Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Θέλω να κλείσω μια πτήση από Milano (Malpensa) για Θεσσαλονίκη αλλά η πτήση είναι στις 09.30 το πρωί. Έχει πετάξει κανείς απο Malpensa πρόσφατα και ξέρετε αν μπορώ να μείνω το βράδυ στο αεροδρόμιο; Γιατί την προηγούμενη φορά που ήμουν Ιταλία, πετούσα από Πίζα και όταν έφτασα με το τρένο, το αεροδρόμιο ήταν κλειστό μέχρι τις 6 το πρωί και την έβγαλα έξω στο κρύο μαζί με όλους τους άλλους επιβάτες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με μια γρήγορα, η KLM είναι στα 210 πηγαινέλα απευθείας. Ίσως βρεις κάτι με easyjet σε φάση Αθήνα-Μιλάνο, Μιλάνο-Άμστερνταμ αλλά αν δεν ξέρω ακριβή ημερομηνία δεν ξέρω αν βγαίνουν οι ανταποκρίσεις. Συγκεκριμένα για Νταμ από Αθήνα όμως, η τιμή δεν είναι κακή. Επίσης αν είσαι σε κάποιο κωλόνησο (όχι Αθήνα/Σαλονίκη τεσπά) υπάρχει και η Arkefly.

 

Σειρά μου, Ιούλιο θα είμαι στη Βρεττάνη, κοντά στο mont saint michel (πάλι). Θέλω επίσης να πεταχτώ και Μαδρίτη. Συμφέρει να νοικιάσω αμάξι και να κατηφορίσω τα 1200 χιλιόμετρα, ή να νοικιάσω για βολτούλες κειγύρω και να πετάξω Μαδρίτη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εννοείς με το "συμφέρει"; Οικονομικά;

 

Όχι δε συμφέρει οικονομικά. Ωστόσο θα δεις και θα πιεις ωραιότατο πραματάκια τόσο στις νότιες γαλλικές ατλαντικές ακτές όσο και στους Βάσκους.

Στη γαλλία θυμάμαι, κάτι κοιλάδες με σταρια και κάτι σαντουιτσαδικα στη μέση του πουθενά, με ωραιότατη μπαγκέτα και ο ήλιος να καίει και το βράδυ ντόπιο κρασί...

Πήγαινε οδικώς, ΔΕ συμφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό εννοώ αν συμφέρει, προφανώς οικονομικά είναι σφαγή σε σχέση με αεροπλάνο, αλλά υπάρχει κάτι να δω; Εντάξει, παραλιακά όλο το bay of biscay και χωριουδάκια κτλ, αλλά δεν έχω ιδέα αν λέει η γαλλική επαρχία εκεί.

 

Επίσης, μπορώ να παρατήσω το αμάξι που θα νοικιάσω γαλλία στην ισπανία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας από κύπρο μιλώ τετάρτη έρχομαι πάνω αθήνα.θα ήθελα να με ενημερώσετε για κάποιους τόπους που πρέπει όπωσδήποτε να δώ στην αθήνα αλλά και σε ποια καταστήματα αξίζει να πάω. ευχαριστώ προκαταβολικά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, με μια γρήγορα, η KLM είναι στα 210 πηγαινέλα απευθείας. Ίσως βρεις κάτι με easyjet σε φάση Αθήνα-Μιλάνο, Μιλάνο-Άμστερνταμ αλλά αν δεν ξέρω ακριβή ημερομηνία δεν ξέρω αν βγαίνουν οι ανταποκρίσεις. Συγκεκριμένα για Νταμ από Αθήνα όμως, η τιμή δεν είναι κακή. Επίσης αν είσαι σε κάποιο κωλόνησο (όχι Αθήνα/Σαλονίκη τεσπά) υπάρχει και η Arkefly.

 

Ευχαριστώ. Για ΚLM το κόβω κι εγώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπέρα σας από κύπρο μιλώ τετάρτη έρχομαι πάνω αθήνα.θα ήθελα να με ενημερώσετε για κάποιους τόπους που πρέπει όπωσδήποτε να δώ στην αθήνα αλλά και σε ποια καταστήματα αξίζει να πάω. ευχαριστώ προκαταβολικά

 

ξεκινησα να γραφω...

 

αλλα δεν αξιζει... ελα μονο για το νεο μουσειο ακροπολης και για την ακροπολη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...