Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λέω να έρθω Ελλάδα τον Αύγουστο. Καμιά ιδέα για φθηνά εισητήρια και ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο; θα προτιμούσα προορισμό Σαλόνικα αλλά και Αθήνα να κάνουμε και την βόλτα μας δεν με χαλάει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

 

Μόνο χειραποσκευή! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λέω να έρθω Ελλάδα τον Αύγουστο. Καμιά ιδέα για φθηνά εισητήρια και ενοικιαζόμενο αυτοκίνητο; θα προτιμούσα προορισμό Σαλόνικα αλλά και Αθήνα να κάνουμε και την βόλτα μας δεν με χαλάει.

 

Τι άλλο εκτός απο χαλκιδικάρα δηλαδή ρε πασά μου; Τι Αθήνα αυγουστιάτικα;

Αυτοκίνητο νομίζω το λιγότερο που μπορείς να κλείσεις είναι 25-30 ευρώ και όσο για δωμάτια λογικά αν κλείσεις απο νωρις θα βρείς τζάμπα. Αν θές έχω μια φίλη καλλιθέα να σε κανονίσει, αν και για δεύτερο πόδι σε βλέπω.

 

@leonidas μόνο χειραποσκευή εκτός αν έχεις πληρώσει έξτρα για βαλίτσα η οποία είναι μέχρι 20 κιλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου θυμίσει κάποιος σας παρακαλώ, τι ισχύει για πτήση με Easyjet?

 

Με το εισιτήριο, δικαιούμαι 1 βαλίτσα έως 20 κιλά και 1 χειραποσκευή;;

 

Μόνο χειραποσκευή! 

 

@leonidas μόνο χειραποσκευή εκτός αν έχεις πληρώσει έξτρα για βαλίτσα η οποία είναι μέχρι 20 κιλά.

 

Εν αντιθεση με την Ryanair που εχει περιορισμο βαρους στην χειραποσκευη 10 κιλα. Στην Easyjet δεν εχει περιορισμου βαρους οποτε μπορεις να βαλεις οσο περισσοτερα μπορεις, αν φυσικα χωρανε στην χειραποσκευη λογω διαστασεων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Θελω να βγαλω καρτα μιλιων στην Λουφθανσα ή Aegean. Τελος παντων, συμπληρωνω την αιτηση και μου στελνουν την καρτα; Τι γινεται;

 

Πως μετριουνται τα μιλια κλπ εχω διαβασει. Αλλα πως την παιρνω δε ξερω..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια! Θελω να βγαλω καρτα μιλιων στην Λουφθανσα ή Aegean. Τελος παντων, συμπληρωνω την αιτηση και μου στελνουν την καρτα; Τι γινεται;

 

Πως μετριουνται τα μιλια κλπ εχω διαβασει. Αλλα πως την παιρνω δε ξερω..!

Για αρχή, ξέχνα τη Lufthansa. Aegean και ξερό ψωμί! Ανεβαίνεις επίπεδα πολύ πιο εύκολα και, αν τυχόν καταφέρεις και γίνεις χρυσό μέλος μια χρονιά, παραμένεις χρυσό μέλος για πάντα και έχεις όλα τα προνόμια σε όλες τις εταιρείες της Star Alliance. Ενώ στη Lufthansa πρέπει να πετάς συνέχεια.

 

Λοιπόν, συμπληρώνεις online αίτηση στην Aegean και σου στέλνουν με email μια εικονική κάρτα. Την τυπώνεις και χρησιμοποιείς αυτή μέχρι να μαζέψεις 4000 μίλια σε διάστημα 12 μηνών. Αν το καταφέρεις αυτό, θα σου στείλουν με ταχυδρομείο μια μπλε κάρτα κανονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβγαλα στην aegean τελικα..!

