Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αυγουστο λεω να παω πορτο με εναν φιλο μου...θα παμε 2 αυγουστου αλλα μαλλον θα παμε λισσαβωνα γιατι ειναι 100 ευρω φθηνοτερο το εισητηριο αντι για πορτο..και απο λισσαβωνα λεμε να παρουμε η κτελ η τρενο για το πορτο..τι ειναι καλυτερο?τρενο η λεωφορειο???οποιος εχει παει ας βοηθησει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον Αύγουστο θα παω Σκιάθο με μηχανή,εχει παει κανείς να μου πει τι είδος οδικού δικτύου εχει;

Να πάρω το bandit ή το xtx;

 

 

Ειχα πάει πέρυσι με το αμάξι. Στο μεγαλύτερο μερος το οδικό δίκτυο ειναι αξιοπρεπέστατο και δεν θα εχεις κανενα απολύτως πρόβλημα.

Με εξαίρεση εναν χωματόδρομο για να κατέβεις στη παραλία Μπανανα και εναν άλλον (μικρο μέρος)για να πας σε ενα Μοναστήρι, οχι το μεγαλο δεν θυμάμαι ποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχετε καθόλου ιδέα πως είναι η ιθάκη τον αύγουστο? Βασικά έχει καθόλου νευχτερινή ζωή ή νέκρα ?

 

Α...επίσης αν ξέρεται τι ηλικίες παίζουν...στο internet δεν έχω βρει και πολύ ενθαρυντικό υλικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παει κανεις λευκαδα?

ψηνομαι να παω μιας και δε θελει καραβι...

εχει κανεις καμια εμπειρια απο κει?κυριως για ξενοδοχειο

δε θελω κανα Hilton,αμα εχει wifi και πισινα ειμαι ευχαριστημενος :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήγα πέρσι, ωραία η λευκάδα άμα αποφεύγεις τους ιταλούς...

rooms από booking.com με 30 ευρώ είχε και wifi...στο νυδρί...αλλα δε το προτείνω, βαβούρα και μούφα θάλασσα..

καλύτερα τέρμα κάτω να είσαι κοντά και στις καλές παραλιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια καλησπερα.

Θελω να παω λευκαδα και δεν ξερω αν υπαρχουν καπου διωδια (απο θεσσαλονικη) ποσο κοστιζουν και αν υπαρχουν καποια που να παρακαμπτονται... αν ξερει κανεις να με βοιθισει.. τσιμα τσιμα τα εβγαλα να παω 5 μερες... :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θες να τα παρακαμψεις παρανομα η νομιμα?:P

 

χμμμμμ ..

εχει δηλαδη?

ποια ειναι κ πως μπορω με τους 2 τροπους?

 

Μονο αυτο ξερω

 

Διόδια Μαλγάρων

 

Βγαίνουμε από την εθνική στην έξοδο γιαΧΑΛΑΣΤΡΑ. Με το που αρχίζει η έξοδος από την εθνική μηδενίζουμε

-Στα 200μ έχει πινακίδα για Χαλάστρα και την οποία ακολουθούμε

-Στο 1 χμ έχει διαστάυρωση και πάμεαριστερά. Στα επόμενα 20 μέτρα έχει και άλλη διαστάυρωση αλλά εμείς πάμε ευθεία και πάμε περίφερειακά από την Χαλάστρα και μετά από λίγο ο δρόμος μας βάζει μόνος του μέσα στο χωριό.

-Στο 2 χμ διασταύρωση και εμείς έχουμε STOP και πάμε αριστερά και αυτός ό δρόμος από δω και πέρα είναι πιο μεγάλος σε σχεση με όλους τους άλλους της περιοχής, δηλ ξεχωρίζει

-Στα 2.1 χμ έχουμε πάλι STOP και πάμε πάλι αριστερά.Στα 2700 διασταύρωση και ακολουθούμε την πινακίδα αριστερά για Ν.Μάλγαρα

-Στα 5.4 χμ μπαίνουμε στο χωριό Κύμινακαι συνεχίζουμε την πορεία μας ευθείαόπως δηλ όπως πηγαίναμε στον κεντρικό δρόμο

-Στα 6.4 χμ διασταύρωση και πάμε δεξιάκαι στα 10μ αριστερά (μόλις στρίψουμε δεξιά έχει πινακίδα που δείχνει αριστερά για Εθνική οδό και Μάλγαρα.

