Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Άντε και κατεβάζει ο Ντιόγκο τη μπάλα από τη σέντρα προς τα σας, ωραία; Και τον κόβει ο Αραμπατζής με κάθετο τάκλιν και ζητάμε οι γαύροι πέναλτι και πετάγεσαι εσύ πάνω και λες "ΑΘΗΝΑΙΟΙ, Ε ΑΘΗΝΑΙΟΙ". Τι κάνω εγώ μπρος σε τόσους μπαουγκτζήδες μια ζωή εξέδρα;

 

χου χου, τι με νοιάζει; Σιγά μην ήμουν μπαογκτζής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στη σελίδα του ΟΑΣΑ για τα λεοφωρεία του αεροδρομίου γράφει

Περιορισμοί επιβίβασης και αποβίβασης στις γραμμές Express του αεροδρομίου. Στην κατεύθυνση προς αεροδρόμιο υπάρχει περιορισμός ΑΠΟΒΙΒΑΣΗΣ ενώ στην κατευθυνση από αεροδρόμιο υπάρχει περιορισμός ΕΠΙΒΙΒΑΣΗΣ. Οι παραπάνω περιορισμοί ισχύουν ΟΛΕΣ τις ώρες.

Τι καταλαβαίνετε απ' αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας έπρεπε να εξηγείς και εσύ κάθε μέρα για 3 χρόνια στις γιαγιάδες γιατί δε σταμάτησε το Χ94/95...

Πάντως μια φορά με τον κολλητό που δεν είχαμε φράγκα και είχαμε κάρτες απεριορίστων, είχαμε μπει και πριν τη στάση μας αυτός έκανε πως ήταν έτοιμος να ξεράσει, εγώ πήγα στον οδηγό του πα "σταμάτα θα σου κάνει το λεωφορείο μουνί, θα πάρουμε το επόμενο" και τον ξεγελάσαμε. Δεν παίζει να ξαναπιάσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό, ενώ το είχα καταλάβει ξαναμπερδεύτηκα.

- Παίρνω το λεοφωρείο προς αεροδρόμιο. Απαγορεύεται να κατέβω πριν το αεροδρόμιο. Άρα ανεβάζει επιβάτες μόνο από μπροστά. Οι άλλες πόρτες δεν ανοίγουν, γιατί αν ανοίξουν κάνω μπράφ και κατεβαίνω.

- Παίρνω το λεοφωρείο από αεροδρόμιο. Δεν ανεβάζει άλλους στην πορεία. Αλλά κατεβάζει, απ΄ όλες τις πόρτες. Αν ανέβει κάποιος, τον βλέπει.

 

'Ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισό, ενώ το είχα καταλάβει ξαναμπερδεύτηκα.

- Παίρνω το λεοφωρείο προς αεροδρόμιο. Απαγορεύεται να κατέβω πριν το αεροδρόμιο. Άρα ανεβάζει επιβάτες μόνο από μπροστά. Οι άλλες πόρτες δεν ανοίγουν, γιατί αν ανοίξουν κάνω μπράφ και κατεβαίνω.

- Παίρνω το λεοφωρείο από αεροδρόμιο. Δεν ανεβάζει άλλους στην πορεία. Αλλά κατεβάζει, απ΄ όλες τις πόρτες. Αν ανέβει κάποιος, τον βλέπει.

 

'Ε;

 

νομίζω ότι το θέμα του είναι μα μην κάνει περιττές στάσεις. Δηλαδή αν κάνει στάση κάπου για να ανεβάσει κάποιον προς αεροδρόμιο, τι τον χαλάει αν κατεβεί κάποιος άλλος; Απλά αν του πεις "κάνε στάση να κατέβω" θα σου πει "πάρε τα @@ μου, αν δεν θέλει να ανεβεί κανείς δεν σταματάω"...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ποιος θέλει να μπει σε ένα λεωφορείο, που έχει ειδικό εισητήριο, 3.30 ευρώ, χωρίς το δικαίωμα μετεπιβίβασης, αν δεν πηγαίνει στο αεροδρόμιο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...