Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βρήκα για Αθηνα-Φρανκφούρτη 7/5 και επιστροφή 20/5 Φρανκφούρτη-Αθήνα μεσω του site της Lufthansa στα 370€.

 

Κοιταξα στο bahn εδω και δεν καταλαβα και πολλα: http://www.bahn.com/i/view/GBR/en/prices/germany/rail_and_fly.shtml

 

Με ενδιαφερει οταν θα φτασω Φρανκφουρτη να παω με το τρένο Βρεμη και την ημερα που ειναι η επιστροφη να παω με το τρενο απο εκει που θα ειμαι Φρανκφουρτη για να φυγω.

 

Με βαση αυτο που μου ειπες με το Rail & Fly ειναι δωρεαν τα εισητιρια του τρενου που θελω η οχι??

 

Τα φωτα σου φιλε γιατι πρεπει να τα κλεισω οσο πιο αμεσα και οικονομικα γινεται :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αρα θες να πας στη Βρεμη σωστα; Και οχι στη Κολονια. Αμα θες να πας Βρεμη απεκλεισε εντελως την Φρανκφουρτη γιατι ειναι μακρια.

 

Συγγνωμη ψαχνεις απο τωρα για τον επομενο Μαιο; Σε ενα χρονο δηλαδη; 

 

Εχει παρομοιο και η German Wings http://www.germanwings.com/en/Top-Offers/Train-tickets.htm

 

Απευθειας πτηση για Βρεμη δε βρηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι στο πήγαινε θελω να παω Βρέμη και στο γυρισμο να γυρισω από Κολονία ή Ντίσελντορφ.

 

Εχω βρει με τη tui τα πιο φτηνα αλλα δεν βολευει με τιποτα η επιστροφη γιατι ειναι 6 το πρωι απο κολονια...

Ενω στο πηγαινε φτανω κολονια και παιρνω το τρενο και παω βρεμη με 40€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχεις τσεκαρει και ημερομηνιες +-1 ή δε μπορεις καθολου; 

 

Το αεροδρομιο της Κολονιας να εχεις υποψιν οτι ειναι μακρια απο τη πολη και ειδικα αν φυγεις 6 το πρωι θα πρεπει να φυγεις με το νυχτερινο τρενο απο τη πολη για αεροδρομιο γυρω στις 2 και κατι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι ότι στο πήγαινε θελω να παω Βρέμη και στο γυρισμο να γυρισω από Κολονία ή Ντίσελντορφ.

 

Εχω βρει με τη tui τα πιο φτηνα αλλα δεν βολευει με τιποτα η επιστροφη γιατι ειναι 6 το πρωι απο κολονια...

Ενω στο πηγαινε φτανω κολονια και παιρνω το τρενο και παω βρεμη με 40€.

 

Ισως θα ήταν καλύτερα να κλείσεις άφιξη κατευθείαν Βρέμη και αναχώρηση από Κολονία ή Düsseldorf, ακόμα και από διαφορετικές σελίδες/εταιρίες αν δε βρεις από την ίδια, ώστε να αποφύγεις το επιπλέον ταξίδι με το τρένο που είναι και ακριβό.

Επίσης έχε υπόψιν σου και το αεροδρόμιο του Dortmund που είναι σχετικά κοντά στις τελευταίες 2 πόλεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος Βολιωτης για προτασεις φαγητου;

Θα βρισκομαι στο Βολο τον Ιουλιο.

Περα απο Rainbow και τα κλασικα τσιπουραδικα μπροστα στο λιμανι (δεν πινω τσιπουρο),  εχετε να προτεινετε κανενα καλο (στη γευση και στην τσεπη) εστιατοριο εντος Βολου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΜΠΑΧΑΡΙΚΟ Δημητριάδος 186

Η ΚΟΥΠΑ ΤΟΥ ΠΑΝΤΕΛΗ Δημάρχου Γεωργιάδου 156

Πλαγίως Κονταράτου & Σκύρου

Χαλιαμπάλιας Κονταράτου 8

Σου εγραψα για εστιατορια, οχι οπως rainbow ομως

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχει καποιος που να εχει παει προσφατα USA να μου πει ποσο καιρο θελει περιπου για να βγει αυτη η ETSA (που ειναι ουσιαστικα η αδεια αντι για βιζα)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

υπαρχει καποιος που να εχει παει προσφατα USA να μου πει ποσο καιρο θελει περιπου για να βγει αυτη η ETSA (που ειναι ουσιαστικα η αδεια αντι για βιζα)...

χωρις να ειμαι σιγουρος νομιζω την κανεις ηλεκτρονικα τις τελευταιες μερες πριν το ταξιδι (72 ωρες πριν)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ομόνοια και μεταξουργείο είναι φθηνά και βολικά λόγω μετρό

Τώρα το "ασφαλή περιοχή" είναι υποκειμενικό, δεν πιστεύω να έχεις κάποιο πρόβλημα πάντως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...