-Στα 6.5 χμ διασταύρωση και ο δρόμος πάει μόνο αριστερά ή δεξιά.Εμείς πάμε αριστερά

-Στα 7.2 χμ διασταύρωση στην οποία υπάρχει φανάρι. Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας ευθεία και στα 8.1 χμ είναι η έξοδος για να βγούμε στην εθνική και στην οποία υπάρχουνε οι πινακίδες για Αθήνα και για Θεσσαλονίκη. Πηγαίνουμε για Θεσσαλονίκη και τέλος παράκαμψης.

 

Αυτο τουλαχιστω βρικα απο το INTERNET.. (βεβαια στο τελος που λεει για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.. μου εκανε καπως.. ισως θελει να πει αθηνα.. δεν ξερω)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάλλον Αθήνα θέλει να πει.

Για να αποφύγεις τα διόδια Μαλγάρων ακολουθείς αυτήντην διαδρομή. Χοντρικά, βγαίνεις δεξιά για χαλάστρα, μετά πας προς μάλγαρα, και από εκεί πας για Θεσσαλονίκη/Αθήνα (εσύ θα στρίψεις πριν την αερογέφυρα για Αθήνα).

 

Υποθέτω ότι θα πας από εγνατία προς Ιωάννινα, οότε σίγουρα έχεις άλλα 2 (ή 3 ίσως; ) διόδια, τα οποία δεν νομίζω να το γλιτώνεις εύκολα... Εκτός κι αν πάρεις την Κατάρα ή την Καστανιά κλπ κλπ, αλλά μόνο οι βενζίνες και ο χρόνος που θα χάσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμμμ ..

εχει δηλαδη?

ποια ειναι κ πως μπορω με τους 2 τροπους?

 

Μονο αυτο ξερω

 

Διόδια Μαλγάρων

 

Βγαίνουμε από την εθνική στην έξοδο γιαΧΑΛΑΣΤΡΑ. Με το που αρχίζει η έξοδος από την εθνική μηδενίζουμε

-Στα 200μ έχει πινακίδα για Χαλάστρα και την οποία ακολουθούμε

-Στο 1 χμ έχει διαστάυρωση και πάμεαριστερά. Στα επόμενα 20 μέτρα έχει και άλλη διαστάυρωση αλλά εμείς πάμε ευθεία και πάμε περίφερειακά από την Χαλάστρα και μετά από λίγο ο δρόμος μας βάζει μόνος του μέσα στο χωριό.

-Στο 2 χμ διασταύρωση και εμείς έχουμε STOP και πάμε αριστερά και αυτός ό δρόμος από δω και πέρα είναι πιο μεγάλος σε σχεση με όλους τους άλλους της περιοχής, δηλ ξεχωρίζει

-Στα 2.1 χμ έχουμε πάλι STOP και πάμε πάλι αριστερά.Στα 2700 διασταύρωση και ακολουθούμε την πινακίδα αριστερά για Ν.Μάλγαρα

-Στα 5.4 χμ μπαίνουμε στο χωριό Κύμινακαι συνεχίζουμε την πορεία μας ευθείαόπως δηλ όπως πηγαίναμε στον κεντρικό δρόμο

-Στα 6.4 χμ διασταύρωση και πάμε δεξιάκαι στα 10μ αριστερά (μόλις στρίψουμε δεξιά έχει πινακίδα που δείχνει αριστερά για Εθνική οδό και Μάλγαρα.

-Στα 6.5 χμ διασταύρωση και ο δρόμος πάει μόνο αριστερά ή δεξιά.Εμείς πάμε αριστερά

-Στα 7.2 χμ διασταύρωση στην οποία υπάρχει φανάρι. Εμείς συνεχίζουμε την πορεία μας ευθεία και στα 8.1 χμ είναι η έξοδος για να βγούμε στην εθνική και στην οποία υπάρχουνε οι πινακίδες για Αθήνα και για Θεσσαλονίκη. Πηγαίνουμε για Θεσσαλονίκη και τέλος παράκαμψης.

 

Αυτο τουλαχιστω βρικα απο το INTERNET.. (βεβαια στο τελος που λεει για ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ.. μου εκανε καπως.. ισως θελει να πει αθηνα.. δεν ξερω)

δεν εχεις παρει κανα κινεζικο gps?τοσες προσφορες εχεις ποσταρει! :P

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχεις παρει κανα κινεζικο gps?τοσες προσφορες εχεις ποσταρει! :P

 

χαχαχα εχω ρε τρελε το Navigon στο SE.

Απλα δεν ειμαι ελλαδα τωρα ηρθα ουτε ηξερα οτι εχει η Εγνατια διοδια..

Μονο για Κατερινη ξερω αυτα που εγραψα να παρακαμπτω..

Τα αλλα της Εγνατιας.. Θεωριτικα αξιζει και να δωσω τα χρηματα. Στο φιναλε ειναι καλος δρομος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...