Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να πάω το καλοκαιράκι Μήλο...Αξίζει?

 

Φανταστικές και "διαφορετικές" παραλίες για όλα τα γούστα, εύκολο νησί να το γυρίσεις, μοναδική εμπειρία ο γύρος του νησιού με οργανωμένα καίκια (μπάνιο στο Κλέφτικο και άλλα μέρη, προσβάσιμα μόνο από τη θάλασσα), ρομαντική χώρα. Ένα από τα καλύτερα νησιά για διακοπές με το έταιρο ήμισυ. Αν είσαι μπακούρι ή αντροπαρέα θα βαρεθείς τη ζωή σου, δεν έχει καθόλου νυχτερινη ζωή, πήγαινε κάπου αλλού καλύτερα και άστο για άλλη φορά με γκόμενα. Και δεν μιλάμε για clubbing κτλ, αλλά δεν έχει ούτε 2-3 μπαράκια να πιεις κανα ποτό, να φας καμια βάφλα και να "παίξεις" λίγο, πολυ ψόφια πράγματα. Εγω πάντως με κοπέλα πήγα και πέρασα τέλεια.

 

Αν το αποφασίσεις τελικά πες μου να σου δώσω hints & tips !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να πάω το καλοκαιράκι Μήλο...Αξίζει?

 

Αν πας φρόντισε να έχεις ή να νοικιάσεις μεταφορικό μεσο αλλιως θα φας μεγάλη πίκρα με τα λεωφορεία και δεν θα το ευχαριστηθείς όσο πρέπει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σκέφτομαι και εγώ να πάω Μήλο με τη κοπελιά μου...

Με μηχανάκι παλεύεται η κατάσταση?Να νοικιάσω κανα scooter η είναι μακρινές η αποστάσεις απο τη παραλία και αναγκαστικά πρέπει αυτοκίνητο...

Για 5-6 μέρες θα πάω.

Αλλιώς με βλέπω πάλι για Σκιάθο....xaxaxa

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να πάω το καλοκαιράκι Μήλο...Αξίζει?

Έχω καιρό να πάω κάπου στα 8 χρονια.Καλούτσικη είναι αλλα η Κίμωλος που είναι διπλα απείρως πολύ καλύτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αρε αθανατη Χαλκιδικη...

 

Παω συχνα στην Ποτιδαια...Αθυτο..Καλλιθεα..Φλογητα ...Πλαγια μονο στο "Τοτεμ" ...

 

Μενω Χαλκιδικη αλλα πιο βορεια...

 

.

Επεξ/σία από Liverpool89
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα πάω Ύδρα, μετά από καιρό για μια δουλειά είτε για μονοήμερη φάση είτε το πιο πιθανό για μια νύχτα.

 

Αν θέλετε μπορείτε να μου προτείνεται κάνα καλο για εστιατόριο και bar εκεί.Θυμάμαι για φαγητό το Castello.Άλλη πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το καλοκαίρι σκέφτομαι να πάω 4-5 ημέρες στην Ικαρία μαζί με την κοπέλα μου.

 

Θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες/συμβουλές/προτάσεις/γνώμες σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το καλοκαίρι σκέφτομαι να πάω 4-5 ημέρες στην Ικαρία μαζί με την κοπέλα μου.

 

Θα ήθελα να μου πείτε εμπειρίες/συμβουλές/προτάσεις/γνώμες σας.

