Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Λεπόν. Σκέφτομαι ΑΝ καταφέρω να μαζέψω χρήμα εδώ στη ξενιτιά μέχρι τον σεπτέμβρη που φεύγω να κάνω ένα ταξίδι (μάλλον μόνος, λογικά θα πείτε δεν είναι ασφαλές) στην Ν.Α Ασία κάπου Οκτώβρη-Νοέμβρη και για ΌΣΟ περισσότερο μπορώ (ανάλογα τα χρήματα). Ακούω προτάσεις, όσον αφορά αεροπορικά, τον τρόπο της μετακίνησής μου στις διάφορες χώρες, διαμονές τι να προσέξω κλπ κλπ κλπ. (ναι, ψάχνω τζάμπα τουρ. πράκτορα φάση :P ) Θενξ ιν αντβάνς!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γράψου σε κανά σάιτ τύπου holiday pirates και περίμενε κάποια προσφορά για αεροπορικά για εκεί. Την προηγούμενη εβδομάδα είχε συνέχεια πχ για Μαλαισία με 500 ευρώ από Άμστερνταμ. Μετά είναι πολύ φτηνα τα εισιτήρια εκεί αλλά και γενικά το κόστος. Δες και για couchsurfing για να βρεις ντόπιους να σου δείξουν τα μέρη ή να γνωρίσεις άλλους ταξιδιώτες που θα βρίσκονται στην περιοχή

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παει κανεις Σαντορίνη να μου πει ποιες παραλίες αξίζει να πάω για μπάνιο (με λεωφορείο ΚΤΕΛ - δεν θα εχω αυτοκίνητο στο νησί );

 

Είχα πάει το 2009. Γενικά οι παραλίες στη Σαντορίνη δεν λέν και πολλά. Η μοναδική παραλία που είχα ευχαριστηθεί μπάνιο, ήταν η κόκκινη παραλία. Και το Καμάρι κάτι έλεγε, αλλά όχι και πάρα πολλά. Τις περισσότερες φορες τη βγάλαμε στην πισίνα. Για μετακινήσεις με λεωφορεία δεν ξέρω να σου πω γιατί εμείς είχαμε νοικιάσει μηχανάκι και μας είχε σώσει. Καλά να περάσεις στη Σαντορίνη. Είναι ένα πανέμορφο νησί (ίσως το πιο όμορφο που έχω επισκευθεί) και σε ζηλεύω απίστευτα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παει κανεις Σαντορίνη να μου πει ποιες παραλίες αξίζει να πάω για μπάνιο (με λεωφορείο ΚΤΕΛ - δεν θα εχω αυτοκίνητο στο νησί );

 

Eγω πήγα το 2011. Δεν ειμαι δύσκολος τύπος αλλά πραγματικά δεν μου άρεσε καμία παραλία. Η κόκκινη που λέει ο kalogeros είναι ωραία ίσως να την δεις, αλλα σαν θάλασσα δεν λέει τίποτα απολύτως. Γενικά διάλεξε μέρος για διαμονή με πισίνα για να κάνεις και κανενα μπάνιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα φύκι φύκι :D

 

 

Ρε, τι ακριβώς έχουν οι παραλίες στη σαντορίνη και δεν σας αρέσαν;

 

Αν έχεις μεγαλώσει στις παραλίες της Χαλκιδικής, οι παραλίες της Σαντορίνης δεν σου κάνουν καν αίσθηση να πατήσεις το πόδι σου. Και να ξέρεις, σαν τη Χαλκιδική δεν έχει. :ph34r:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάει σε πολλές της Χαλκιδικής αλλά σαν την Χαλκιδική σίγουρα έχει, ίσως και καλύτερες. Άσχετα αν είσαι εσύ συναισθηματικά και νοσταλγικά δεμένος με δαύτες

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω πάει σε πολλές της Χαλκιδικής αλλά σαν την Χαλκιδική σίγουρα έχει, ίσως και καλύτερες. Άσχετα αν είσαι εσύ συναισθηματικά και νοσταλγικά δεμένος με δαύτες

 

Που ακριβως πηγες;;

 

Δεν ειναι τυχαιο το ρητο " Σαν την Χαλκιδικη δεν εχει..."

 

Εννοειται οτι και αλλου εχει ωραιες παραλιες, αλλα Σαντορινη ειναι πολυ μουφα! Κρυα νερα, με πετρα και φυκι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασα φύκι φύκι :D

 

 

Ρε, τι ακριβώς έχουν οι παραλίες στη σαντορίνη και δεν σας αρέσαν;

 

Πολύ απλά...δεν έχει παραλίες..αμμουδιά κ.λπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...