Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά θα πάω φέτος Μήλο και θέλω κάποιος να μου δώσει τα φώτα του για που ΠΡΕΠΕΙ να πάω, ποιες παραλές να επισκεφτώ (μου έχουν πει ότι είναι μαγευτικές!!) και τι λέει από νυχτερινή ζωή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαρακτηριστικά της νοοτροπίας:

..βραδύ(οτιδήποτε)...

Θυμάμαι πέρσι, στο μαγαζί που εμείς είχαμε πάει και καλά για ποτό, να σκάνε παλικάρια στις 10 το βράδυ που μόλις είχαν τελειώσει το μεσημεριανό τους μπάνιο με δήλωση "πάω να κοιμηθώ, κατά τις 00:00 θα βάλω ξυπνητήρι να ετοιμαστώ για έξω".

599371

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θα πάω φέτος Μήλο και θέλω κάποιος να μου δώσει τα φώτα του για που ΠΡΕΠΕΙ να πάω, ποιες παραλές να επισκεφτώ (μου έχουν πει ότι είναι μαγευτικές!!) και τι λέει από νυχτερινή ζωή?

 

http://www.insomnia.gr/forum/showpost.php?p=2818548&postcount=1246

Δες εδώ. Κάπου έχω κάνει και γω ένα σχετικό όταν επέστρεψα.

Θα το ποστάρω μόλις το βρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι εγώ. Ο φίλος κρίςεξεξεξ είναι κατατοπιστικότατος.

Εγώ είχα πάει πέρσι και σκάω να θυμηθώ που είχα ένα σχετικό πόστ.

 

---------- Προσθήκη στις 01:18 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 01:03 ----------

 

1) Ο κανόνας της easyjet λέει "αρκετά ελαφριά ώστε να μπορείτε να την βάλετε μόνος σας στα ντουλάπια πάνω από το κάθισμα". Οπότε ο αριθμός των κιλών εξαρτάται από το αν είσαι μια ντελικάτη κοπελίτσα ή κανένα μπιλντέρι..

 

Ψάχνοντας παλιά πόστ έπεσε το μάτι σε αυτό και μιας το έχω φρέσκο είπα να σφυρίξω.

Όριο στο βάρος της χειραποσκεύης ΔΕΝ υπάρχει. Μόνο στις διαστάσεις.

Οι διαστάσεις αυτές είναι μιας αξιοπρεπέστατης βαλίτσας για καλοκαιρινό 3-4ημερο.

Το λέω αυτό κλαίγοντας τα 20 ευρώ+ μιας άχρηστα γεμάτης μεγάλης βαλίτσας. Και εγώ και οι υπόλοιποι 3 συνεπιβάτες.

Όσο ζούμε...

++μια τσάντα "ταχυδρόμου" δεν μετράει σαν χειραποσκευή.

Αυτά.

 

Επίσης όσον αφορά το όριο της χειραποσκευής. Ναι μεν είναι απεριόριστο, αλλα η μλκεια πάνω απο το κεφάλι σου έχει όριο 45κιλά και αφορά αποσκευές 6+ ατόμων. Εγκυκλοπαιδικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην ουσία είναι μια ή άλλη με τις υπόλοιπες. Οι περισσότερες είναι ΠΟΛΥ πιο χαλαρές σε θέμα διαστάσεων, αλλά έχουν ανώτατο όριο βάρους χειραποσκευής τα 8 κιλά. Οπότε στην ουσία, αν δεν κουβαλάς αμόνια και μπάλες κανονιών, τι να βάλεις σε 50χ45χ25 που θα ζυγίζει τόσο;

 

Τις προάλλες πλήρωσα και το πρώτο μου πρόστιμο, αμέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι δεν έχω ιδέα τι λένε οι υπόλοιπες αλλα όντως μια σχεδόν τιγκαρισμένη(με ρούχα, όχι πλάκες μολύβι και υπέρβαρα μωρά) στις given διαστάσεις, πολύ δύσκολα περνάει τα 7 κιλά. Τσεκαρισμένο.

 

Πώς διάβολο το κατάφερες το πρόστιμο;

Με τίγκα μια απο αυτές τις μεγάλες, που μεγαλύτερη πεθαίνεις και είσαι γκόμενα με walk-in ντουλάπα για τα παπούτσια σου, ροζ αυτοκίνητο, "σκυλί γατί" και daddy issues, έχω καταφέρει 21,5 (που δεν είπαν και τίποτα)

Πόσο πάει το μαλλί;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάπου ανάμεσα σε 10-12 συνήθως. Υπάρχουν κάτι ryanair και άλλες τέτοιες τσίπικες που πάνε και 15-20.

Εγώ ήμουν 4 κιλά υπέρβαρος σε χειραποσκευή και άλλα 2 (κανένα έλεος) στην παραδοτέα.

Ξήντα ευρώ πλουσιότερη Δανία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας παρακαλω πειτε μου ενα νησι σε στυλ παρου. πρεοτεινετε κατι με νυχτερινη διασκεδαση νησι . οχι κρητη οχι ιοσ οχι χιος

 

Μυκονος, Ροδος, Σκιαθος

Με σειρα διασκεδασης και τιμης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκέφτομαι να παω Ύδρα με την κοπέλα μου και δεν εχουμε πολλες μερες. αναζητω πληροφοριες για τιμες στο νησι οσον αφορα φαγητο διασκεδαση (διαμονη νομιζω εχω βρει! :-) Στις όποιες παραλίες του - έχει αλήθεια - πως θα πάω??

Ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...