Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Aerosvit Airlines

 

Οποιος σκεφτεται να χρησιμοποιησει τις Ουκρανικες αερογραμμες (Aerosvit Airlines), τον συμβουλευω να μην το ρισκαρει.

Βρισκονται ακομα στο '70-'80, κουβαλωντας ολες τις λαμογιες του Κομμουνισμου.

Στο Κιεβο ταλαιπωρουν αφανταστα τους επιβατες και στις αποσκευες, το κλεψιμο παει συννεφο!

Ο,τι γραφω, τα γραφω μετα απο προσωπικη περιπετεια που ειχα με την εταιρια, η οποια εκτος των αλλων δεν εχει καν επισημη εκπροσωπηση στην Ελλαδα και η υπηρεσια εξυπηρετησης πελατων της (που βρισκεται στο Κιεβο), ειναι για κλαματα.

ΜΑΚΡΙΑ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκουσα πολλούς να λένε ότι Αντίπαρος είναι μακράν καλύτερη από τη Πάρο.. ισχύει?! :shock:

 

Απο φιλο που πηγαινει συχνα εχω μαθει οτι ειναι πολύ πιο ομορφη απο την Παρο αλλά κυρίως πολυ πιο ησυχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φέτος θα πάμε για πρώτη φορά στην Ιο... θα έπρεπε να πάω ως "freelancer" παλιότερα για ξεσάλωμα... βρήκαμε ένα ήσυχο ξενοδοχειάκι, οικονομικό και με πισίνα ( http://www.iosgoldensun.com )...

 

Λίγες μέρες βέβαια (η εφορία μας τσάκισε ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ).......... :mad:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα Κ.κ,

 

Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής. Αποφασίσαμε με τη σύζυγο να περάσουμε μέρος των διακοπων μας στην Ελλάδα και δη στην όμορφη Σαντορίνη μιας και δεν έχουμε ξαναπάει. Έχουμε κάνει την αναζήτηση μας αλλά θα ήθελα και μια δεύτερη άποψη εάν και αφόσον κάποιος έχει πάει.

 

Αυτό που ψάχνουμε είναι ή στην Οία ή στο Ακρωτήρι, Φηρά και ανατολικά του νησιού αποκλείονται καθώς Σαντόρίνη = Θέα. Σημαντικό για εμάς είναι καταρχήν μια πολή καλή θέα της Καλντέρας και του Ηφαιστείου, πισίνα μιας και απο θάλασσες είναι έτσι και έτσι, όμορφο και ευρυχωρο δωμάτιο και εξυπηρετικό προσωπικό. Ο προϋπολογισμός για το ξενοδοχείο μόνο για 6 βραδιές δεν μπορεί να υπερβαίνει τα 2.000€.

 

Όλες οι ιδέες ευπρόσδεκτες.

 

Τις καλημέρες μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκουσα πολλούς να λένε ότι Αντίπαρος είναι μακράν καλύτερη από τη Πάρο.. ισχύει?! :shock:

 

Όλα είναι θέμα γούστου. Η Αντίπαρος τα έχει όλα κοντά και δε χρειάζεσαι μεταφορικό μέσο. Ταβέρνες, παραλία, νυκτερινή ζωή σε απόσταση "εμπρός καλά μου πόδια". Θεωρώ, όπως έγραψε και η christiana78, πως δεν αντέχεται για πάνω από τρεις ημέρες..

 

 

Να μην έχει ούτε ένα ρακάδικο;!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι θέμα γούστου. Η Αντίπαρος τα έχει όλα κοντά και δε χρειάζεσαι μεταφορικό μέσο. Ταβέρνες, παραλία, νυκτερινή ζωή σε απόσταση "εμπρός καλά μου πόδια". Θεωρώ, όπως έγραψε και η christiana78, πως δεν αντέχεται για πάνω από τρεις ημέρες..

 

 

Να μην έχει ούτε ένα ρακάδικο;!

 

 

Όχι δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσουμε τόσο πολύ, απλά λέμε να περάσουμε καμιά βόλτα και ήθελα να ακούσω απόψεις.. οπότε σίγουρα θα πάμε :mrgreen:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άκουσα πολλούς να λένε ότι Αντίπαρος είναι μακράν καλύτερη από τη Πάρο.. ισχύει?! :shock:

 

εξαρταται... εσύ τι ψάχνεις;

αμα θέλεις ησυχία να πας στην Αντίπαρο... αλλιώς στην Πάρο.

εμένα μου άρεσε Πάρο πιο πολύ, Αντίπαρο μου φάνηκε λίγο ... βαρετό... αλλά είναι θέμα γούστου :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάω αύριο με lufthansa από Βενιζέλο και επειδη ειναι η πρωτη φορα θέλω να ρωτήσω. Έκανα το ηλεκτρονικό check in και εκτυπωσα το boarding pass. Χρειαζεται να κανω κατι αλλο? θα παω στα ταμεια αυριο η κατευθειαν να αφησω τις βαλιτσες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας είμαι 17 χρόνων και ψάχνω με 3-4 παιδιά να παμε κάπου διακοπές. Το μόνο πού θέλουμε ειναι να έχει κόσμο και νυχτερινή ζωή και να είναι φθηνά όσο γίνεται (δευτερον). Τι προτεινετε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας είμαι 17 χρόνων και ψάχνω με 3-4 παιδιά να παμε κάπου διακοπές. Το μόνο πού θέλουμε ειναι να έχει κόσμο και νυχτερινή ζωή και να είναι φθηνά όσο γίνεται (δευτερον). Τι προτεινετε;

 

Άντε Ιο, και μάθε ιταλικά. :wub:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πετάω αύριο με lufthansa από Βενιζέλο και επειδη ειναι η πρωτη φορα θέλω να ρωτήσω. Έκανα το ηλεκτρονικό check in και εκτυπωσα το boarding pass. Χρειαζεται να κανω κατι αλλο? θα παω στα ταμεια αυριο η κατευθειαν να αφησω τις βαλιτσες?

Πας στο counter που ναι για drop in και έχω εντύπωση πως είναι το ίδιο με τη business class κι έχει μία μικρή πινακίδα που αναγράφεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...