Προς το περιεχόμενο

Διακοπές, ταξίδια, εκδρομές


paschalia

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλικάρια σκέφτομαι (λόγω καιρού) να πάω 8/9 μέχρι 14/9 Χανιά ξέρει κανείς κανένα φτηνό μαγαζί για ενοικίαση scooter 200cc ;
Απο όσα έχω βρει στο internet βγαίνει ποιο φτηνά η ενοικίαση αμαξιού απο scooter  :whistle:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 8,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο Φλοισβο με σταθμους Αιγινα , Πορο , Υδρα

 

Βλεπω τιμες απο 50 ευρω με φαγητο μεσα στο πλοιο και μαλιστα και ζωντανη μουσικη.

 

Υπαρχουν κρυφες χρεωσεις εκτος οτι εξοδα γινουν στα νησια ?

 

Εχει καποιος να προτεινει καποια εταιρια ?

 

Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τιμιο φαίνεται

 

Δεν βλέπω καμία έξτρα χρέωση

 

Εκτός βέβαια αν θέλεις να κάνεις Βόλτα με άμαξα σε κάποιο νησακι,να σε πάνε εκεινη μαρίνα φλοισβου κτλπ

 

Κατά τ αλλά 49€ έτσι σαν βολτουλα σε 3 νησιά καλά είναι.

 

Βέβαια θα ήταν καλό να είχες περισσότερο χρόνο στο κάθε νησί και να σε έφερναν πίσω κατά τις 10:00 το βράδυ άλλα οκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα παει πριν πολλα πολλα χρονια νιοπαντρος αλλα δεν θυμαμαι τιμη .

Πρωτο νησι η Αιγινα και μιας και το στομαχι ειχε αρχησει να...τραβαει εκει που ψαχναμε για τυροπιτα μια μυρωδια μας οδηγησε αν θυμαμαι καλα πισω απο την κρεαταγορα και ειπα τα καλυτερα ουζακια της ζωης μου με τα παρελκομενα βεβαια .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτά είναι!!

 

εγώ γυρισα από πόρο πριν 4 μέρες εκατσα για διακοπές 10 μέρες.

Ωραίο νησάκι αλλά μικρουλι το γυρισα με το αμάξι όλο,πηγα κυριολεκτικά παντού μέσα σε 2 ωριτσες.

 

Πάντως αξίζει να δώσεις νομίζω 49€ το άτομο για μία τέτοια βολτιτσα στα νησιά.

 

Μαλλον θα χτυπησω μία μονοημερη μιας και ένας εκ των 3ων γραφείων πουυ ανέφερες πιο πάνω είναι πελάτης και φίλος μου,μαλιστα πριν 2 μήνες του έφτιαξα το σπιτι που έκανε ανακαίνιση ;) ;) ;)

 

Θα τον ρωτησω τα καθέκαστα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει τιμιο φαίνεται

Δεν βλέπω καμία έξτρα χρέωση

Εκτός βέβαια αν θέλεις να κάνεις Βόλτα με άμαξα σε κάποιο νησακι,να σε πάνε εκεινη μαρίνα φλοισβου κτλπ

Κατά τ αλλά 49€ έτσι σαν βολτουλα σε 3 νησιά καλά είναι.

Βέβαια θα ήταν καλό να είχες περισσότερο χρόνο στο κάθε νησί και να σε έφερναν πίσω κατά τις 10:00 το βράδυ άλλα οκ.

Ερώτηση: υποθέτω ότι σε κάθε νησί απλά σε αφήνουν και κόβεις βόλτες, π.χ. Στην υδρα μένεις περίπου για 2 ώρες, δεν έχει αμάξια, οπότε γυρνάς η με τα πόδια η με τα γαιδουρακια, οπότε οκ. Στο πόρο 50 λεπτά οπότε μια βόλτα κάτι να δεις κτλ οκ. Στην Αίγινα 2 ώρες τι κανείς όμως? έχει παει κανείς να μας πει ??
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε θα πας στην εκκλησιά του νησιού που πάνε όλοι,στην πόλη στα μαγαζια,καμια βόλτα στα σοκάκια κτλπ

 

2 ώρες τρώγονται γρήγορα αν δν έχεις ξαναπάει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την εκδρομη αυτη ( η πιο σωστα μια εξ αυτων) τον Ιουνιο και απο οτι καταλαβαινετε εχω φρεσκες εντυπωσεις (εννοωαυτη την προσφορα απο το regroup με κοστος 50 ευρω)

Οι γενικες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.εχει οντως ζωντανη μουσικη κατα τη διαρκεια της πλευσης, πιο πολυ με τουριστικο προσανατολισμο (συρτακι, opa lessons κτλ ) αλλα εχει πολυ χαβαλε.

απλα αργει να πιασει το πρωτο Νησι (υδρα) και ειναι  λιγο κουραστικο  μεχρι να φτασεις . Μετα ομως εχει συντομες στασεις.

Μικροτερη διαμονη γινεται στον Πορο και μεγαλυτερη στην Αιγινα.Δεν ξερω γιατι αφου ο Πορος μας αρεσε περισσοτερο αλλα ειχαμε μονο 45 λεπτα οποτε ισαπου βγηκαμε και ξαναμπηκαμε. Αιγινα ειχαμε 2 ωρες αν δεν κανω λαθος οποτε προλαβαμε και καφε.Υδρα σιγουρα δεν ειχαμε 2 ωρες (αν δεν κανω λαθος ειχαμε 1 ωρα κια ενα τεταρτο) γιατι και παλι ισα που προλαβαμε να κανουμε μια μικρη βολτα και να ψωνισουμε κατι ψιλα οχι ομως να κατσουμε (αν και θα θελαμε).

