Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Θέλω πολύ πράσινο για περιπάτους/εξορμήσεις και ίσως και βουνό εντός Ελλάδος.Ιδέες?Προφανώς αποκλείονται νησιά εκτός των Ιώνιων. 

 

 

ελα κερκυρα

Ανετα Κερκυρα εχει αυτα που θελεις! Και γενικα ειναι γαματο νησι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators

Απο το μιλανο στο σταθμο των τραινων παω πιο ευκολα στην μαλπενσα η στο μπεργκαμο?

Malpensa

 

Ειναι 1 ωρα ακριβως αν θυμαμαι καλα. Εχεις επιλογη ειτε λεωφορειο ειτε τραινο που σε βγαζει ακριβως μεσα στο αεροδρομιο. Πανω κατω ιδια ωρα κανει, προσωπικα θα επελεγα τραινο αν ειναι καλοκαιρι γιατι αν τυχεις σε καμια κινηση δε βγαινεις ουτε σε μια μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Malpensa

 

Ειναι 1 ωρα ακριβως αν θυμαμαι καλα. Εχεις επιλογη ειτε λεωφορειο ειτε τραινο που σε βγαζει ακριβως μεσα στο αεροδρομιο. Πανω κατω ιδια ωρα κανει, προσωπικα θα επελεγα τραινο αν ειναι καλοκαιρι γιατι αν τυχεις σε καμια κινηση δε βγαινεις ουτε σε μια μερα.

 

Ωραια ευχαριστω πολυ. Μηπως ξερεις να μου πεις πως παιρνω το τραινο απο το σταθμο του τραινου στο κεντρο του μιλανου για το αεροδρομιο μαλπενσα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω πολύ πράσινο για περιπάτους/εξορμήσεις και ίσως και βουνό εντός Ελλάδος.Ιδέες?Προφανώς αποκλείονται νησιά εκτός των Ιώνιων.

Σαμοθράκη να σου φύγει η μαγκιά

Σου πέφτει λίγο μακριά όμως :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαμοθράκη να σου φύγει η μαγκιά

Σου πέφτει λίγο μακριά όμως :/

Έχω πάει.Ήταν καλά αλλά  περίμενα περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ωραια ευχαριστω πολυ. Μηπως ξερεις να μου πεις πως παιρνω το τραινο απο το σταθμο του τραινου στο κεντρο του μιλανου για το αεροδρομιο μαλπενσα?

Μισο λεπτακι, εισαι στο Stazione Centrale (στον κεντρικο σταθμο). Θα πας στο μεγαλο κτηριο που ειναι ο σταθμος και θα παρεις το Malpensa Express http://www.malpensaexpress.it/en/

Το κεντρο του Μilano ειναι το Duomo. Αν εισαι εκει θα πρεπει να πας στον Stazione Centrale (ή τελος παντων σε καποιον σταθμο του express, απλα εγω παντα εμενα στον Stazione Centrale για πιο οικονομικα και ευκολη προσβαση).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτακι, εισαι στο Stazione Centrale (στον κεντρικο σταθμο). Θα πας στο μεγαλο κτηριο που ειναι ο σταθμος και θα παρεις το Malpensa Express http://www.malpensaexpress.it/en/

Το κεντρο του Μilano ειναι το Duomo. Αν εισαι εκει θα πρεπει να πας στον Stazione Centrale (ή τελος παντων σε καποιον σταθμο του express, απλα εγω παντα εμενα στον Stazione Centrale για πιο οικονομικα και ευκολη προσβαση).

 

Wait θα ερχομαι απο γενευη με τραινο το οποιο με αφηνει στο milano centrale. Ειναι αυτος ο κεντρικος σταθμος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Wait θα ερχομαι απο γενευη με τραινο το οποιο με αφηνει στο milano centrale. Ειναι αυτος ο κεντρικος σταθμος?

Yup ακριβως :) Θα μεινεις στο Μιλανο ή απλα θα φυγεις κατευθειαν? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γειά σας!!!! θα ήθελα να ρωτησω γνώμες για Ζακυνθο! Και επειδή δεν υπάρχει αμάξι.. οποιος γνωρίζει ας μας πει, αν είναι ευκολες οι μετακινησεις  με κτελ ή ποδηλατο ! Επίσης , εναλλακτικές ιδέες και προτάσεις;; (Περα απο Ναυαγιο κλπ κλπ ) !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σκέφτομαστε με τη. Κοπέλα μου για Πάργα φετος το καλοκαίρι μετά τις 15 ΑΑυγούστου. έχει κανένας να προτείνει τπτ οικονομικό για ενοικιαζόμενα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...