Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρε κρις ρωτάς στην αρχή τι παίζει σε χρήματα με διαμονή.Και μετά γράφεις οτι θα μείνεις σε σπίτι.

 

Τέσπα πήγαινε να δεις τον δικό σου στην Ολλανδία εφόσον έχεις βρεί και σχετικά φτηνά εισιτήρια.Αν μπορείς μείνε και λίγο παραπάνω 

όχι μόνο μια νύχτα.

 

Θα μεινω σε σπιτι στη Κολωνια!! Το λεω απο πανω :Ρ

 

Θα κατσω 10 μερες εκει! Απλα επειδη ειναι διπλα και φθηνα η ολλανδια με το λεωφ ειπαμε μπας και παμε εκει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ok δίκιο έχεις με το φτωχό μου το μυαλό που να ...!

 

Επιπλέον τώρα ορθιο ....πτώμα είμαι.

 

Πάντως στη Κολωνία  έχεις τη δυνατότητα να περάσεις πολύ καλά.

 

Καλή διασκέδαση και γιατί όχι.Αμα θέλετε πηγαίνετε για να ξεδώσετε στο Αμστερνταμ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παιδια καποια προταση για καλοκαιρινες διακοπες με την οικογενεια? επειδη ενα μελος ειναι μονο μερικων μηνων πρεπει ναμαστε μαξιμουμ 3 ωρες μακρυα απο αθηνα και οδικως μονο.οχι βαπορια δηλαδη.

ψαχνω ενα γραφικο μερος με ωραια αμουδερη θαλασσα κ παραλια με ταβερνακια,καμια καφετερια...

ριχτε καμια ιδεα.θενξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια καποια προταση για καλοκαιρινες διακοπες με την οικογενεια? επειδη ενα μελος ειναι μονο μερικων μηνων πρεπει ναμαστε μαξιμουμ 3 ωρες μακρυα απο αθηνα και οδικως μονο.οχι βαπορια δηλαδη.

ψαχνω ενα γραφικο μερος με ωραια αμουδερη θαλασσα κ παραλια με ταβερνακια,καμια καφετερια...

ριχτε καμια ιδεα.θενξ

 

Ναυπλιο! Μολις 1.15 με το αμαξι και πολυ ομορφα, και κοντα στην Αθηνα, και ωραιες ψαροταβερνες και εχει πολυ καλα πραγματα. Βεβαια δεν ειναι για πολλες μερες..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έρθει μια φίλη μου αρχές Απριλίου Αθήνα και θα ήθελα να μου προτείνετε κοντινές εκδρομές που μπορούμε να πάμε αυθημερόν με μηχανή.

 

Σίγουρα έχω βάλει στο πρόγραμμα Σαλαμίνα - Αίγινα. Υπάρχει κάποιο άλλο νησί αρκετά κοντά που να πάμε και να έρθουμε την ίδια ημέρα; Πόσα περίπου θα στοιχίσουν τα εισιτήρια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα έρθει μια φίλη μου αρχές Απριλίου Αθήνα και θα ήθελα να μου προτείνετε κοντινές εκδρομές που μπορούμε να πάμε αυθημερόν με μηχανή.

 

Σίγουρα έχω βάλει στο πρόγραμμα Σαλαμίνα - Αίγινα. Υπάρχει κάποιο άλλο νησί αρκετά κοντά που να πάμε και να έρθουμε την ίδια ημέρα; Πόσα περίπου θα στοιχίσουν τα εισιτήρια;

 

Οπως ειπα και απο πανω (αλλα οχι με μηχανη) αξιζει και το Αθηνα-Ναυπλιο ανετα. Το ειχα κανει με φιλο μου 55 λεπτα και ειναι και πολυ καλος ο δρομος. Οπως και Επιδαυρο μπορεις να πας, Χαλκιδα ειναι κοντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπίζω  να μην έχει κανείς στην κατοχή του εισιτήρια της Armavia...

 

Αν ναι, την πάτησε! Θα αναγκαστεί να αγοράσει τελευταία στιγμή με άλλη εταιρεία και να δούμε αν και πότε θα πάρει πίσω τα χρήματα του...

 

Link.png Site: http://www.flydeals.gr/%cf%84%ce%ad%ce%bb%ce%bf%cf%82-%ce%b5%cf%80%ce%bf%cf%87%ce%ae%cf%82-armavia/">http://www.flydeals.gr/τέλος-εποχής-armavia/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αλλαγή πλάνων και πάλι :)

 

Επειδή το μακροπρόθεσμο travel plan δεν βλέπω να μου πηγαίνει (είναι τόσες πολλές οι ημερομηνίες/επιλογές κλπ που χάνω την μπάλα), σκέφτηκα να κοιτάζω για το πολύ κοντινό μέλλον, μιλάμε για τις επόμενες 10-15 μέρες..

