Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε παιδια οσοι εχετε παει βαρκελωνη οντως παιζει τοσο κλεψιμο εκει οσο λενε online?μεχρι και site εχουν κανει!

 

Σχετικό είναι. Γνωστό τον ξήλωσαν, αλλά ήταν κωλοτρυπίδια. Οπότε το νου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν γνωρίζετε εκτός από τα 20κιλα που θα δώσω μέσα μπορώ να πάρω και μια χειραποσκευή 8κιλων μέσα στην καμπίνα;

Επίσης τη δεν πρέπει να μεταφέρω στην χειραποσκευή; Σας ευχαριστώ. :)

 

http://el.aegeanair.com/hrisimes-plirofories/plirofories-aposkeuon/epitrepomena-oria-aposkeuonheiraposkeuon/?utm_source=Newsletter080612&utm_medium=email&utm_content=mainGR&utm_campaign=Unbund_dedicated

 

Χειραποσκευές - Οικονομική Θέση

 

Μπορείτε να μεταφέρετε 1 χειραποσκευή μέσα στην καμπίνα των επιβατών, με μέγιστο βάρος 8 κιλά και διαστάσεις 55εκ. μήκος Χ 40εκ. ύψος Χ 20εκ. πλάτος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, μπορείς. Η Aegean δεν είναι από τις στριμώκωλες, έχω πάρει και επιπλέον τσάντα λάπτοπ/τσάντα φωτογραφικής συν τη χειραποσκευή μέσα.

 

Δεν πρέπει να έχεις εκρηκτικά, βιολογικά όπλα, ραδιενεργά υλικά, μαχαίρια, ψαλίδια, νυστέρια, πιστόλια, τέτοια.

 

Αν θες να κουβαλήσεις υγρό, πρέπει το σύνολο να είναι λιγότερο από ένα λίτρο και να είναι χωρισμένο σε δοχεία 100ml ή μικρότερα.

Αν όντως σκοπεύεις να πάρεις υγρό μαζί σου, το δηλώνεις στον έλεγχο χειραποσκευών (είναι πάντα κάποιος εκεί που ρωτάει αυτό ακριβώς) για να στο βάλουν σε ειδικό σακουλάκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα σαμπουάν,οδοντόπαστες,ξυριστικά,στις χειραποσκευές κάνει;

Επίσης θέλω να ρωτήσω στην επιστροφή θέλω να πάρω μαζί μου και μέλι αττικής αυτά που είναι μέσα σε μετάλλινα δοχεία κάνει να τα έχω στην χειραποσκευή; Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρούνται υγρά και αυτά (αλοιφές, κρέμες, αφροί κτλ) οπότε πρέπει η κάθε συσκευασία να είναι μικρότερη των 100ml. Αν δεν είναι, αναγκαστικά στην παραδοτέα αποσκευή. Το μέλι αντίστοιχα, φαντάζομαι θα είναι πάνω από 100ml το κάθε τενεκέδι, οπότε κι αυτό στη βαλίτσα.

 

Επίσης, μη δοκιμάσεις να διαχωρίσεις εσύ σε δικά σου δοχεία κάποιο υγρό, εκτός αν το δοχείο είναι κάποιου τυποποιημένου προϊόντος που γράφει επάνω χωρητικότητα. Δλδ το να χωρίσεις το μέλι πχ σε 5 βαζάκια που ΔΕΝ αναγράφουν επάνω ότι η χωρητικότητά τους είναι ίση με (ή μικρότερη από) 100ml δε θα πιάσει, πρέπει να είναι τυποποιημένη η συσκευασία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα σας.

Θελουμε να παμε 2 άτομα απο θεσσαλονικη διακοπες για καποιες μερες.

Θελω να ρωτήσω μιας κ ήμαστε αναμεσα απο 3 προορισμούς.

 

Τα χιλιόμετρα και το κόστος δωματίου μπορώ να το υπολογίσω (αν και αν ηξερε καποιος ακριβος θα με βοηθούσε)

 

Το θεμα ειναι το παρακάτω

 

1) Λευκάδα. Ποσα Διόδια

2) Θάσος. Ποσα διόδια + πόσο εχει το FERRY (επιβατικο vw polo)

3) Κέρκυρα. Ποσα διόδια + πόσο εχει το FERRY (επιβατικο vw polo)

 

Ευχαριστω πολυ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

για κερκυρα αν κλεισεις με επιστροφη με τα μικρα (ανοιχτου τυπου ή παντοφλες) καραβια

βγαινει νομιζω γυρσω στα 40ευρο πηγαινε ελα οδηγος και αμαξι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ δεν το συζητάμε για θέμα κόστους, η Λευκάδα πολύ μπροστά. Αν καταλήξεις για εκεί ψάξε να μείνεις κάπου δυτικά, για να είσαι ποιο κοντά στις καλύτερες παραλίες(Πόρτο Κατσίκι, Εγκρενμοί, Κάθισμα) και στην χώρα. Αν και αυτά τα 2, αν εξαιρέσεις το Κάθισμα είναι το ένα στην μια και το άλλο στην άλλη άκρη του Νησιού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...