Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια τελευταία επιβεβαίωση απο κάνα frequent easyjet θέλω. Τελικά είναι όντως handbag PLUS laptop bag? Με το έχουν πεί και μένα απλά και μια επιβεβαίωση παραπάνω δε με χαλάει.

 

---------- Προσθήκη στις 22:26 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 21:29 ----------

 

Για την ιστορία:

In addition to the “Standard Hand Baggage” you may also carry:

(a) one of the following: An overcoat; an umbrella, or a shawl; and

(B) one standard size carrier bag of goods purchased from the departure airport.

 

Μάλλον στο b είναι που χαλαρώνει κάπως το πράγμα και έτσι καταλήγουμε σε τσάντα laptop.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

:P

 

Save where the limits set locally are more restrictive, passengers are permitted one standard piece of hand baggage to a volume limit of 56x45x25cm (including wheels and pockets) (“Standard Hand Baggage”). It must fit without force into the gauges provided at check-in or departure gates. No weight restriction applies within reasonable limits — i.e. a passenger must be able to place the piece of luggage safely in the overhead storage bins without assistance.

 

+τα παραπάνω στο τσούπ ένα πιο πάνω πόστ.

 

Ήτη άλλα αντ'άλλα και της παρασκευής το γάλα. Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα.

Πόσα δειλινά, πόσα ξενύχτια... (κουρκούλης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:P

 

Save where the limits set locally are more restrictive, passengers are permitted one standard piece of hand baggage to a volume limit of 56x45x25cm (including wheels and pockets) (“Standard Hand Baggage”). It must fit without force into the gauges provided at check-in or departure gates. No weight restriction applies within reasonable limits — i.e. a passenger must be able to place the piece of luggage safely in the overhead storage bins without assistance.

 

+τα παραπάνω στο τσούπ ένα πιο πάνω πόστ.

 

Ήτη άλλα αντ'άλλα και της παρασκευής το γάλα. Στερνή μου γνώση να σ'είχα πρώτα.

Πόσα δειλινά, πόσα ξενύχτια... (κουρκούλης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ναι, εγώ τελικά είχα δυο τσάντες (γιν μπορώ να σου εξηγήσω τα πάντα, αλήθεια!) εκ των οποίων η μία ήταν ένα υπέρβαρο για τη λεπτεπίλεπτη πλάτη μου σακίδιο και η δεύτερη το λάπτοπ. Όλα κουλ, μου είπε απλά να το βγάλω από την τσάντα για να περάσει τον έλεγχο και μετά απλά να σηκώσω την οθόνη. Το σχόλιο ήταν μόλις φτάσω να την καθαρίσω κιόλας.

 

Παρεμπιπτόντως, η αποσκευή που παρέδωσα ήταν 7 κιλά επιπλέον και η Aegean δε μου ζήτησε ούτε μισό ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν ναι, εγώ τελικά είχα δυο τσάντες (γιν μπορώ να σου εξηγήσω τα πάντα, αλήθεια!) εκ των οποίων η μία ήταν ένα υπέρβαρο για τη λεπτεπίλεπτη πλάτη μου σακίδιο και η δεύτερη το λάπτοπ. Όλα κουλ, μου είπε απλά να το βγάλω από την τσάντα για να περάσει τον έλεγχο και μετά απλά να σηκώσω την οθόνη. Το σχόλιο ήταν μόλις φτάσω να την καθαρίσω κιόλας.

 

Παρεμπιπτόντως, η αποσκευή που παρέδωσα ήταν 7 κιλά επιπλέον και η Aegean δε μου ζήτησε ούτε μισό ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς για Ελλάδα εάν υπάρχουν πακέτα διακοπών που εκτός από δωμάτια μεταφορικά και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο να σου κλείνουν και δραστηριότητες;

πχ. βόλτα με φουσκωτό αγώνες Paint Ball...

Ξέρω ότι μεγάλα ξενοδοχειακά συγκροτήματα έχουν γενικά τέτοιες υπηρεσίες...

Έχετε ακούσει ή ξέρετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανείς για Ελλάδα εάν υπάρχουν πακέτα διακοπών που εκτός από δωμάτια μεταφορικά και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο να σου κλείνουν και δραστηριότητες;

πχ. βόλτα με φουσκωτό αγώνες Paint Ball...

Ξέρω ότι μεγάλα ξενοδοχειακά συγκροτήματα έχουν γενικά τέτοιες υπηρεσίες...

Έχετε ακούσει ή ξέρετε κάτι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να πάω κρήτη με την κοπέλα μου 20-27 αυγούστου. Για πείτε τίποτα καλές παραλιες και ωραία μέρη? Δε θέλουμε φασαρία , κάνα χαλαρό ποτάκi το πολύ πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχουμε πάει ποτε, δεν κλείσαμε τίποτα ακόμα από ξενοδοχεία/δωμάτια για αυτό ρωτάω :). Δεν έχω ιδέα από Κρήτη. Αμάξι δεν θα παίζει, Ηράκλειο θα προσγειωθούμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...