 

Πιθανοί προορισμοί που μπορώ να σκεφτώ αυτήν την στιγμή είναι:

- Ρώμη

- Άμστερνταμ

- Παρίσι

- Βαρκελώνη

- Πράγα

 

Για αεροπορικά βάζω στο airtickets (το αναφέρω μήπως δεν βγάζει από όλες τις εταιρίες εκεί)..

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω, είναι αν για κάποιους από τους προορισμούς που αναφέρω, είναι "καλύτερη" εποχή να πας τώρα.. Τόσο από πλευράς καιρού, από πλευράς εισητηρίων (αν δηλαδή υπάρχει άλλη εποχή που να έχει φθηνότερα εισητήρια), και αν για κάποιους αυτούς τους προορισμούς προτίνεται ένας "μαξιμουμ" αριθμός ημερών.. Πχ φίλος μου που πήγε Βαρκελώνη, μου είπε πως σε 3 μέρες την γυρίζεις όλη, αν πας περισσότερες μέρες μπορεί και να βαρεθείς..

 

Φυσικά καλοδεχούμενες και άλλες προτάσεις για το προσεχές διάστημα..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@sadako 

 

Εγω για Γερμανια βρηκα μεσω του http://www.edreams.com τα τικετς που δε μου βγαζανε οι ελληνικες αιρτικετς κλπ.

 

Τσεκαρε να φυγεις απο Αραξο με 19€ για Μιλανο και απο εκει να πας με Easyjet μετα απο 2 μερςε και σε αλλους προορισμους. Η Easyjet εχει αρκετα οικονομικες προσφορες για τικετς. Επισης δες και μεσω του http://www.eurolines.com/en/ οπου πας και επιλεγεις την χωρα και σε στελνει αυτοματα στα λεωφορεια της χωρας. Ετσι εκλεισα απο Κολωνια για Αμστερνταμ 48€ πηγαινε ελα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αδερφή μου ζει στη Νορβηγία (Τροντχάιμ για τους ποδοσφαιρόφιλους) κι έχει ένα blog με φωτογραφίες που βγάζει εκεί, αλλά και στις γύρω χώρες που ταξιδεύει. Περιέχει πολλές εικόνες και πολλές περιγραφές από τη γύρω περιοχή, όμως είναι στ αγγλικά... :wacko:

Αν θέλετε να δείτε εικόνες από εκεί, πατήστε εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, αλλαγή πλάνων και πάλι :)

 

Επειδή το μακροπρόθεσμο travel plan δεν βλέπω να μου πηγαίνει (είναι τόσες πολλές οι ημερομηνίες/επιλογές κλπ που χάνω την μπάλα), σκέφτηκα να κοιτάζω για το πολύ κοντινό μέλλον, μιλάμε για τις επόμενες 10-15 μέρες..

 

Πιθανοί προορισμοί που μπορώ να σκεφτώ αυτήν την στιγμή είναι:

- Ρώμη

- Άμστερνταμ

- Παρίσι

- Βαρκελώνη

- Πράγα

 

Για αεροπορικά βάζω στο airtickets (το αναφέρω μήπως δεν βγάζει από όλες τις εταιρίες εκεί)..

 

Αυτό που ήθελα να ρωτήσω, είναι αν για κάποιους από τους προορισμούς που αναφέρω, είναι "καλύτερη" εποχή να πας τώρα.. Τόσο από πλευράς καιρού, από πλευράς εισητηρίων (αν δηλαδή υπάρχει άλλη εποχή που να έχει φθηνότερα εισητήρια), και αν για κάποιους αυτούς τους προορισμούς προτίνεται ένας "μαξιμουμ" αριθμός ημερών.. Πχ φίλος μου που πήγε Βαρκελώνη, μου είπε πως σε 3 μέρες την γυρίζεις όλη, αν πας περισσότερες μέρες μπορεί και να βαρεθείς..

 

Φυσικά καλοδεχούμενες και άλλες προτάσεις για το προσεχές διάστημα..

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά :)

Γελαω με τη Βαρκελωνη που την γυριζεις σε 3 μερες ολη

Μηπως ο φιλος σου γουσταρει μονο μπαλα και μετα το ματς της Μπαρτσελονα εχασε το ενδιαφερον?

3 μερες εκανα την 1η φορα Βαρκελωνη που ημουν και πιτσιρικας και ειχα λιγοτερα ενδιαφεροντα

 

Ρωμη-Βαρκελωνη θελουν περιπου 5 φουλ μερες

Τον προφανη προορισμο δεν βλεπω...Λονδινακι. Και off season, και καιρος για περπατημα που ειναι must, μπορει να σου κανει σιγα σιγα, και απολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρώμη θες κανα 2 μερες. Στο κολοσσαιο παιζει να βρεις μεγαλη ουρα να μπεις μεσα. Αν και πιστευω πως η φωτο απεξω φτάνει. εγω είχα παει 15αυγουστο κύριος. ψυχή στο δρόμο μονο γιαπωνέζοι  B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...