Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ενω είναι η τρίτη φορά που ταξιδεύω Αγγλία πάντα μπερδεύομαι.

Πετάω απο Θεσσαλονίκη στις 21:40 το βράδυ με ryanair. Τι ώρα θα φτάσω στο stansted?

 

To 23:20 που λέει το εισητήριο είναι ώρα Ελλάδος σωστά;

 

 

 

Έχουμε και μία διαφορά ώρας της τάξεως του -2 ρε παιδάκι μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η ώρα άφιξης είναι πάντα στη ζώνη του προορισμού. Το 23.20 είναι ώρα Αγγλίας.

 

Σκέψου τις προηγούμενες 2 φορές: έκανες ποτέ 1 ώρα και 40 λεπτά χωρίς να είσαι σε F-16;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η ώρα άφιξης είναι πάντα στη ζώνη του προορισμού. Το 23.20 είναι ώρα Αγγλίας.

 

Σκέψου τις προηγούμενες 2 φορές: έκανες ποτέ 1 ώρα και 40 λεπτά χωρίς να είσαι σε F-16;

 

Δηλαδή 01:20 ώρα Ελλάδας;; Είναι σίγουρο αυτο;

 

Απ'οτι θυμάμαι Θεσσαλονίκη-Λονδίνο είναι γύρω στις 3 παρα ώρες..

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως οι ωρες δινονται για τον τόπο που βρίσκεσαι κάθε φορά. Δηλαδή 21και40 ώρα Ελλάδας πετάς απο Ελλάδα για Αγγλία και 23και20 ώρα Αγγλίας θα φτάσεις εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνηθως οι ωρες δινονται για τον τόπο που βρίσκεσαι κάθε φορά. Δηλαδή 21και40 ώρα Ελλάδας πετάς απο Ελλάδα για Αγγλία και 23και20 ώρα Αγγλίας θα φτάσεις εκεί.

 

Όχι συνήθως. ΠΑΝΤΑ :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια. Εχω μια απορια.. Επειδη ειμαι ασχετη με ταξιδια γενικα αλλα μηπως γνωριζει καποιος φτηνα εισητηρια και γενικα ποσο παει ενα 5ημερο ασ πουμε για Παρισι σε γενικες γραμμες ασ πουμε για ενα ατομο? Αν γνωριζει καποιος και σε γιορτες ακομα καλυτερα. Ευχαριστω εκ των προτερων!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αεροπορικά και οι τιμές των ξενοδοχείων εξαρτώνται από την περίοδο -τα πρώτα και από το πόσο νωρίτερα θα τα κλείσεις.

 

Αναφορικά με τη διαμονή στο Παρίσι τώρα, είναι δυσανάλογη η ποιότητα σε σχέση με την τιμή. Ενώ σε άλλες πόλεις βρίσκεις αξιοπρεπέστατα ξενοδοχεία και με 30 ευρώ το άτομο, στο Παρίσι για να λογιστούν ανθρώπινες οι συνθήκες υπολόγισε μίνιμουμ 50-60 τη βραδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε φίλε. ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ. Σιχτίρ τους δηλαδή.

Αει siκhtir όλη η πόλη πατημένα και βρεμένα από τη βροχή σκατά είναι, κωλόκρυο έχει, οι άραβες σου την πέφτουν συνέχεια "cousin, cousin" για τσιγάρα "ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΞΑΔΕΡΦΟΣ ΣΟΥ ΡΕ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΘΕΙΟ ΜΑΥΡΟ!"

 

Πρώτη φορά που πήγα βγήκα έξω από το σταθμό του τρένου να καπνίσω, περνάνε κάτι έφηβοι με κοιτάζουν να στρίβω κι αρχίζουν να με δείχνουν με το δάχτυλο και να γελάνε φωνάζοντας "COWBOY COWBOY". Βάρβαροι σας λέω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαχαχαχα σας ευχαριστω ολους παιδια. Καθως επισης ΑΑΝΝ και εφοσον τα καταφερω δεν σκοπευω να παω για βολτουλα. :) Ευχαριστω και παλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας , δε ξερω αν υποθηκε παραπανω, ΜΗ τσιγκουνευτεις να δωσεις για τη διαμονη σου. Σε πολλες αλλες ευρωπαικες πρωτευουσες θα πεις "ελα μωρε , κατι φθηνο και καθαρο να ειναι" ΟΧΙ το φθηνο-καθαρο δε παιζει με τη καμια οποτε καλυτερα δωσε απο την αρχη κατι παραπανω παρα να ψαχνεις να αλλαζεις ξενοδοχειο αφου πληρωσεις πρωτα τιποτα μπιχλιαριδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για σχετικά καλο δωμάτιο στο παρισι,υπολόγιζε πανω απο 50 ευρω,εκτος κι αν ειναι καμια ωρα απο το κέντρο,σε κανα προάστιο(οπως creteil)οποτε το βραδυ,θα σου πηγαίνει 3 και μια κατα την επιστροφή,χώρια που θα πρεπει να συμπιέζεις απίστευτα το πρόγραμμα σου.

Στο κέντρο,τα φτηνά,ειναι για κλωτσιές,εχω την αισθηση,οτι οι Γαλλοι δεν εχουν καλη σχέση μ τη καθαριότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...