώς μια γκαρνέλε θα δυσκολευτεί εκεί που ένας φρηντάμπας θα είναι κουλ και προφανώς ένας πύρρος δήμας δε μπορεί να πάρει μαζί του το βαλιτσάκι με τα βαρίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Νόμιζα οτι εννοεί τόσο βαρύ ώστε να μπορείς το βάλεις στο ντουλαπάκι μόνος σου ήσυχα και να σκάσεις, και να μη δημιουργείς σούσουρο στην καμπίνα με "ννγκκκκζζζζμμμπφφφφ" καθώς προσπαθείς να το σηκώσεις ή ζητώντας βοήθεια από την αεροσυνοδό και από γοητευτικούς μπρατσαράδες συνταξιδιώτες σαν εμένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το όριο για τις χειραποσκευές είναι ανάλογα την εταιρεία. Το αν ελέγχουν το όριο είναι ανάλογα την εταιρεία και το αεροδρόμιο

 

Π.χ με την ιδια εταιρεια (ryanair)

 

στο παρακμιακο αεροδρομιο του ταμπερε δεν ελεγχουν ποτε ουτε διαστασεις ουτε βαρος

στη στοκχολμη ελεγχουν παντα και βαρος και διαστασεις

στο βερολινο μονο διαστασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νόμιζα οτι εννοεί τόσο βαρύ ώστε να μπορείς το βάλεις στο ντουλαπάκι μόνος σου ήσυχα και να σκάσεις, και να μη δημιουργείς σούσουρο στην καμπίνα με "ννγκκκκζζζζμμμπφφφφ" καθώς προσπαθείς να το σηκώσεις ή ζητώντας βοήθεια από την αεροσυνοδό και από γοητευτικούς μπρατσαράδες συνταξιδιώτες σαν εμένα.

 

Αυτό. Αν και έχει την πλάκα της η κοινωνικοποίηση σε αυτά τα πλαίσια. Δηλαδή σκάει ο γοητευτικός συνταξιδιώτης, την αρπάζει από τα χέρια σου με μία κίνηση, την πετάει με το ένα χέρι μέσα, κλείνει το ντουλαπάκι με τον αγκώνα του κι εσύ ντρέπεσαι λίγο αλλά δεγαμεις, αν είναι ευγενικός και σε κοιτάξει με αυτό το βλέμμα "ξέρεις ότι πρέπει να πας στην κουζίνα σου τώρα ε" εγώ δεν έχω πρόβλημα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλά μην στραβώνεις. Αθηναίο σε είπα, δεν σε έβρισα...

 

:P

 

Άντε και κατεβάζει ο Ντιόγκο τη μπάλα από τη σέντρα προς τα σας, ωραία; Και τον κόβει ο Αραμπατζής με κάθετο τάκλιν και ζητάμε οι γαύροι πέναλτι και πετάγεσαι εσύ πάνω και λες "ΑΘΗΝΑΙΟΙ, Ε ΑΘΗΝΑΙΟΙ". Τι κάνω εγώ μπρος σε τόσους μπαουγκτζήδες μια ζωή εξέδρα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το αντίστοιχο για μας ποιο είναι άραγε.

 

Εκεί που έχεις χλαπακιάσει το (μειωμένου εμβαδού λόγω κρίσης) κομμάτι παστίτσιο αλλά το κενό αέρος στο στομάχι σου συνεχίζει να υπάρχει, σε κοιτάζει το διπλανό γκομενάκι και σου λέει "μπορείς να φάς και το δικό μου αν θέλεις, κάνω δίαιτα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...