 

Κατι αλλο. Μιας και εχω να παω 4 χρονια στη Γερμανια, ξερετε κανενα app κλπ για τα βασικα; Γιατι δε θυμαμαι τιποτα; Αλλα να λεει και πως διαβαζονται :Ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κάρτα μιλίων της Aegean και πρόσφατα έκανα μια κράτηση με Turkish Airlines από Θεσσαλονίκη-Κωνσταντινούπολη-Βαρσοβία. Κατά την κράτηση δεν έβαλα κάπου τον αριθμό της κάρτας. Μπορώ να πάρω τα μίλια με επίδειξη της κάρτας κάτα το τσεκ-ιν ε;

 

Για αρχή, ξέχνα τη Lufthansa. Aegean και ξερό ψωμί! Ανεβαίνεις επίπεδα πολύ πιο εύκολα και, αν τυχόν καταφέρεις και γίνεις χρυσό μέλος μια χρονιά, παραμένεις χρυσό μέλος για πάντα και έχεις όλα τα προνόμια σε όλες τις εταιρείες της Star Alliance. Ενώ στη Lufthansa πρέπει να πετάς συνέχεια.

 

Λοιπόν, συμπληρώνεις online αίτηση στην Aegean και σου στέλνουν με email μια εικονική κάρτα. Την τυπώνεις και χρησιμοποιείς αυτή μέχρι να μαζέψεις 4000 μίλια σε διάστημα 12 μηνών. Αν το καταφέρεις αυτό, θα σου στείλουν με ταχυδρομείο μια μπλε κάρτα κανονική.

 

Φίλιππε μετά την μπλε πώς πάνε τα επίπεδα και πώς ανεβαίνεις; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω κάρτα μιλίων της Aegean και πρόσφατα έκανα μια κράτηση με Turkish Airlines από Θεσσαλονίκη-Κωνσταντινούπολη-Βαρσοβία. Κατά την κράτηση δεν έβαλα κάπου τον αριθμό της κάρτας. Μπορώ να πάρω τα μίλια με επίδειξη της κάρτας κάτα το τσεκ-ιν ε;

 

 

Φίλιππε μετά την μπλε πώς πάνε τα επίπεδα και πώς ανεβαίνεις; 

Τον αριθμό της κάρτας μιλίων σου μπορείς να τον δώσεις είτε όταν κάνεις web check-in, είτε όταν κάνεις ckeck-in στο αεροδρόμιο ή και να ζητήσεις εκ των υστέρων τα μίλια σου μέσω του site της Aegean αν για κάποιο λόγο το ξεχάσεις.

 

Μετά την μπλε έχει μόνο ένα επίπεδο ακόμα, το χρυσό. Χρειάζεται όμως να πάρεις 16 χιλιάδες μίλια επιπλέον μέσα σε έναν χρόνο. Όσα μίλια παίρνεις μένουν για πάντα στον λογαριασμό σου αν μιλάμε για εξαργύρωσή τους, αλλά για να ανέβεις επίπεδο μετράνε μόνο για 12 μήνες. Αν λοιπόν μέσα σε 12 μήνες τα μαζέψεις (μπορεί να είναι από Ιούλιο σε Ιούλιο, δεν μιλάμε για ημερολογιακό έτος), γίνεσαι χρυσός και περνάς ζωή και κότα. Είναι πολλά τα μίλια βέβαια, αλλά αν μια χρονιά τύχει να ταξιδέψεις πολύ για κάποιο λόγο, αξίζει να μελετάς εκ των προτέρων αν θα πάρεις μίλια και πόσα. Πρόσφατα γνωστός μου πλήρωε 60 ευρώ παραπάνω για υπερατλαντικό εισιτήριο, μόνο και μόνο γιατί ο ναύλος αυτός του έδινε περισσότερα μίλια. Γενικά δεν αξίζει να το κάνεις αυτό, αλλά αυτός έγινε χρυσό μέλος με αυτά και για μια ζωή θα έχει έξτρα αποσκευές, δικαίωμα να μπαίνεις στα business lounge, προτεραιότητα στα check-in κτλ κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...