Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Panamerican Tour indeed... Ολα αυτα με αμαξι?? Θα σας βγηκε η πιστη σιγουρα.

 

Εμεις λεμε για το επομενο καλοκαιρι ενα East Coast drive, θα κατεβουμε ολη την ακτη : Boston, NYC, Virginia Beach, Jacksonville, Orlando και Miami.

 

Προσωπικα θα προτιμουσα West Coast μιας και εχω παει στα περισσοτερα απο αυτα της ανατολικης ακτης.

 

Με ότι έχω πρόχειρο πάω. Συνήθως αεροπλάνο και νοικιάζω αυτοκίνητο. Από New Orleans έφτασα Biloxi, Mississippi. Πέρασα, δηλαδή την περιοχή που πλημμύρισε ο Κατρίνα. Είναι λίγο καταθληπτικά.

 

Όσο ταξιδεύω, όλο γουστάρω και περισσότερο τη φυσική ομορφιά των ΗΠΑ. Προσπαθώ να πείσω το έταιτο ήμιση να πάμε με RV, από Quebec στο Vancouver, αλλά δεν πείθεται ρε γαμώτο. (περιμένω το σχόλιο ότι αυτά είναι στον καναδά)

 

Και αφού θα κατεβείτε με όχημα, Savannah.

 

Το Jacksonville έχει κάτι το ιδιαίτερο; Επειδη το αναφέρετε κι οι 2 ρωτάω.

 

Την οικογένεια μου, αλλά μάλλον τίποτα άλλο ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι λονδίνο θα είμαστε οποτε καταλήξαμε σε εδιμβούργο και γλασκώβη για κάνα ματσάκι αφού είναι μια ώρα απόσταση

 

Εχμ.. Θα είστε Λονδίνο και αντί να δείτε καμια Arsenal και καμια Chelsea θα πάτε να δείτε τους rangers? Really? :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ότι έχω πρόχειρο πάω. Συνήθως αεροπλάνο και νοικιάζω αυτοκίνητο. Από New Orleans έφτασα Biloxi, Mississippi. Πέρασα, δηλαδή την περιοχή που πλημμύρισε ο Κατρίνα. Είναι λίγο καταθληπτικά.

 

Όσο ταξιδεύω, όλο γουστάρω και περισσότερο τη φυσική ομορφιά των ΗΠΑ. Προσπαθώ να πείσω το έταιτο ήμιση να πάμε με RV, από Quebec στο Vancouver, αλλά δεν πείθεται ρε γαμώτο. (περιμένω το σχόλιο ότι αυτά είναι στον καναδά)

 

Και αφού θα κατεβείτε με όχημα, Savannah.

 

Για Cross Canada το σκεφτομασταν και μεις, αλλα αυτα τα prairies δεν παλευονται imo. Εκει που περναει ο δρομος δεν εχει κ τιποτα να δεις, ειναι ολο καμπος. Η ομορφια του Καναδα ειναι ποιο βορεια.

 

Για την δυτικη ακτη που ελεγα, ο σκοπος θα ηταν να πεταξουμε Vancouver, και απο κει να κατεβαιναμε Seattle-California. Καποια μερα θα γινει κ αυτο...

 

Καπου Βορεια Αμερικη μενεις και εχεις την δυνατοτητα να τα δεις ολα αυτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βόρια Ευρώπη μένω για να έχω δυνατότητα να τα δω όλα αυτά. Με 6 εβδομάδες το χρόνο διακοπές... :D

 

Ε μα, να περάσουμε τα βουνά του Καναδά θέλω, όχι να πούμε ότι διασχίσαμε τη χώρα...

 

Με το νέο έτος, θα μετακομίσω κάπου δώθε στις ΗΠΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να κλέισω εισητηριο από τωρα στην easy για Αγγλια θα πρεπει στο Passenger Details να βάλω τα στοιχεια όπως ακριβως αναφέρονται στην ταυτότητα μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα... Πας καλά; Εδώ έφυγα από Ελλάδα για να μην είμαι με τα σόγια... :)

Για Βοστώνη την παλεύω, αλλά μάλλον θα είμαι New Orleans ή Washington DC, ακόμα δεν ξέρω. Αλλά είμαστε οφτοπικ.

 

Λοιπόν, για όσους βρεθούν στα παράλια του Rhode Island, να αφιερωουν λίγο χρόνο να τα πειδιαβούν και αν πεινάσουν να αποφύγουν τα εστιατόρια αλυσίδες και να βρουν τοπικά εστιατόρια με ψαρικά, για παράδειγμα, στο Newport, να πάνε στο The Pier.

 

---------- Προσθήκη στις 19:40 ---------- Προηγούμενο μήνυμα στις 19:31 ----------

 

Chrissss, Ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα πεί καμιά ευγενική ψυχή τίποτα για Μαδρίτη; Πρέπει να φτιάχνω κανά πλάνο σιγά σιγά.

 

μάλλον τον αλέκο πρέπει να ρωτήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω παει κ θα διαφωνησω, μου αρεσε αρκετα,

ανακτορο του βασιλια πηγα σιγουρα και μου μεινε, εντυπωσιακο το λιγοτερο που μπορεις να πεις,

απο τα υπολοιπα εχω καποιες εικονες, αλλα δεν θυμαμαι πως λεγονταν,

χειμωνα ειχα παει (15 δεκ), αρκετο κρυο (0 βαθμοι) και βροχες,

ειχα παει κ σε μια αγορα εξω απο την πολη (outlet),

κι ενα καλο ηταν οτι στα μαγαζια οχι μονο καπνιζαμε, αλλα τα πεταγαμε κ στο... "μεγαλο", κατω ολα τα σκουπιδια εκει, ενω φαγαμε κ νοστιμοτατα μεζεδακια (πως τα λενε δεν θυμαμαι παλι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...