Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επειδη θα παω Σκιαθο τον Αυγουστο και δεν θα παρω το αμαξι γιατι δεν συμφερει ξερει κανεις ποσο περιπου παει να νοικιασεις μια γουρουνα (50cc) για 4 μερες?

 

Edit:

Επισης οποιαδηποτε προταση για φαγητο, παραλιες, μαγαζια κτλ ειναι ευπροσδεκτη

Επεξ/σία από Caiden
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για μηχανάκι είναι απο 12 ευρώ για τα 50cc και 15-17 τα 125-200...

Λογικά οι τιμές για τις γουρούνες θα κυμαίνονται κανα 20-23ευρώ...

Γνώμη μου είναι να πάρεις ένα 200αυτόματο και πας παντού και ποιο γρήγορα και ασφαλές απο γουρούνα.

Φαγητά στη Παπαδιαμάντη απο πιτόγυρα-κρέπες κτλ όλα είναι καλά...

Ασχετο αλλά να κάνεις το γύρο του νησιού με καίκι και να πας μονοήμερη στο απέναντι νησί της Τσουγκριάς!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διαβάζοντας παλαιότερα posts περί Μήλου είδα ότι ένα ερώτημα έμεινε αναπάντητο: Το μηχανάκι παλεύεται; Τι κατάστασης δρόμους έχει το νησί; Πχ από προηγούμενες εμπειρίες έχω να πω ότι η Σίφνος είχε άριστους και η Σέριφος χείριστους.

νομίζω ότι μια χαρά δρόμους έχουν τα νησιά μας. τουλάχιστον αυτά που αναφέρθηκαν. Σέριφο πήγα πέρυσι το καλοκαίρι και οι παραλίες ήταν προσβάσιμες από άσφαλτο. Γενικώς Σέριφο ψηφίζω με χίλια, γιατί είναι πανέμορφη κλασική κυκλαδίτσα, όμως δε μαζεύει κόσμο και έτσι χαίρεσαι τις υπέροχες παραλίες της. Και δέντρα πάνω σε όλες τις παραλίες, τι σου λέει; :)  Ούτε στη Μήλο υπήρχε πρόβλημα με τους δρόμους πάντως. Προσπαθώ να σκεφτώ νησί με χωματόδρομους και δε μου έρχεται τίποτα. Από τα τουριστικά εννοείται.

 

Παιδια θελω να παω με την κοπελλα μου διακοπες 4-5 μερουλες σε κοντινο νησι με ομορφες παραλιες για αραγμα και οχι πολλη οδηγηση!

 

Σκεφτομαι Σιφνο ή Σκοπελο!Καμμια αλλη προταση?!Τελη Ιουλιου λεμε!

Σίφνο δεν προτείνω. Έχει κυριολεκτικά 5 παραλίες πηγμένες στον κόσμο και είναι πανάκριβη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια.

 

Λεμε με την παρεα (3 ατομα) να παμε Λευκαδα. Το εχουμε σκεφτει ως εξης: εξορμησεις σε διαφορες παραλιες την ημερα με αυτοκινητο αλλα να μην μετακινουμαστε τα βραδια για διασκεδαση παλι με αυτοκινητο για να μην δεσμευεται ο μοναδικος οδηγος της παρεας απο αλκοολ. Οποτε θελουμε την περιοχη με την περισσοτερη κινηση για να κλεισουμε το καταλυμα και σκεφτομαστε ως τετοια την πολη της Λευκαδας. Εχω ακουσει βεβαια οτι εχει κινηση και το Νυδρι αλλα δεν ειμαι σιγουρος.

 

Θα ηθελα οποιος γνωριζει να μου πει γενικοτερες πληροφοριες-εντυπωσεις για το νησι καθως και να με βοηθησει στον παραπανω προβληματισμο!

 

Ευχαριστω εκ των προτερων και καλες διακοπες σε ολους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@SkiLopSaRo 

 

Το Νυδρι ενταξει. Ναι μεν εχει κοσμο αλλα τα τελευταια 2 χρονια εχει πεσει σε σχεση με οτι γιινοταν παλια. Εγω μενω Νικιανα σε φιλο μου. Με αμαξι καθε βραδυ κεντρο που γινεται χαμος. Και πρωινα παραλιες κλπ. Χρειαζεσαι αμαξι υποχρεωτικα. Κατα προτιμηση δειτε να μεινετε καπου κοντα στο κεντρο τοτε. Αν και θα σας ελεγα και πιο εξω αφου εχετε το αμαξι. Οι δρομοι δεν ειναι και οι καλυτεροι να ξερετε...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Cris41

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου.

 

Εχουμε κλεισει στο κεντρο, στην πολη της Λευκαδας οποτε ειμαστε καλυμμενοι απο θεμα διασκεδασης οσο και απο θεμα παραλιων με το αυτοκινητο.

Τωρα, οσον αφορα τους δρομους, με προσοχη και πιστευω θα ειμαστε ενταξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την σειρά μου να ρωτήσω καμία πληροφορία για Σύρο ( θα πάω με την κοπέλα μου ) λέω για 4-5 μέρες για πείτε τι πρέπει να δω και κυρίως που να φάω φθηνά και καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτείνετε μέρη για 2άτομα στην ευρύτερη περιοχή της Πάτρας/Πελοποννήσου για 3-4 μέρες...

 

Thanx!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ άκρη δεν βγάζω (women =p), θα είναι Πρέβεζα αυτές τις ημέρες και θα την βρω μάλλον Πάτρα από εβδομάδα, έχουμε πει για Λευκάδα, Φοινικούντα, Καρδαμύλη και #my_brain_hurts_i_need_a_brain_doctor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.

Θέλω ένα σ/κ να πάω προς Ύδρα - Πόρο - Σπέτσες κτλ

ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΗ προϋπόθεση διαμονής το ελεύθερο κάμπινγκ.

Ξέρουμε μέρη εκεί κοντά που θα μπορούσαμε να κάνουμε ελεύθερο χωρίς να μας κυνηγάνε αστυνομίες / κάτοικοι καιγωδενξέρωτι;

Έχει πάει κανείς σας;

Προτάσεις;

Μιλάμε πάντα για το νότιο κομμάτι της Αργολίδος,σε μια λογική περίμετρο.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε ναι, ειδικά μέχρι και λίγο πριν τη Ναύπακτο έχει πραγματικά πολλές στροφές, όπως φαίνεται κι απ τον χάρτη... Τουλάχιστον είναι πιο ωραία σα διαδρομή από τη Κορίνθου-Πατρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...