 

Βορεια η νοτια φιλε?γιατι στα βορεια εχω ακουσει για μια πανεμορφη παραλια..κουντρουμι νομιζω λεγεται αλλα ασε με λιγο να το ψαξω και θα σου πω συντομα..υπαρχει και μια πολύ ρομαντικη ταβερνιτσα μπροστα στο κυμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για όσους ρώτησαν για μήλο όλα όσα έχουν αναφερθεί από τα παιδιά ισχύουν

δηλαδή πας μόνο με κοπέλα που γουστάρεις! γιατί θα την φας στην μάπα όλες τις μέρες, παραλίες τέλειες μάγκες γενικά πολύ όμορφο νησί για ζευγάρια και όποιος είναι σε μέλια και ζάχαρες θα φύγει από εκεί γλυκό νεραντζάκι με το έτερον ήμισυ δεν ξέρω άμα είμαι κατανοητός ;)

 

Απ την άλλη άμα θέλεις φάση Μύκονο Σκιάθο και άλλα τέτοια μην πας για κανένα λόγο θα θες να φύγεις στην μέρα πάνω όπως είπαν το νησί έχει λίγα μέρη καλά για Bar-club ( το 1 είναι τα 8 μποφόρ super)πήγα το 2009 αυτά.

 

Έχω καιρό να πάω κάπου στα 8 χρονια.Καλούτσικη είναι αλλα η Κίμωλος που είναι διπλα απείρως πολύ καλύτερη.

Η Κίμωλος τόσο καλή είναι,πήγα και εγώ μια βόλτα αλλά δεν μου έκανε μεγάλη εντύπωση (άσε που δεν έχει πολύ κόσμο και είναι μόνο ότι βλέπεις στο λιμάνι....?) και να φανταστής ότι πήγα με μηχανή.

 

 

ήρθε η ώρα που πρέπει να ψάξω προορισμό για διακοπές και επειδή τις Κυκλάδες τις τίμησα και με το παραπάνω φέτος λέω να πάω Ζάκυνθο και να ξεφύγω κιόλας κανά 4-5 μέρες όποιος έχει να πρωτείνει κάτι για το νησί αυτό pm.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαι γω ειχα παει για λίγες ωρες Κιμωλο και με ειχε πιάσει απελπισία! Σε φαση να παω κολυμπώντας στη Μηλο :P Αλλά μπορει να έχω και λάθος αφου εμεινα ελάχιστα στο νησι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πήγα με ένα xt660 και την γύρισα σχεδόν όλη την Κίμωλο απλά στην νότια πλευρά είχε χωματόδρομο πολύ σε φάση που λυπήθηκα και το xt αφού σε μια φάση μόνο 1 τραχτέρ πήγαινε από εκεί ο δρόμος πέρα από χώμα και πέτρα είχε και πολλά σκαψίματα από τραχτέρια οπότε σκέφτηκα ότι είναι κάπως δύσκολο από εκεί πίσω να είναι η Εδέμ...βέβαια σαν ομορφία ήταν καλά αλλά πολύ ήσυχα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είμαστε ^_^

μπάνιο: Λόγγος-Σελιανίτικα, Άκολη πολυς κόσμος ιδιαίτερα τα σαββατοκύριακα.

αν έχετε αυτοκίνητο πατε μέχρι διακοφτό, παιρνετε οδοντοτό και ανεβαινεται καλάβρυτα. αξίζει τη διαδρομή.

επίσης Πάτρα στη μισή ώρα αυτοκίνητο/λεωφορειο...

γενικά το καλοκαίρι το Αίγιο δεν έχει ψυχή. Οι περισσοτεροι πανε για μπάνια στις παραλίες γύρω γύρω...

ότι θες ρωτάς ε...αμα θες μαγαζια/club/bar/φαι στειλε μου με pm

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια σας !

 

Θελω να παω με την κοπελα μ 4 μερες στην κυπρο. Σκεφτομαι να παμε σε ενα ξενοδοχειο που ειναι 8km απο την Λαρνακα κ 30km απο την αγια ναπα.. Πυλα λεγεται εκει, κ ειναι αρκετα φτηνα..

Απο τη ξερω ωραιες παραλιες εχει στην αγια ναπα μονο... Αλλα εκει τα ξενοδοχεια ειναι ακριβα..

Ειμαι 16, εχετε να μου πειτε τιποτα να προσεχω ; Με τα λεωφορεια πως ειναι ;

 

Ευχαριστω πολυ !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...