Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τα αλλα της Εγνατιας.. Θεωριτικα αξιζει και να δωσω τα χρηματα. Στο φιναλε ειναι καλος δρομος..

το σίγουρο είναι ότι, έστω και τίγκα στα διόδια, η εγνατία δεν συγκρίνεται με της παλιές διαδρομές Θεσσαλονίκης-ιωαννίνων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σημείωση: Όσοι πάτε εκδρομές Αρκαδία (απ'την Τρίπολη και μετά) μην ξεχνάτε να σταματάτε στο Λεβίδι για ψωμί. Όχι το κλασσικό του φούρνου, αλλά εκείνα τα ωραία μεγάλα χωριάτικα καρβέλια. Έχω βρει έναν φούρνο εκεί πέρα (μια τρύπα είναι βασικά :P), στην κατηφορίτσα δίπλα στην εκκλησία, που τον έχει μια γιαγιά και βγάζει συνέχεια απίστευτο ψωμί ;) Γενικά αυτό είναι το καλό με τα χωριά, βγάζουν τόσο τέλεια δικά τους προϊόντα. Π.χ. και οι πατάτες τα σπάνε αλλά και τα ντόπια κρέατα. Κάντε τις αγορές σας πριν επιστρέψετε π.χ. πάλι στην Αθήνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα εχω ρε τρελε το Navigon στο SE.

Απλα δεν ειμαι ελλαδα τωρα ηρθα ουτε ηξερα οτι εχει η Εγνατια διοδια..

Μονο για Κατερινη ξερω αυτα που εγραψα να παρακαμπτω..

Τα αλλα της Εγνατιας.. Θεωριτικα αξιζει και να δωσω τα χρηματα. Στο φιναλε ειναι καλος δρομος..

 

Θεσσαλονίκη - Λευκάδα με αμάξι θα πληρώσεις 3 διόδια στην εγνατία (6-7 ευρώ) και ένα στην υποθαλάσια στο Ακτιο (3 ευρώ). Αν σ αρέσει η περιπέτεια μπορέις να πάς απο παλιά εθνική θεσσαλονίκη-Βέροια-Γρεβενά- Μηλιά - Μέτσοβο - Γιάννενα- Πρέβεζα - πλοίο απέναντι λευκάδα. Αρκεί να έχεις 2 μέρες επιπλέον στη διάθεση σου για διακοπές και μόλις φτάσεις στο φερυ στην πρέβεζα να τους πείς τη διαδρομή ώστε να σε λυπηθούν και να μη σου πάρουν λεφτά για λευκάδα.

 

Εχει παει κανεις λευκαδα?

ψηνομαι να παω μιας και δε θελει καραβι...

εχει κανεις καμια εμπειρια απο κει?κυριως για ξενοδοχειο

δε θελω κανα Hilton,αμα εχει wifi και πισινα ειμαι ευχαριστημενος :P

 

Να μείνεις Λευκάδα και προς δυτικά του νησιού. Να μπορεις να βγαίνεις έυκολα Λευκάδα για βολτα και να πηγαίνεις πιο εύκολα στις top παραλίες του νησιού που είναι στη Δυτική πλευρά. Δωμάτια βρίσκεις έυκολα και φτηνά. Αλλα υπάρχουν και πολλά άθλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προτείνω να επανέλθει η αρνητική ψήφος αποκλειστικά στα ποστ του Άθλιου.

Με εχω σιχαθει ειναι η αληθεια.

 

 

 

Ερωτηση , απο Βολο μπορεις να πας Ικαρια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι!!! ΚΤΕΛ για αθήνα κι απο εκεί κάποιο Ε για λιμάνι και με το πλοίο της γραμμής τσουπ έφτασες

 

Μη σε πάρω στο λαιμό μου, τηλεφώνησε στο λιμεναρχείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες έχω κλείσει με την παρέα μου (4 αγόρια ^^) για Πάρο φέτος.. μπορεί κανείς να μου δώσει τα φώτα του για το πως να "κινηθούμε" εκεί πέρα... έχουμε κλείσει στην Παροικία ξενοδοχείο, έχω ακούσει αρκετά για διάφορα κλαμπ αλλά δεν παίζει να προλάβουμε να πάμε σ' όλα, οπότε επιλέγουμε τα καλύτερα. Ακούω πολύ βαβούρα για αυτή την Πούντα Μπιτς αλλά δεν μου γεμίζει το μάτι σε σχέση με τα υπόλοιπα.. αξίζει?!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκτυα & Ασφάλεια...dry.gif Προσπαθώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό μπήκε σ'αυτή τη κατηγορία.

Επεξεργαστές & Μητρικές πχ δεν σου κάνει; laugh.gif

 

Καλή διασκέδαση στη Πάρο!!! smile.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίκτυα & Ασφάλεια...dry.gif Προσπαθώ να καταλάβω με ποιο σκεπτικό μπήκε σ'αυτή τη κατηγορία.

Επεξεργαστές & Μητρικές πχ δεν σου κάνει; laugh.gif

 

Καλή διασκέδαση στη Πάρο!!! smile.gif

 

χαχαχαχαχαχαχ έχεις δίκιο φίλε έκανα πατάτα... γίνεται να το αλλάξω?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...