 

Δεν εχει κρυφες χρεωσεις. Απλα οτι φας και πιεις μεσα περιμενε "καραβισιες " τιμες. Και στην εισοδο που μπαινεις σε τραβανε φωτο ενας τσολιας και μια Αμαλια τις οποιες και αργοτερα πουλανε οποτε αν δεν ενδιαφερεσαι μην ασχοληθεις.

Το φαι τρωγεται αλλα μην περιμενεις κατι το φοβερο απο αποψη ποικιλιας . Καθαρο ειναι παντως και μπουφες (τρως οσο θελεις).

ΑΠο ηλικιες να περιμενετε γερουσια στην συντριπτικη τους πλειοψηφια και ξενους .Ελληνες λιγοι ως ελαχιστοι ( αν σε καποιον παιζει ρολο αυτο).

Το προσωπικο πολυ φιλικο και εξυπηρετικο.

Σε γενικες γραμμες συστηνεται ανεπιφυλακτα (απο την πλευρα μου). Αν μας δοθει η ευκαιρια του χρονου θα την ξανακανουμε την εκδρομη.

Για οποια αλλη πληροφορια ρωτηστε ελευθερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα την εκδρομη αυτη ( η πιο σωστα μια εξ αυτων) τον Ιουνιο και απο οτι καταλαβαινετε εχω φρεσκες εντυπωσεις (εννοωαυτη την προσφορα απο το regroup με κοστος 50 ευρω)

Οι γενικες εντυπωσεις ειναι πολυ καλες.εχει οντως ζωντανη μουσικη κατα τη διαρκεια της πλευσης, πιο πολυ με τουριστικο προσανατολισμο (συρτακι, opa lessons κτλ ) αλλα εχει πολυ χαβαλε.

απλα αργει να πιασει το πρωτο Νησι (υδρα) και ειναι  λιγο κουραστικο  μεχρι να φτασεις . Μετα ομως εχει συντομες στασεις.

Μικροτερη διαμονη γινεται στον Πορο και μεγαλυτερη στην Αιγινα.Δεν ξερω γιατι αφου ο Πορος μας αρεσε περισσοτερο αλλα ειχαμε μονο 45 λεπτα οποτε ισαπου βγηκαμε και ξαναμπηκαμε. Αιγινα ειχαμε 2 ωρες αν δεν κανω λαθος οποτε προλαβαμε και καφε.Υδρα σιγουρα δεν ειχαμε 2 ωρες (αν δεν κανω λαθος ειχαμε 1 ωρα κια ενα τεταρτο) γιατι και παλι ισα που προλαβαμε να κανουμε μια μικρη βολτα και να ψωνισουμε κατι ψιλα οχι ομως να κατσουμε (αν και θα θελαμε).

 

Δεν εχει κρυφες χρεωσεις. Απλα οτι φας και πιεις μεσα περιμενε "καραβισιες " τιμες. Και στην εισοδο που μπαινεις σε τραβανε φωτο ενας τσολιας και μια Αμαλια τις οποιες και αργοτερα πουλανε οποτε αν δεν ενδιαφερεσαι μην ασχοληθεις.

Το φαι τρωγεται αλλα μην περιμενεις κατι το φοβερο απο αποψη ποικιλιας . Καθαρο ειναι παντως και μπουφες (τρως οσο θελεις).

ΑΠο ηλικιες να περιμενετε γερουσια στην συντριπτικη τους πλειοψηφια και ξενους .Ελληνες λιγοι ως ελαχιστοι ( αν σε καποιον παιζει ρολο αυτο).

Το προσωπικο πολυ φιλικο και εξυπηρετικο.

Σε γενικες γραμμες συστηνεται ανεπιφυλακτα (απο την πλευρα μου). Αν μας δοθει η ευκαιρια του χρονου θα την ξανακανουμε την εκδρομη.

Για οποια αλλη πληροφορια ρωτηστε ελευθερα.

 

 

Ευχαριστω πολυ φιλε μου...Τις ...καραβισιες τιμες τις φανταζομουν. Με το φαγητο νερακι δινουν ???Μια φορα πολυ πολυ παλια που ειχα παει ειχε πιασει πρωτο νησι Αιγινα και μιας και ηταν καπου 10 η ωρα δεν ξεχναω τα ουζακια .

Με ποια εταιρια πηγες ?Αν δεν θελεις να τη γραψεις εδω στειλε μου μηνυμα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφου εμεινα ευχαριστημενος και αρα ουσιαστικα τους κανω (θετικη) διαφημιση μπορω να το πω.

Πηγα με την Υδραικη.

Εμας επιασε πρωτα στην ΥΔρα. Η διαμονη σε καθε νησι ηταν αντιστροφως αναλογη (για εμενα) του ενδιαφεροντος του.

δηλαδη στον Πορο που μας αρεσε πιο πολυ απο ολα και θα θελαμε να εχουμε χρονο για ενα καφε-ποτο εκατσε μονο 40-45 λεπτα.

Με το φαι οχι δεν εδιναν νερο (δωρεαν να υποθεσω). Πουλουσαν ομως αναψυκτικα μπυρες κρασι κτλ . Δεν ασχοληθηκα ομως με τις τιμες αφου δεν αγορασα.....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...