Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί για να το προστατεύει απο γρατζουνιές; Γιατί άλλη πρόπερ δουλειά δεν κάνει. Anyway θα μάθω και live αλλα καταλαβαίνω οτι δεν θα έχω προμπ. :D

Θένξ ινσόμνια. yOu ArE teh $hit!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να το βαλεις μεσα στη χειραποσκευη και να μην κουβαλας εξτρα τσαντα. Μεχ!

 

---------- Προσθήκη στις 15:20 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 15:18 ----------

 

και μετά αν στραβώσει κάνας υπάλληλος και πει "ε, που πας κυρά μου με όλα αυτά" θα είναι στριμμένος και μαλάκας ε; Και κωλοεταιρεία εκμεταλλεύτρια που δεν αφήνει τίποτα...

 

Ναι κοιτα, το βιολι που να το εβαζα στις αποσκευες; (και να λειπουν οι αηδιες). Παρεμπιπτόντως δεν μου έχει τύχει να στραβωσει κανεις και μιλάμε για πολλά χρόνια που ταξίδευα έτσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσπέσια, θα πάρω κι εγώ ένα μεγάλο σακίδιο-χειραποσκευή, τζαστ ιν κέις που χρειαστεί να χώσω το λάπτοπ κει μέσα. Ετζίαν είναι η εταιρία και στο σάητ γράφει για μία μόνο χειραποσκευή. Αυτό σημαίνει ενδεχομένως ότι ο έλληνας μπατσούλης θα με αφήσει, ενώ ο γερμανομπατσούλης στο γύρνα όχι;

 

Δηλαδή, με αυτό εδώ

 

1 χειραποσκευή μέσα στο θάλαμο των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.

 

δεδομένο, εγώ παίρνω και το λάπτοπ γιατί για κάποιο παρανοϊκό λόγο δε λογίζεται ως χειραποσκευή; Ρισκυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατα πάσα πιθανότητα. Εγώ συνήθως το λάπτοπ το χώνω μέσα σε ένα πάουτς και στην τσάντα μου (η οποία φροντίζω να το χωράει). Κοίταξε το, είναι πολύ πιο πρακτικό από το να κουβαλάς εξτρα τσάντα για το λάπτοπ ακόμη κι αν δεν έχεις όριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεσπέσια, θα πάρω κι εγώ ένα μεγάλο σακίδιο-χειραποσκευή, τζαστ ιν κέις που χρειαστεί να χώσω το λάπτοπ κει μέσα. Ετζίαν είναι η εταιρία και στο σάητ γράφει για μία μόνο χειραποσκευή. Αυτό σημαίνει ενδεχομένως ότι ο έλληνας μπατσούλης θα με αφήσει, ενώ ο γερμανομπατσούλης στο γύρνα όχι;

 

Πιθανολογώ πως κάτι τέτοιο θα γίνει. Συγκεκριμένα είχα πάει Αυστρία (που ως γνωστόν είναι προτεκτοράτο της Γερμανίας, άρα το ίδιο πράμα) και ο έλεγχος εκεί μου φάνηκε πιο αυστηρός απ' ότι εδώ. Βέβαια εδώ με έψαξαν παραπάνω σε σχέση με τον συνοδοιπόρο, έβαζαν χέρια μέσα στο παντελόνι (όχι στις τσέπες), στις κάλτσες ακόμα. Ταπεινώθηκα, γλίτωσα όμως την έφοδο από πίσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετά αν στραβώσει κάνας υπάλληλος και πει "ε, που πας κυρά μου με όλα αυτά" θα είναι στριμμένος και μαλάκας ε; Και κωλοεταιρεία εκμεταλλεύτρια που δεν αφήνει τίποτα...

 

Εγώ έχω μπεί με σακίδιο 45άρι και βατραχοπέδιλα. Απλά έπιασε όλο το ντουλαπάκι και δε μπορούσαν άλλοι να βάλουν πράγματα αλλά ΝΑ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανολογώ πως κάτι τέτοιο θα γίνει. Συγκεκριμένα είχα πάει Αυστρία (που ως γνωστόν είναι προτεκτοράτο της Γερμανίας, άρα το ίδιο πράμα) και ο έλεγχος εκεί μου φάνηκε πιο αυστηρός απ' ότι εδώ. Βέβαια εδώ με έψαξαν παραπάνω σε σχέση με τον συνοδοιπόρο, έβαζαν χέρια μέσα στο παντελόνι (όχι στις τσέπες), στις κάλτσες ακόμα. Ταπεινώθηκα, γλίτωσα όμως την έφοδο από πίσω.

 

Που να δεις Αμερική τι χουφτωμα πέφτει. Μέχρι και σε ειδικό ελεγχο για ντρόγκια με είχαν περάσει μια φορά :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Που να δεις Αμερική τι χουφτωμα πέφτει. Μέχρι και σε ειδικό ελεγχο για ντρόγκια με είχαν περάσει μια φορά :Ρ

 

Μα είναι ανίδεοι, κάτω από τη γλώσσα τα είχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχαχαχαχαχ.. Στον συγκεκριμενο ελεγχο μαλιστα, ο τυπάκος ήρθε και μου ειπε "Madam, today is your lucky day". Αν τα έχεις κάτω από τη γλώσα απλά δεν μιλάς :Ρ

Από την άλλη στο συγκεκριμένο έλεγχο περνάς από ένα πράμα που σε φυσάει. Κι αν φοράς φούστα τη γ@μησες. Αν είσαι γυναικα. Προφανώς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποντάρω στο πρώτο. Από την άλλη είχε να επιλέξει ανάμεσα σε κάτι χιουμοριστικό και κάτι του στυλ "μάλλον έχετε ναρκωτικά πάνω σας, περάστε από εκεί δε μας αρέσει η μούρη σας".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιθανολογώ πως κάτι τέτοιο θα γίνει.

 

Δε θέλω.. =(

Αυτό με τη μεγάλη τσάντα που έχει μέσα το μικρό τσαντάκι θα κάνω μάλλον. Μπράβο γιν, ΥΠΕΡΟΧΗ ιδέα.

 

Ευχαριστώ τους πάντες και σας φιλώ γλυκά, αύριο τέτοια ώρα θα ψήνω λουκάνικα και θα πίνω μπύρες εν αναμονή του ΑΓΩΝΑ,

που ακόμη κι αν μας στεναχωρήσει το αποτέλεσμα, θα μας κάνει να ξεχαστούμε το after-show party του Μαραντόνα. <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θέλω.. =(

Αυτό με τη μεγάλη τσάντα που έχει μέσα το μικρό τσαντάκι θα κάνω μάλλον. Μπράβο γιν, ΥΠΕΡΟΧΗ ιδέα.

 

Θυμάμαι τον Αυστριακό στον έλεγχο να ρωτάει τον καθένα αν έχει laptop με αυστηρό και σχολαστικό ύφος. Ήταν τούμπανο και ξουρισμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνήθως ρωτανε γιατί στον έλεγχο πρέπει να το βγάλεις, να το ανοίξεις και να περάσει εκτός τσάντας απο το τέτχοιο. Στην Αυστρία βγάλατε και παπούτσια; μμμμμ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμάμαι τον Αυστριακό στον έλεγχο να ρωτάει τον καθένα αν έχει laptop με αυστηρό και σχολαστικό ύφος. Ήταν τούμπανο και ξουρισμένος.

 

-Ja. Bestraf mich. Bitte.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...